Author Topic: Baterija za stanicu  (Read 2156 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Baterija za stanicu
« on: February 12, 2013, 09:42:06 PM »
Drugari,

Baterija koju sam dobio kada sam kupio Graupner MX-12 je neispravna. Od prvog dana sa 100% stigne do nekih 70% i momentalno padne na 30%. Posto mi je bilo zesce cimanje da vracam stanicu putem kojim je stigla zbog baterije, terao sam je tako. Sada sam resio da je zamenim i imam jedno pitanje posto baterije i ja ne stojimo bas najbolje. Resio sam da ponovo stavim NiMh bateriju jer Lipo punjac nemam niti imam nameru da u njega ulazem sada a i MX radi na 1S bateriju kojih nema previse sa velikim kapacitetom a da staju u moj Tx. Original graupnerova je oko 60 evra. :sljus

Htedoh da stavim ovu



ali me nesto buni. Oznacena je kao "receiver pack" ali ja koliko vidim, radi na 4.8V, koliko mi i treba, prikljucak je isti kao na mojoj u stanici, dimenzije odgovaraju... Kapacitet je veci, sto je plus. Da li ja negde gresim ili mogu opusteno ovu bateriju da ubacim u Tx!?

Hvala.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Baterija za stanicu
« Reply #1 on: February 12, 2013, 10:14:36 PM »
Mozes slobodno, kod mene je u mx20 bila nimh 4.8v ne mogu se setiti koliko A ali mislim da su bile 4 komada kao i tu!  I ja zamenio s lipo 1s 6000mah