Author Topic: WLtoys V959 micro quad  (Read 18591 times)

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #15 on: September 10, 2013, 04:45:53 PM »
Mislim da je jako teško napraviti FPV na tako malom kvadu. Letim sa MJX X200 koji je 87gr težak, sa 808icom je bio nešto preko 100gr.. I mučio se malo. Jedino ako postoji neka ultra laka FPV oprema za kvad.. Kako si to zamislio da rešiš, oko slanja video signala?

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #16 on: September 12, 2013, 08:35:56 AM »
Postoji ovo:

http://www.ebay.com/itm/5-8G-200mw-Wireless-audio-video-transmitter-Video-AV-Receiver-module-for-FPV-/261022962459?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3cc62e531b

Sad, sto se dometa tice, za v959 bi bilo dosta i 150-200m, sto verujem da moze da se postigne sa nekom boljom antenom.

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #17 on: September 12, 2013, 11:35:40 AM »
Aha, da ovo izgleda moguće.. Sa nekom manjom antenom, stvarno bi uspelo :)

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #18 on: September 12, 2013, 03:10:37 PM »
Pronasao sam FPV setap , koji je ukupno 25 grama , pa odgovara za manje i lakse letjelice  , kao  V929/v949/v959 .
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1611497&page=6
Komponente koje sam nabavio , rukovodeci se gornjim postom su  -
-TX 5823 ( 2 grama, 20 $) , problem sa ovim transmiterom je sto zahtijeva iskljucivo  3.3 volta, u malom rasponu od 3.2-3.4 v , sto zahtijeva konverziju napona uz pomoc  regulatora napona - AMS1117 3.3 v , filter .
http://www.foxtechfpv.com/tx5823-200mw-8ch-58g-tx-module-for-nano-flyers-p-272.html
-kamera  520 linija FH18C 520tvl wide voltage mini camera (PAL),Working voltage: 3.6-24V, masa- 8g. ( trazi sopstveno napajanje- najbolja slika je sa baterijom 3S, ili skidanje regulatora napona , na pozadini, tad radi na 3.3-5 v, tj sa 1S baterijom
 link/ http://www.foxtechfpv.com/fh18c-520tvl-wide-voltage-mini-camera-pal-p-900.html
-Baterija 1S , preporuceno je 300-350mAh , ja cu probati sa Turnigy 1S 160 mAh , ili 2 komada paralelno povezana
-nesto zica
- potrebna je  vjestina lemljenja ,to je za mene problem , koji prolongira konacno kompletiranje ovog setapa .
-Za zemaljsku stanicu , imam RX 305, monitor 4.3 inca AV, baterija  3S 1000 mAh , za napajanje ,
Kad zavrsim , postavicu slike, sa komponentama na vagi i montirano na V949 ( koju sam izabrao kao pocetnu platformu )
Trenutno pada kisa u BL , pa se i ne zurim, jer ne mogu testirati na otvorenom .
Zamisao je napraviti lagan FPV , prenosiv i na druge, vece letjelice ....








Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #19 on: September 16, 2013, 03:37:14 PM »
Kako napreduje sve? Ja razmisljam da nabavim slicnu opremu, doduse mozda bih zakacio 808 umesto te kamere koju si ti izabrao i da koristim njenu bateriju za vTx?

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #20 on: September 17, 2013, 01:51:59 PM »
Stigao nanotech. Ne mogu da sakrijem zadovoljstvo, quad vise nije isti. Stock baterija je bila vrhunska, ali ovo je pravo odusevljenje. 35-70C discharge, 4 baterije od 600mAh i 2 od 950mAh.

Zakacih ovu od 950 na mesto gde ide kamerica, i nisam mogao da verujem da sam dobio izuzetnih 17 minuta u vazduhu sa njom. Sleteo sam na 30 sek posle 10 minuta da vidim da li se greju motori ili baterija. Sve 'ladno ko led. Sa stock baterijom je bio problem kada se naglo doda gas, osecao se lag od pola sekunde-sekundu. Sa nanotechom bukvalno ode u plafon cim se pomeri palica. Hover je na nekih 40% palice, do zadnjih 30ak sekundi, kada prvo polako trazi malko vise gasa i oseti se jedva primetni nemir, potom se quad sam polako prizemljuje.

Sa ovim od 600mAh iste performanse kao i sa 950, nesto bolje drzanje, vreme leta nekih 11 minuta. Ono sto sam primetio je da Turnigy verovatno mnogo bolje drzi konstantan napon, pa je MNOGO lakse drzati ga u istom nivou.
« Last Edit: September 17, 2013, 01:55:49 PM by dzoni »

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #21 on: September 17, 2013, 07:25:56 PM »
Da se pohvalim i ja, danas sam postao vlasnik v959 :)

Izasao me 69$ sa BESPLATNIM DHL shippingom u Novi Sad iz Kine :)aplauz, kurir doneo i nisam morao nista dodatno da platim (a kada primam paket preko obicne poste, uvek smaraju sa nekom carinskom uslugom i pdv-om na tu cenu, pa moram da iskeshiram jos 300-500 dinara ili vise, bem ti drzavu). Nisam ni planirao da ga kupujem, ali videh besplatan DHL shipping, pa rek'o ajd sto da ne :) Trebalo im je oko nedelju dana da ga posalju, ali cim su poslali i cim sam dobio tracking kod (prekjuce), DHL je odradio svoje i dostavio mi paket za 2 dana :)
http://www.dhl.com/content/g0/en/express/tracking.shtml?brand=DHL&AWB=1892998870

Uglavnom, ja ne smatram sebe nekim iskusnim pilotom, pre ovoga sam leteo samo sa jos manjom letelicom (hubsan x4) ali cu ipak napisati neke svoje utiske :)
v959 ima mnogo bolju i precizniju stanicu od hubsana, al steta sto ne mogu hubsan da kontrolisem i sa ovom :(
Za sada sam ga leteo samo po stanu posto je napolju pljusak, ali mogu vam reci da mi hubsan deluje mnogo stabilnije u letu, valjda zato sto je mnogo manji, ali opet ko zna kako bi se ponasao napolju :)
Hubsan je fantastican za vozanje u kuci/stanu zato sto je lagan, stabilan i dosta otporan na udarce + ne verujem da moze da napravi neku veliku stetu ili povredu (vise puta sam sebe po nozi ili ruci zveknuo sa skoro punim gasom i nisam ni ogrebotinu zadobio), dok v959 deluje kao malo opasnija igracka pa jos nisam flip pokusao da uradim, to cu sacuvati za napolje kada bude lepse vreme kako ne bi nesto polupao :D Neko je ovde napisao da je v959 neunistiv, ali meni deluje prilicno lomljiv u odnosu na hubsan, mada videcemo kad pocne padanje i zakucavanje u zid sta ce reci :D
Bacam se na istrazivanje za neki micro FPV koji bi bio dobar :)

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #22 on: September 17, 2013, 08:05:01 PM »
Nemoj flip ni slucajno u zatvorenom prostoru, bar ne u nekoj sobi od 20-30 kvadrata, treba mu prostora da se ispravi a i visine od bar 2 metra za manevar, znaci neka 3 da budes siguran.

V959 je takodje vrlo otporan na udarce, i isto tako ako udaris sebe njime nece ti nista biti zbog redukcije na motorima. Desilo mi se par puta, cak sam se i u glavu prvi put opalio kad sam isprobavao 100% rates. V959 je prilicno stabilan napolju cak i sa nekim osrednjim vetrom, moguce da ga nisi skroz lepo istrimovao. Tripujes verovatno jer je veci. Da pustis palicu u sobi mozes na 10-15 sek max, do tad je vec blizu zida. Zakucavanjem u zid ces samo skidati lak sa propelera.

Nego, svega ti, odakle si ga narucio za 70$ sa besplatnim DHL shippingom?

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #23 on: September 17, 2013, 09:28:10 PM »
Cestitam , turshija
dobro dosao u klub, vlasnika WLtoys kvadova  V9x9  i  V2x2 .
Preporuka je da se vozi vani, pogotovo flip. Tu cete probati i video snimanje , i tek onda se oduseviti- s razlogom , jer za mali novac , dobili ste i daljinsko aktiviranje solidne kamerice .
Njegov domet je mnogo veci nego kod Hubsana X4 ( pretpostavljam da imate model X4 107 =cca 30 m ) ,a ako zelite akrobacije i visestruko vecu brzinu , preporucujem model V252 , moje iskustvo sa njim zasluzuje samo pohvale . Ovih dana sam letio u visinu , skoro do granice vidljivosti , vjerujem oko 80 metara ( mozda i vise )
-mali kuriozitet , napravio sam i mali atak na jato vrana u parku , oblijetao oko njih u letu . Savrseno je okretan,brz , i kad razmisljam sa cime da ga uporedim , pada mi na pamet  jedino #slijepi mis # , kad leti u sumrak, i brzo mijenja pravac .
Nikakvih kvarova do sad ( cca 6 dana  leta po 3 pune  baterije ), samo je odletjelo par elisa , prilikom pada u travu, zamijenim ih i letim dalje . Daljinac je ok, 6 baterija u njemu ,jos uvijek su iznad 60%.

Nema kvarova ni sa V949 , koji sam opremio sa FPV  i uskoro cu postaviti slike , samo trebam jos skidati tezinu, izisao je oko 34 grama , sto je previse tesko za ovu letjelicu .
poz

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #24 on: September 18, 2013, 04:19:26 AM »
Nisam mogao a da ne probam nove baterije napolju. Ujedno je to bio test i za vetrovitu noc, posto je bio kisovit dan, iako pise da je vetar 10km/h bilo je dosta naleta vetra zbog ovakvog vremena. Primetio sam da bar ja imam ogroman problem pri letenju po noci, jer mi se 2 crvene diode spoje u jednu pri malo vecoj daljini i sve preko 30-40 metara po noci mi je tesko da vidim i procenim udaljenost quada od prepreka. Zakljucak je da sa vetrom od 10km/h moze da izadje na kraj, ali naleti vetra ga ubijaju, i iz cudnog razloga najvise na manjim visinama. Leteo sam na malom Tasmajdanu, digao ga nekih 30ak metara u vis i za zivo cudo uopste nije imao problema s vetrom, a cim bih ga spustio desavalo se da driftuje prilicno. Dobar nalet vetra moze da ga pomeri i za 10ak metara u par sekundi, a i dalje letim na 60% komandama pa je tesko kompenzovati to.

Jos jedna VRLO bitna stvar, za svakoga ko krece da leti ili namerava da ga kupi. Ono sto postoji kod v959, a reseno je (valjda) na v222. Pri smanjivanju visine, ako to radite i malo brze, dolazi do drmusanja levo-desno i vrlo lakog gubitka kontrole, pa treba biti vrlo nezan pri spustanju sa vecih visina.

Ono sto me besprekorno zanima, a nisam saznao, je kako se quad ponasa kad izgubi signal? Da li padne na pod slobodnim padom, da li ostane da lebdi sa poslednjim komandama, sta se desi u toj situaciji?

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #25 on: September 19, 2013, 12:38:56 AM »
#Kako napreduje sve? Ja razmisljam da nabavim slicnu opremu, doduse mozda bih zakacio 808 umesto te kamere koju si ti izabrao i da koristim njenu bateriju za vTx? #

Sporo napreduje , trazi kresanje tezine, a ja prosto ne vidim , odakle da krenem, Baterija 300mAh ima 8 grama , kamera 9g. plus zice , CL antena , RP-SMA  konektor (7 g.) sam zalemio na malu V-TX plocu , i sve to je podiglo tezinu na 120 grama , sa baterijom .+tvrda spuzva  kao nosac ovih komponenti , zalijepljena  na okvir  V949.
Evo par slika , sa 2 varijante  transmitera  5823 200mw-  manji modul VTX ima samo 2.3 grama-neto,  sa Foxtech-a,
 kamera  FH18C  , CL antena , ..







Mislim ipak da je 808 16v2 ,povezan sa malim Video transmiterom 5823,  mozda elegantnije resenje za male kvadove ,
Nisam imao prilike izaci vani i testirati prijem i domet sistema, niti let. Imam takodje bateriju Turnigy 0.95 mAh 3.7 v , a neko je spomenuo da je dugotrajna , probacu sa njom.




Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #26 on: September 19, 2013, 04:23:13 AM »
Ja sam rekao da sam koristio tu 0.95A bateriju, dobio sam 17 min s njom. Samo ne verujem da ti je pametno da napajas i quad s njom i vTx.

Za pocetak, nemoj koristiti tu antenu nego napravi drugu, trebalo bi da olaksa za bar 10g. Kablove takodje skrati, smetace ti zbog dosta stvari i tako i tako, tu ces dobiti jos koji gram eventualno. SMA konektor takodje skloni i zalemi antenu direktno, dobijas jos  tih 7g i vise jer je to najtezi deo. Dobijas 20 grama manje a nista nisi oduzeo sto se kvaliteta tice. 300mA ti je i vise nego dovoljno za ovaj vTx, mislim da bi ti cak i 100-150mA bilo dovoljno za sat vremena rada. Dakle max koji bi mogao da dobijes je 20-25g manje bez gubitka kvaliteta.

U svakom slucaju, mislim da je domet sa kvalitetno napravljenom antenom definitivno veci nego domet samog v949.

Nego, gde ti je tu regulator napona? Nemoj da spalis to.
« Last Edit: September 19, 2013, 04:28:40 AM by dzoni »

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #27 on: September 19, 2013, 11:21:05 PM »
Nego, svega ti, odakle si ga narucio za 70$ sa besplatnim DHL shippingom?

http://www.aliexpress.com/item/Kosmos-Toys-WL-V959-2-4G-4-Axis-4CH-RC-Quad-Copter-Helicopter-with-Camera-RC/1253617496.html
dobijes quad + kamericu + sd karticu od 2GB + usb card reader :)
jos sam dobio lepu zahvalnicu od kineza unutar paketa :D

Ono sto me besprekorno zanima, a nisam saznao, je kako se quad ponasa kad izgubi signal? Da li padne na pod slobodnim padom, da li ostane da lebdi sa poslednjim komandama, sta se desi u toj situaciji?
Pokusaj da ga hoverujes na maloj brzini i da ugasis daljinac :D

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #28 on: September 20, 2013, 01:22:09 AM »
Drop-outs 
Nema potrebe za testiranje ,kad izgubi signal , kvad pada !
O ovom problemu se nasiroko raspravljalo  za  slican model kvada sa 6-osi,  V222 ( ima senzore  G+A)na forumu -
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1876694&highlight=dropout&page=51

...ovdje trgovac priznaje problem sa gubitkom veze , i obecava zamjenu RC stanice svojim kupcima , ...
Inace  ovaj forum ima mnogo kvalitenih info, za svaku preporuku i uvijek imaju najnovije info o novim modelima , lansiranju na trziste, cak i imaju  vezu sa fabrikom i uticu na razvoj pojedinih modela svojim sugestijama,
 + Daju kvalitetne testove movih modela ... 

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #29 on: September 20, 2013, 09:25:56 AM »
Jedno laicko pitanje..... Da li je mouce upariti i koristiti stanicu sa v911 na v959?