Author Topic: WLtoys V959 micro quad  (Read 18593 times)

Offline stevo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
WLtoys V959 micro quad
« on: April 14, 2013, 07:35:07 AM »
Ljudi, molim vas da mi  kazete da li neko ima iskustva sa ovim kvadkopterom.
Od kako sam ga kupio pokusavam da ga istrimujem kako treba, hajde moze se reci da sam u tome skoro uspio, ali imam problem sa gasom.
Kad dignem gas do pola, on treba da ostane na visini na kojoj je u tom trenutku, a on ako mu dam komandu za napred ili nazad, ili cak nista ne radim, spusta se ili ide u vis sam.
Trimovao sam palicu za gas, ali opet je slicno.
Molim vas da mi pomognete ako mozete  i molim vas da ne postavljate glupe komentare kao sto su  " Ma to ti je kineska  elektronika, ja radim samo sa skupim kontrolerima ".

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #1 on: April 14, 2013, 02:09:47 PM »
Ajde da probam da pomognem... Prvo sto bi trebalo da uradis je da odredis opseg gasa.... Odnosno da ESC nauci opseg palice gasa. Na avionima se to radi na sledeci nacin, verovatno je i na multi copteru isto. Dakle, ukljucis stanicu, palicu gasa pomeris u maksimalni polozaj, prikljucis bateriju na esc multi coptera, tad ce esc odsvirati kratak ton (zavisno od tipa esc-a, ne sviraju svi isto), to znaci da je esc prepoznao maksimalni gas, zatim gas vratis u nulti polozaj i esc ponovo odsvira kratak ton, tada je odredjen-prepoznat minimalni gas... Iskljucis bateriju za napajanje,sacekac desetak sekundi, ponovo povezes bateriju, opet sacekas da esc osvira svoje i to bi trebalo da radi kako treba, ako sve ovo sto sam ja napisao nisi odradio u samom startu....
Napisi koju rec ako je ovo pomoglo... (pijemo)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #2 on: April 14, 2013, 09:07:13 PM »
Quad ne funkcioniše tako jer on komandu za gas prima preko pločice-kontrolera. Verovatno je kontroler neke jednostavnije izvedbe pa nema pojma na kojoj se visini nalazi čim se i pored svih podešavanja dešava to propadanje u letu..

Offline stevo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #3 on: April 15, 2013, 08:07:00 PM »
hvala vam, ali nema ovdje nikakvog ESC-a ,(znam sta je to , imam rc aviona 2), 'jednostavna' kineska elektronika, ali imam tih problema.
Moram priznati da sam rijesio probleme trimovanjem, ali to propadanje jos nisam.
Pokusavam da ga bindujem sa Turnigy 9x stanicom, ljudi su uspjeli, ali ja ne.

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #4 on: April 26, 2013, 10:05:20 PM »

evo link za povezivanje WL V949 MicroQuad sa stanicom  Turnigy 9X .
 koji je samo starija varijanta V959 , i imaju isti protokol i 3 osi žiro, itd
Napomena, uz  Turnigy / Fly sky 9x , nema funkcije , daljinskog aktiviranja kamere , niti opcije za "flip" okret. ( ovo je informacija stara mjesec dana , moguće je da su pronašli rešenje, treba guglati )


Trim se radi isključivo , na RC stanici.
pozdrav
Peđa

Offline stevo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #5 on: April 28, 2013, 08:00:44 PM »
Hvala vam svima .
Uspio sam da povezem 9X i quad v959.
Sada je totalno drugaciji, laksa kontrola i sve je bolje, cak znam da lebdim.
 :mhm :mhm :mhm :mhm :mhm :mhm

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #6 on: May 01, 2013, 12:12:31 AM »
Ovaj kvad nudi i mnogo više ,
Probaj sa originalnim stok transmiterom  da napraviš okret ( preventivno skini kameru, to će ga olakšati , sa 107 na cca 70 grama ,+ izuzetno promijeniti manevarske sposobnosti i brzinu reakcije:
Možda  može pomoći tebi ili drugima , ovaj opis komandi na TX -u;
-Dugme u gornjem lijevom uglu startuje ili zaustavlja snimanje videozapisa (5-i kanal ).
Kada video kamera ne snima, upaljena je zelena LED ispod svjetla kamera modula gore ;
- kad se snima fotografiju - crvena LED svjetla gore ; kada je snimanje videozapisa - crveno treperi .
-Dugme na gornjem desnom uglu služi za flip- okret naopačke za 360 stepeni . Za flip, prebacite na stopu od 100%, držite Flip dugme , i dati mu pun hod poluge dizalom ili krilcem (naprijed / lijevo ili desno -desnom polugom). Potreba da se usključi Flip dugme , podrazumijeva da slučajno okretanje na 100% neće biti moguće, kao kod modela V949 !

-Tipke-dugme na lijevoj strani LCD zaslona su za aktiviranje odgovarajućih stepeni osjetljivosti komandi : 40%, 60%, odnosno 80%.
-Gornje dugme na desnoj strani LCD zaslona aktivira 100% stopu; srednje dugme za uključivanje svjetla on/off,
poz,
Peđa

Offline stevo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #7 on: June 15, 2013, 11:53:09 PM »
Hvala Pedja.

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V252 micro quad
« Reply #8 on: September 03, 2013, 08:56:31 PM »
 Zdravo
evo da se pohvalim,Danas sam dobio novu letjelicu wltoys V252, testirao ga u parku M.Stojanovic,BL ,i prezadovoljan sam sa njom,
okretnost,brzina,i skoro savrsena upravljivost,sa stock Tx. Nema
nikakvih problema sa "dropout",o kome se pricalo na forumu rcgroups. Zahvaljujuci 2 senzora,za stabilizaciju,moze se lansirati iz ruke,dapace samo se "baci" u  daljinu,i uz malo gasa vec leti. testirani domet oko 70_80 metara,bez problema u konekciji, cca 5/6 minuta leta sa baterijom od 250 mAh,forsiranog leta,sa ostrim manevrima.Preporuka. :)aplauz



Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #9 on: September 03, 2013, 11:12:25 PM »
Svaka čast :) Deluje mi kao zanimljiv kvad za letenje, kao bubica :)

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #10 on: September 04, 2013, 02:03:47 AM »


http://hobbywow.com/desc/WLtoys/V252/V252_6.JPG
Nadam se da ce ucitati slike, da ilustruje , koliko je mali.
no Faktor zabave je 100 %. Impresivno je kako se lako  podize u visinu, u parku sam ga lako podigao iznad krosnji drveca, oduzeo gas i kontrolisano smanjivao visinu. Brzine  koje postize su izuzetne,
Prednosti ovog modela -
+ nema potrebe za podesavanje kanala, leti iz kutije ,> dobro za pocetnike> nema petljanja oko trima.
+neosjetljiv na vjetar .
+brz,okretan,savrseno reaguje na komande, preporuka je 60-80 % osjetljivosti ( izbor omogucava 5 podesivih stepeni)
+ veliki domet cca 100 metara,sto je cak i vise od potrebnog, zbog male velicine i gubitka opticke vidljivosti-radi orijentacije ,
+ 2 senzora- ziro+ akceleracija. stabilnost leta + akrobatske mogucnosti !!!
+ niska cijena !!
mane>
- prica o propadanju modela tokom leta # dropout#- gubitak veze sa RC stanicom i padanje, vezuje se za ovaj model sa 6x osi plocom, i jos par drugih modela V202, v212,v222 , iste firme (konkretan model koji sam vozio nije imao taj problem- navodno samo 1% modela je pogodjeno, sudeci po spekulacijam sa #rcgroups# foruma) .
- postoji prica da vlasnik originalnog patenta (modela X4 107) , firma Hubsan , namjerava da ih tuzi, a prakticno Hubsan, opstruise prodaju ovog modela, vrseci pritisak na trgovce, Sto znaci moguce probleme , oko nalazenja rezervnih dijelova, i uopste opstanka modela na trzistu .(naime ovo je unaprijedena kopija Hubsanovog  modela X4, a Kinezi ne postuju previse licence i patentna prava).
- standardna baterija , daje samo 5-6 minuta leta.
U svakom slucaju, model za preporuku, za zabavu i vjezbanje prije vecih modela, savrsen za park i ulicu .
Sretan let

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #11 on: September 04, 2013, 12:41:45 PM »
Sjadak je stvarno   (photograf)  deluje jako zabavno. Ja sam počeo sa MJX X200, on je malo veći ali isto je bio okej, mada malo su mu pritegli stabilizaciju pa se lelujao dosta, ali ovako je bio jako interesantan za letenje. Ovo je verujem još veća milina :)  Svako dobro

Ovaj moj je došao sa jednom 600mah baterijicom, ali sam dokupio još 5 tiger 600mah koje su manje, i bile su jako jeftine. Te baterije, onda baterije za radio i rezervni set propelera su sve što treba za ovu zabavu, i dalje mi je super interesantno da se igram sa njim
« Last Edit: September 04, 2013, 12:45:10 PM by Ivan Milenkovic »

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #12 on: September 09, 2013, 06:01:44 PM »
Stigao je i meni pre nekih 15ak dana V959. Zanimljiv quad, idealan za pocetnike. Neunistiv. Odlican za ucenje samih komandi, ispravljanja. Stabilnost maksimalna, letne tezine oko 90g. Kamera snima u 640x480 ali je video odlican, 10 minuta leta zauzme 1GB na kartici. Stock baterije (500mAh) traju nekih 10-11 minuta leta, 9-10 sa ukljucenom kamerom. Probao sam tigers bateriju 600mAh, s njom dobijem oko 7-8 minuta konstantnog leta, mada imaju neki cudan cut-off pri 3.65V, pa se po zavrsetku leta vrate na 3.7V ali letenje nije moguce. Stock baterija ima cutoff tacno na 3.5V. Cekam Turnigy nanotech za koje kazu da daju 20% vise vremena u vazduhu pa cu da javim kako je s njima.

Quad ima solidnu radio stanicu koja dolazi uz njega, ima rates dugmice, moze se birati izmedju 40/60/80/100%. Letenje po sobi je moguce, quad je 40x40cm, i posle nekih 20-30 odvozanih letova, spremni ste da izadjete napolje. U sobi je najbolje koristiti 60% jer ga je zaista lako stabilizovati, prolazim lagano kroz vrata prostorija u stanu, drzanje je maksimalno ok. Napolju je preporucljivo 80% za brze letenje.

Na 100%, quad je izuzetno brz. Takodje, postoji "flip" dugme u gornjem desnom cosku, koje kada se pritisne, cuje se "bip" i kada okrenete palicu u bilo kom smeru, quad uradi 360 u tom smeru. Potrebna visina je oko 2m da bi bilo bezbedno.

Ono sto je malo nezgodno od njega je drzati ga na visini na kojoj zelite. Na 60% nije problem, ali na 80% quad osetno ponire i neophodno je dodavati gas da ne bi krenuo brzo ka podu kada idete u neku stranu.

Probao sam i da ga opteretim sa nekih 25g na jednoj strani, stavio sam mu teret na jednu sinu u vidu priveska, quad je sasvim lepo izbori s tim.

Porucio sam i jednu bateriju od 950mAh da vidim sta ce se desavati s njom.

Za quad postoji od istog prodavca i FPV kit, koji je mozda ipak za malo vece quadove, jer mu je neophodno 5V (a v959 radi na 1s lipo), mada mislim da bi bilo moguce nakaciti neku malu bateriju od 200mAh 2s bez problema:

http://www.banggood.com/DIY-5_8G-200mW-FPV-Set-For-WLtoys-V262-RC-Quadcopter-p-81970.html

Kamera i predajnik su teski oko 12 grama, 2s baterija jos nekih 10, mislim da je izvodljivo, a i sam set je jeftin, 90 evra za predajnik + prijemnik + LCD ekran.

Sve u svemu, za 48 evra koliko sam ga ja platio, idealna kupovina., s obzirom da se dobiju stanica, quad, kamera, sd kartica + citac, baterija i punjac, 4 rezervne elise.

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #13 on: September 09, 2013, 09:23:30 PM »
Cestitam, jako lijep clanak, cjelovit opis modela i mogucnosti,
mala dopuna - Kamera 640x480 ali je video odlican- #zbog 60 slicica u sekundi , video je mekan, bez trzaja# .
Masa spremnog za let je 106 grama, i vec to je mnogo, s obzirom na cinjenicu da je ovaj model vec nadogradnja , malo starijeg modela  V929 i  V949 (ima LED diode) , od cca 60 i 67 grama ,
Za preporuku je baterija  600 mAh Turnigy nanotech 35-70 C , omogucava nesto duzi let -provjereno .
 I moje iskustvo kaze da je robustan i pouzdan model , tj za preporuku po odnosu cijena/dobijeno .
Kao FPV platforma je prakticniji izbor  model V949 , jer je laksi + 808 16 v kamera , koja nudi Hd snimak  sa video izlazom,( 17 grama masa ,pouzdan prodavac je -
 http://www.ebay.com/itm/Mini-DVR-808-16-V2-Car-Key-Chain-Micro-Camera-Real-HD-720P-Pocket-Camcorder-/150860529062?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item231ffcfda6)

FPV Kit je za novi, veci  model V262 ( uvecani V929 -a isti koncept) , koji je nov u prodaji, ali vec ima problema sa motorima- pregorevaju , pa treba sacekati  neko vrijeme dok fabrika ne rijesi #djecije bolesti#. On ima nosivost od 100 grama , i bice vrlo dobra FPV platforma.
KIT moze biti i jeftiniji, npr. TX 5823 200 mW, masa samo 2 grama , za nano letjelice
 Sony camera FH18C sa  520 L- veoma dobra slika, -
http://www.foxtechfpv.com/fh18c-520tvl-wide-voltage-mini-camera-pal-p-900.html
 pozdrav

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #14 on: September 10, 2013, 12:42:49 AM »
Treba WL-u dosta vremena da resi mnoge probleme koji se javljaju pri izbacivanju novih modela, cist primer je v222, naslednih v959... Nameracio sam se prvo njega da kupim, i onda citam te ovo ne valja, te dropouti sa stanicom, pa su svima poslali nove stanice o svom trosku... ponasaju se zaista profesionalno, ali jednostavno te njihove nove modele ne treba uzimati dok ne prodje bar pola godine do godinu dana i da se stvarno rese sve decije bolesti.

Nisam siguran ali mislim da su to prakticno isti quadcopteri, s tim sto v959 ima drugaciju kupolicu i kameru.

Ovo sa Foxtecha bi mu idealno lezalo, doduse cini mi se da su kamera i predajnik iste tezine kao i ovaj banggood-ov, ali opet, foxtech je foxtech.

Razmisljam da nabavim i FPV opremu za njega, ovo bi mi bio prvi mikro fpv projekat, ono sto sam video u kitu me je bas zainteresovalo, ali ovo sve sto si ti okacio deluje mnogo, mnogo bolje. Kamera i vTx bi trebalo da imaju oko 15g, lipo od nekih 200mA ne bi trebalo da prelazi 10g, to je 25g. Mozda bi cak i ovaj 808 sa AV izlazom bio super opcija, taman da se koristi njegova baterija za napajanje transmitera, koliko sam procitao 250mAh + 808 su 17 grama.

Ili sacekati v262 da se dovede u red :) Ono sto bi bilo lepo je da je BNF verzija kompatibilna sa upravljacem sa v959, a nazalost nije.

Jos jedan savet za vlasnike v959, mozda je najbolje kupiti i jedan BNF model radi rezervnih delova, dobiju se i kamera i punjac i baterija, motori sa drzacima, kontrolna ploca, kupola, propeleri, znaci kompletan model, sto kad bi se pojedinacno uzimalo preslo bi 50 evra, a ovako izadje 36.
« Last Edit: September 10, 2013, 12:53:13 AM by dzoni »