Author Topic: WLtoys V959 micro quad  (Read 18610 times)

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys V959 micro quad
« Reply #45 on: November 14, 2013, 11:05:02 PM »
dzoni  , V959 ,problemi ......
Znaci pri letenju je sam od sebe menjao visinu, sto ranije nije radio, bez kupolice bio tek potpuno neupravljiv, samo najednom krene da se zalepi za plafon, a cas hoce da padne. Probao sam nekako da prezivim to i da isprobam kako ispadne snimak s kamerom, ispostavilo se da nije samo u promeni visine problem, vibracije su nepodnosljive na snimku...
Odgovor :
 -Problemi sa vibracijama mogu biti zbog deformisanih elisa (usljed udarca -ostecenja) ili nebalansiranih  elisa (video uputstvo)

- Promjena visine - moze biti baterija , probajte sa drugom , ili PCB- ploca, moze se naruciti kao rez.dio 14.5$
 ploca posjeduje samo ziroskop, nema barometar- senzor visine (imaju je samo skuplji kvadovi),
- Provjerite da je kontrolna ploca savrseno horizontalna i dobro fiksirana na letjelici (ima 4 sarafa koji je drze na okviru) , i da ne vibrira od vibracija elisa,- sto bi moglo da zbuni ziroskop.
- Vazno je i inicijalno povezivanje kvada sa RC stanicom, Kvadrokopter/PCB mora biti na savrseno ravnoj podlozi , prilikom uparivanja .
Taj polozaj pamti i u taj polozaj se vraca, nakon otpustanja upravljackih palica !
-------------------------------
ja nemam problema sa mojm letjelicama, zasad.
pozdrav