Author Topic: od mene...  (Read 5993 times)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
od mene...
« on: March 13, 2013, 12:30:30 AM »
Vladmir Ilic, radim javni posao u drzavnom kombinatu i evo mojih modela:

Inace sam iz Bosne (Tuzla), sad zivim u Melencima (pored Zrenjanina). Moji roditelji su radili u smenama, tako da me nije imao ko cuvati, pa me je otac odveo kod svog druga koji je bio predsenik aerokluba u tom gradu, i tamo sam u svojoj 11. godini upoznao modelarstvo.
Tadasnji clanovi kluba su mi za docek napravili minijaturnu jedrilicu od balze koja je letela bolje od svih samoletecih i ostalih letelica do dan danas.
Rekli su mi i proporciju po kojoj sam ja pravio drugovima iste te modele na pracku ili na pustanje,ali sam nazalost zaboravio sve to... :(((
Prosle godine u ovo vreme sam slucajno naleteo na oglas gde se prodavao neki mali model mustang-a, i normalno narucio ga, shvatio da taj model ne leti ( imam svoje postove o tom modelu), i nastavio dalje.
Upoznao sam Gabora, koji me je ohrabrio i poleteo moj tadasnji avion koji i danas imam (Art -Tech P40), ponudio mi svoju jedrilicu da naucim da letim, ali sam se predomislio jer mi je djbojan isti taj dan rekao da naucim da letim pomocu easy star-a, sto sam i ucinio, te naucio da letim pomocu te najbolje jedrilice za ucenje letenja. Ne postoji nista bolje od te jedrilice da se nauci leteti, a sve ostalo sto se tice trenaznih modela za pocetnike je sarena laza.
Samo  Easy Star!
Nije potrebna kvalitetna stanica, to je isto zamazivanje ociju, kinezi prave jako dobre stanice koje rade posao i ne treba dati odmah u startu 200 -300 eura da bi imali stanicu, kad za te pare mozes imati vise modela i mnogo toga.
Ne kazem da ne treba imati dobru stanicu, ali za pocetnike koji tek trebaju da polete, moze i za 30 eura kod kineza da se nadje, a za te male daljine letenja nece otkazati prijemnik niti stanica ( po onome sto sam video, vise otkazuju spektrumovi i futabini prijemnici :))
Volim scale modele, EDf-ove a ne volim akro modele jer to vise nije covecije nego pripada samo R/C.
Cenim ljude koji mogu da lete IMAC Basic i Free style, ali to vec prevazilazi moja interesovanja...
Iskreno, voleo ih da naucim ono "haverovanje" ali cisto iz radoznalosti. Posto je to "haverovanje" samo delic toga sto me zanima od tih akrobacija, odustao sam od toga, mada nikad ne reci nikad...
Eto, da zakljucim:
Posle 20 godina, ponovo sam aktivirao svoju staru ljubav, koja je neprevazidjena i toliko od mene.
Moja sadasnja kolekcija je:
-Parkzone Mustang BL
-Art Tech Piper J3 Cub
-HobbyKing Stinger Sport Jet
-Mpx Twister
-Art Tech P40
Pozz!!! :)))
« Last Edit: March 13, 2013, 01:05:06 AM by dovlasmith »

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: od mene...
« Reply #1 on: March 13, 2013, 08:19:01 AM »

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: od mene...
« Reply #2 on: March 13, 2013, 10:29:25 AM »
Lepi modeli, pozdrav!

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: od mene...
« Reply #3 on: March 13, 2013, 10:11:32 PM »
@Nitronen: Hvala :)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: od mene...
« Reply #4 on: March 13, 2013, 10:29:02 PM »
@Ikarus: Mozda si u pravu, ima to svojih cari, ali za sad me ta klasa ne zanima. Mozda, kad mi dosade ovi modeli, probam i ja da se upustim u tu pricu.
Trenutno me nesto helikopteri zanmaju, ali samo u smislu da naucim osnovno letenje (na simulatoru sam uvezbao one "krugove i kvadrate"), tako da planiram da uzmem hobbyking-ov fp100 koji je Ivan3d jako nahvalio, ali ako je od njega krenulo, onda sigurrno se isplati. Otom potom :)
Sve naj!!! :)))

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: od mene...
« Reply #5 on: March 13, 2013, 11:09:27 PM »
fp100 je ustvari v911, pazari njega jeftiniji je neces da pogresis... ako imas turnigy 9x stanicu bice ti jos jeftiniji, jer kupis samo heli i vozis s njom ... ;namig

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: od mene...
« Reply #6 on: March 13, 2013, 11:32:30 PM »
Nemam turnigy, a gde moze da se nadje w911?

Offline matted

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: od mene...
« Reply #7 on: May 26, 2013, 05:27:50 PM »
Pozdravi!

Ukljucio bih se u temu jer je juce prijatelju i meni stigao pomenutli model V911. Kupljen je naravno na ebay-u i negde je izasao od prilike 50 dolara. Dobra stvar je sto moze da se kupi bez stanice za nekih 20-tak dolara! Vidim iz foruma da moze da radi sa stanicama koje poseduju neki clanovi, sto je fantasticno! Ostavio je super utisak na mene i prijatelja, narocito sto ga je jakoo tesko ostetiti!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: od mene...
« Reply #8 on: May 27, 2013, 08:30:39 AM »
Pozdrav zemljak (ja sam iz grada 40-ak km severno od Tuzle :))

Imamo slicna shvartanja po pitanju RC letenja, a i slicne "sudbine" (back to hobby posle mnogo godina).

Samo napred

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: od mene...
« Reply #9 on: May 27, 2013, 01:37:01 PM »
@matted: cestitam na dobrom modelu. Ja sam pokusao da ga nabavim, ali je sa tom carinom cena bila nesto oko 85 ili 90 eura, tako da sam odustao dok ne nadjem bolju priliku za nabavku. Da li je drugar koji je nabavio platio carinu za njega i koliko ga je izaslo sveukupno?
@pnedic: pozdrav zemljak. :) Drago mi je da ima ljudi koji dele moje misljenje o RC letenju, izboru modela i slicno. Koje ti modele posedujes?
Pozzz!! :)))

Offline matted

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: od mene...
« Reply #10 on: June 02, 2013, 01:08:58 AM »
Puno pozdrava jos jednom! :) Hvala Dovlasmith!

Stigao je u Srbiju za tacno 45 dolara. Carinili su ga na 20 dolara jer na carini ne znaju bas o kom modelu je rec, a kako cesto slicni paketi sa helihopterima stizu u Srbiju, a koji su u stvari IR i u glavnom kostaju oko 20 dolara, carinu su racunali na tu vrednost, plus pdv koji su izmislili nasi nakon uvodjenja paypal placanja. :) Dakle ukupno je  izaslo 45 dolara, a prilikom porucivanja moze se zamoliti onaj ko salje da napise da je vrednost paketa 20 dolara pa ne verujem da ce traziti po netu druge vrednosti.. Ako razmisljate izdvojiti od prilike tu sumu novca za ovaj model, samo napred i cekam utiske da cujem! :)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: od mene...
« Reply #11 on: June 30, 2013, 12:23:27 AM »
Moje trenutno stanje sa modelima je:
Parkzone Mustang
Parkzone Fokke Wulf
Parkzone Wildcat
Multiplex Twister
Hobbyking Stinger





Pozz!! :)))

Offline munjeviti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: od mene...
« Reply #12 on: September 19, 2013, 06:05:34 PM »
U imas savrsene avione svaka cast,mustang,wildcat i Fw su vrh svaka cast (res)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: od mene...
« Reply #13 on: September 19, 2013, 07:10:00 PM »
Hvala :)
I ja tako mislim. Po meni su savrseni u odnosu cena/ kvalitet. Nemam adekvatnu pistu za avione sa retraktima, zato sam se odlucio u startu za ove jer su izdrzljivi , odlicno konstruisani i nema potrebe za nekim odrzavanjem. Sva tri imaju identican setap, a toliko se razlikuju u letu da je pravo zadovoljstvo poneti sva tri odjednom, izduvati 4-5 baterija i kuci... :)