RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"

<< < (3/18) > >>

branek:
Pozdrav Zajko...

Nisam nikada nesto slicno stelovao, ali iz iskustva sa elektronikom ja bih tu malu razliku u nuli zanemario (sve manje od 0.02A ne bih vise stelovao...).To sto malo zuje ne bi trebalo da je problem.

Ja bih pre vodio racuna da mi struje budu sto pribliznije kada das pun otklon, pa onda opteretis servoe rukom recimo... I tako u obe strane otlona.

Eto, moje skromno misljenje ... kao sto rekoh, nisam to nikada radio ali zdravorazumski... Ako neko misli da sam pogresio nesto neka me ispravi.

branek

zajko:
Hvala Branek  ()-()

Nervira me sto se "Cuju"... servoi zuje, kad uspem da ih nastimam na "Nulu" ucute, ali kako pomerim to krilo, ponovo se cuje i prodje neka mala struja red velicina 0,01-2A, pa se smiri... Na samom AR12200 u njegovom programu SERVO MACH, ti mozes da elektronski trazis "Nulu" za svaki servo, ali posto su ruke servoa povezane sa ELEVATOROM, podesavanjem jedne, poremetis drugu "Nulu" ionda tako smanji ovde, pojacaj onde, namestih nekako, ali kazem kad god pomerim to krilo, pojavi se ta neka mala struja i zvuk...
Laicki rekao bih OK, posto je krilo  veliko i sama povrsina ELEVATORA je velika, odreaguje...
Pretpostavljam i zvuci mi razumno to sa opterecenjem ELEVATORA, Ipak cu morati da ga montiram na avion, radi probe i da ga opteretim (svaki servo je 20kg na 6V), onda bi trebalo opet da vuku maltene istu struju u oba krajnja polozaja, +/- ta neka mala razlika..., ili da pre toga, shodno Manualu, definisem maksimalne otklone, pa da ih tek onda MATCH-ujem...
Hvala u svakom slucaju... ne zurim.. 4e cekam delove, pa cu svasta nesto da probam, ne bih li skapirao kako se to radi... Ovog malisu bih voleo da podesim da sve fercera, kako treba, da ne bi bilo odmah "PLJUS" :sljus

zajko:
Malo sam cunjao po net-u, kazu da je do 0.12A OK, a to onda znaci da se i njima "cuju" servoi... I kazu da prvo treba odraditi geometriju i mehanicka sto tacnija podesavanja (odraditi maksimalne otklone) i onda na Tx i Rx odraditi fina stelovanja... sa krilima na aeroplanu  :sljus


zajko:
Danas, stigli i neki novi delovi GPS senzor, EVO Auspuh sa Smoke diznama, produzni kablovi za servoe HD, srafovi za servoe i ruke..









zajko:
Stiga i motor (MVVS) i elise i Spinner (Mejzlik) na carinu jos 18.08.13, kazu poslali pismo... pisma nema jos... ali posto sam nestrpljiv okrenem telefon... kazu tu je  oo)) ...

Inace je vrlo glupo narucivati neku ubrzanu postu, kad su nasi na posti/carini spori... kazu odmori su... a ka nisu odmori onda sve prsti od brzine (nene)

Elem, kazu najbrze ce se izvuci sa poste, ako njihova spedicija carini, normalno/naravno... ko ce kome ako ne svoj svome  (yay)

Okrenem tel. pitam.. kaze 3 Memo sa pecatom, Pecat, Resenje o PDV i licno da se dodje... OK..

Kazem roba iz EU, nema carina samo PDV, kaze STOP.. Ako na racunu pise da je proizvedeno u EU, sve ide u Full, ali ako pise da je proizvedeno u Ceskoj, kao sto jeste Brno, obe fabrike iz istog mesta, onda ne bi trebala da bude carina samo PDV... 1/ mmmm

Kazem ja... pa Ceska je u EU vec 10-tak god... kaze covek Znam... ali mi nemamo dogovor sa EU nego sva svakom clanicom posebno..
oni ne priznaju da je Ceska u EU !??
Pita me covek... jel imas neki popust na fakturi originalnoj, kazem imam rabat ... Kaze .. moras da dokazes koliko si platio, swift, ili ti obracunavaju full cenu ... bez popusta... OK.. kazem za motor imam Swift od banke, a elise sam platio karticom !? mmmm
Ne znam sta me ceka...
Koliko znam, a zabooravih da pitam, Postanska spedicija je 4-5.000 din. po Racunu, plus svaka stavka 1000 din.(pa taman to bio i srafic koji kosta 0,01 Eur i 1 kom ili zilion komada) Znaci spedicija jedno 15-20.000 din., isto bi bilo i za 1.000.000 motora i elisa...

Videcemo sutra koliko im treba vremena i para za ovo zezanje (ne verujem manje od 5-60.000 din)..

Ali ako stize na fizicko lice onda sljus jednokratno 35% na iznos (ne prihvataju, kaze, popusta i rabate), ne trebaju ti nikakvi papiri, samo l.k. ..... (res)  Ajd sad budi pametan  :-X

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version