RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Spark F3A - Krill Model

<< < (6/8) > >>

marko:
Samo cepaj tebra  :superman:

M. (pijemo)

SABURO:
Mare, Zajo  :jaki:   :superman:  (pijemo)

Od proslog letenja do danasnjeg je proslo dve nedelje, a ja sam se vec obnovio novim propelerom koji je kupljen kod Ralph Schweiser-a. Saradnja sa Ralph-om je za svaku pohvalu i preporuku. Ralph uglavnom drzi opremu za F3A modele.
Probao sam Ulsamer 21x13WE i ostao sam zapanjen. Zeleo sam isti takav za sebe, ali nazalost nije ga bilo na stanju pa sam po preporuci Ralph-a uzeo RS 21x13WE. Ove propelere rade on i dva coveka iz Beca i iza njih je gomila uporednih testova da bi dobili ovaj propeler. Pristao sam i uzeo da ga probam, jer kako god da okrenem sigurno ce biti bolji od APC-a, a voleo bih da ih uporedim.  :sljus
Nisam se opredelio za najlaksu varijantu propelera koje sada iznose i do 40g, plasio sam se da je takav propeler veoma krt, pa sam ipak uzeo malo tezi od 68g. Razlika u ceni je 10€, ali ajde ovaj put sam ovako uradio i smatram da nisam pogresio.



Jedini relevantni propeler za uporedni test je Ulsamer koji je istih dimenzija kao i RS. Nakon danasnjeg testiranja Ulsamer je potvrdio da u pick-u vuce 68A, a RS 76A...sto je za mene blago razocarenje. Ali tu nije kraj, to je test na zemlji, pravi test je u letu.
Izleteo sam danas dva P-15 programa i osetio sam dve promene u letu, prva je sto je na gasu model dosta meksi u tranzicijama iz poniranja i prelaska u horizontali let, a druga je ta sto mi korak 13 obezbedjuje vecu brzinu horizontalnog leta, sto je za monokrilac izuzetno bitno, a opet u poniranju u kombinaciji sa kocnicom dobijem jako lepo usporenje.
Na tranziciju iz poniranja u horizontalan let, najvise utice ziroskopski efekat propelera, dakle ako je propeler tezi i ziroskopski efekat ce biti izrazeniji. U poredjenju APC propelera i ova dva, taj efekat se oseti! APC je duplo tezi od ova dva propelera!




   

SABURO:
Avion je konacno dobio nove baterije, tako da mi ostaje jos par letova da nadjem idealno teziste i podesim mix-eve. Danas sam nasao skoro pa idealno CG, mada mislim da bi trebalo jos malo napred da ga pomerim jer iz snap roll-a mi se ne zastavlja momentalno kao ni iz kovita... sutra cu pomeriti baterije za kojih 3mm napred i mislim da ce to biti idealno.

SABURO:
Letelo se u nedelju na 13-ci, a i danas sam uspeo da odradim jos tri leta na putu. Teziste je sada idealno i imam jos koji klik + mix gas-ruder levo u poniranju da setujem i to bi bilo to. Za sada sam prezadovoljan jer model ide dosta neutralno. Super je sto idem predvece na letenje jer nema vetra pa mogu da vidim svaku sitnicu u letu.
Obradovao sam se jer mi jedan prolaznik rece da nece naredne godine spajati ovaj put na obilaznicu, pa cu imati gde da letim i naredne godine posle posla.   (pijemo)

Marko se potrudio i napravio par sjajnih fotki u nedelju, a danas sam samo snimao letove tako da slika nema...

Mare hvala za fotku  (pijemo)

SABURO:
Jucerasnji dan je bio izmisljen za letenje, savrseno vreme! Magic i ja smo iskoristili lep dan i izasli na aerodrom da letimo. Nakon jako duge pauze u F3A letenju, vratio sam se u zelji da ove godine izadjem na makar jedno takmicenje. Razlog je prost, treba mi motivacija da bih leteo.
F3A stil letenja volim i zaista je kraljevska kategorija, koja mi svaki put izmami osmeh i ucini me srecnim. Model leti savrseno i nakon toliko velike pauze koje sam napravio. Izleteo sam polovinu programa, dok ostatak treba jos da naucim :) za pocetak da se skine rdja s prstiju je sasvim okej. Zadovoljan sam ishodom.

Program koji se leti ove i naredne godine je P21
 F3A-P-21-aresti.pdf (135.09 kB - downloaded 455 times.)






Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version