Author Topic: WLtoys v252  (Read 7959 times)

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
WLtoys v252
« on: September 04, 2013, 09:53:52 PM »
 Zdravo
evo da se pohvalim,Danas (03.09.2013) sam dobio novu letjelicu Wltoys V252, testirao ga u parku M.Stojanovic,BL ,i prezadovoljan sam sa njom,
okretnost,brzina,i skoro savrsena upravljivost,sa stock Tx. Nema
nikakvih problema sa "dropout",o kome se pricalo na forumu rcgroups. Zahvaljujuci 2 senzora,za stabilizaciju,moze se lansirati iz ruke,dapace samo se "baci" u  daljinu,i uz malo gasa vec leti. testirani domet oko 70_80 metara,bez problema u konekciji, cca 5/6 minuta leta sa baterijom od 250 mAh,forsiranog leta,sa ostrim manevrima.Preporuka.


Ovaj model zasluzuje svoju stranicu .
Dopuna .4.09.2013
Danas sam ponovo letio u parku, spremio sam 2 pune baterije, upalio stanicu i letio  cca 5 minuta/bat.(
Napomena-ne zahtijeva nikakva podesavanja! Kako to cudno zvuci , kad pomislim na silna podesavanja koja traze ozbiljne letjelice - beta verzije setapa, bagove softvera, podesavanje po svim osama, pa testiranje svega, konsultacije na forumu i normalno sve to traje par mjeseci, dok najzad ne poleti uspjesno .)
Kod ovog modela, sva ta #zabava# otpada, dovoljno ga je povezati i pravi dozivljaj pocinje - akrobacije su ogranicene samo slobodnim prostorom u parku i vjestinom pilota .Ima cak i simpatican zvuk kad se priblizava i #koci# uz ostru kontru na komandama .
Vertikalni let pod punim gasom, do granice vidljivosti malih elisa, otpusten gas u letu, propadanje i na visini od cca 20 metara, ponovo pun gas, ostro skretanje ulijevo-natrag , desno .... Sve naredbe poslusno izvrsava kao da je povezan sa dugim polugama. Danas sam isao jos vise i u daljinu i visinu -iznad krosanja crveca,i ocito , kontrolisani domet je veci od opticke vidljivosti, i nema rizika  od gubljenja veze sa stanicom do nekih 100 metara , koliko je slobodan prostor u parku omedjen drvecem.
izuzetno je brz , reagibilan, predvidljiv u letu,sposoban za brze promjene smjera leta, ukratko , perfektan za instant zabavu, i vjerujem da zasluzuje paznju hobista.

Specification:
Brand Name: WLtoys
Item Name: V252 RC Quadcopter
Quadcopter Weight: 24g(without battery)
Flight Time: about 10 minutes
Charging Time: 50 minutes
Range: 100-150 meters
Battery For Quadcopter: 3.7v 260 mAh
Battery For Transmitter: 6 x1.5 AA battery( not included)
Function: up, down, forward, backward, bank left, bank right, and yaw left and right, 3D moves!
Transmitter mode: left hand throttle (Mode 2)
Color: Red/Yellow (random color)

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys v252
« Reply #1 on: September 05, 2013, 08:41:30 AM »
Strava je  :)aplauz

Kakav je radio koji se dobija uz njega?

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys v252
« Reply #2 on: September 05, 2013, 11:57:56 AM »
Radio uz model V252 , je obican  #stock# , izgledom kao , kao RC stanica za vecinu modela WLtoys, odnosno kao za Align Trex 100 , Prakticno vecina letjelica WLtoys iz prve generacije -do proljeca 2013 ima isti dizajn za RC stanicu ,
 koja se moze povezati  i sa helikopterima (3 modela- V911,v912,v913 )  i kvadrokopterima ( v929,v939,v949) .
Naime , prvi i najpoznatiji i najprodavaniji  model - V911  je kopirao Align Trex 100, u cjelosti , pa i u pogledu stanice.  Svi ostali modeli WLtoys su naslijedili isti dizajn RC stanice (isti protokol- Flysky) , uz mala prilagodjavanja.
Napomena, kao nova generacija modela sa  2 senzora  na PCB -ploci , V252 ima tzv, 6 osi ziro.
Iz tog razloga-Kompatibilan je samo sa novom generacijom kvadrokoptera ove firme WLtoys, oznake- V202, v212, v222, V262.


Dobro je uparen sa letjelicom, ima LCD , Changing button- sluzi za izbor stepena osjetljivosti komandi u koracima  po 20% od 40,60,80 i 100% , trim klizna dugmad, tj. minimum komandi  potrebnih za let. Dobro lezi u ruci, malih dimenzija. lagan.
- normalna voznja je na 60%, brza na 80% i akrobacije na 100 %
-moze se povezati i sa Drugim stanicama, uz neke modifikacije ( DEVO 7E, vise  info na forumu rcgroups.com)

Dodatno, kompatibilan je  i sa modelom JXD JD385,  koji je takodje kopija Hubsan-a X4 107, i takodje dobra letjelica , i jos jeftinija , cca 30 $ na ebay . Takodje model za preporuku-izgledom skoro identicni, isti protokol, samo JD385 nema LCd displej na nesto jednostavnijoj RC stanici, sto i nije neka mana ,s obzirom na jos nizu cijenu . I taj model sam vozio i ima iste letne karakteristike- tj, super okretan, agilan, brz i stabilan.

Stanica izgleda jeftino, ali je to nebitno, jer savrseno sluzi svrsi  .
Vrijednost za novac, taj odnos je 10, ( za malu zvijer , kako je kvalifikuju na ino forumima, vazi za V252 i JD 385 )
pozdrav

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys v252
« Reply #3 on: September 05, 2013, 12:09:26 PM »
Stanica za v252 ,

...

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: WLtoys v252
« Reply #4 on: September 05, 2013, 04:33:36 PM »
Preko search pronadjem temu zato sto posedujem Hubsan X4 quad koji je stvarno fantasticna igracka :)
Na aliexpressu je trenutno na popustu 28$ sa free shippingom, sto je odlicno (LINK nadam se da ovo nije protiv pravila)

Posto je jako mali i stabilan (oko 12-13 cm), odlican je za letenje po kuci, ali meni je brzo stradao motoric kada sam ga zakucao u plafon dok sam radio flip :D
Na svu srecu, na aliexpressu 4 elise za ovaj quad kostaju 1-2$, a dva rezervna motorica oko 5$ pa to sada cekam da mi stigne i nastavljam sa igranjem (narucio sam ih malo vise, da se nadje + kina je to) :D
Takodje preporucujem i zastitu za propelere ako nameravate po kuci da ga vozate http://www.aliexpress.com/item/Hubsan-X4-Mini-Quad-Copter-Propeller-Protection-Guard-Cover-H107-A12-l-free-shipping/1264818942.html :)
Jako jeftina i zanimljiva igracka, baterija traje 7-8 minuta, a puni se oko 40-ak minuta na USB (na aliexpressu imate rezervne baterije za njega za 4-5$ po komadu).

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys v252
« Reply #5 on: September 05, 2013, 11:17:22 PM »
Deluje skroz kul. Ja evo baš danas isto vozao MJXX200 po kući malo, nikako da se nakanem da izađem na "livadu" i malo tjuniram F450. Ovaj je isto jako zabavan i odmara mi mozak da ga vozim. Voleo bi da probam i taj mikrokopter, verovatno je skroz kul, i lepo reaguje.

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys v252
« Reply #6 on: September 05, 2013, 11:58:42 PM »
Da , to je model JD 385 , cijena je super, ali  fri siping vazi samo za Srbiju ,Hr i nek Evropske zemlje.
 Za BiH , tj  za Republiku Srpsku , isporuka je samo putem DHL, cca 102 $  , sto je  za mene neprihvatljivo . No vi u Srbiji  mozete dobiti ovaj model za simbolican novac .
-Napomena JD 385 ima tzv. 6- osi Ziro ,  i veci domet od Vaseg Hubsan-a X4 107, koji je limitiran na cca 30 metara , posto ima tzv # stage1# antenu na predajniku (stampana je na ploci, nema uobicajenu  zicanu antenu od 31 mm sa ploce ) 
 i fake antenu na predajniku, tj  na vrhu stanice je  samo suplja plastika, bez zice . Otvarao sam stanicu i sam se iznenadio !
Domet JD 385 je oko 100 metara , kao i V252 , tako da ga mozete voziti na otvorenom prostoru - u parku ili velikoj livadi , bez straha . Tek tu cete vidjeti njegove mogucnosti, i njegovo drugo lice , izuzetnu brzinu i okretnost . Spremite 2-3 baterije ( kao ja danas ) pa cete biti impresionirani !
U malom prostoru (soba)  on se gusi , a na livadi sa dovoljno prostora, on se preobrazi  u malu zvijer, i tek tu se vidi sta sve moze ,- uostalom probajte .
-Oba model -JD 385 i v252,vrlo dobro podnose vjetar, bolje nego veci i tezi  modeli V949 i V959-c (66 i 106 grama) sa 3-osi Ziro , koje sam vozio u slicnim uslovima. Danas je bio dan sa malo vjetra, po slobodnoj procjeni 3-4 m/s , i  male korekcije desne palice su dovoljne, odnosno slab vjetar ne moze pokvariti zabavu. Potpuno zadrzava upravljivost ,pa sam svaki dan sam sve vise zadovoljan svojim izborom. To tumacim cinjenicom da oba navedena mini modela imaju 6-osi senzore za stabilizaciju . ++
-Prvu test voznju modela JD 385 sam uradio, prije nekih mjesec i po dana, na jakom vjetru u sumrak , koji je prerastao u ljetnu oluju, grmljavinu i kisu (dakle-maksimalno nepovoljni uslovi ) . Njegove mogucnosti su me zanijele , kako brzina, tako stabilnost i ignorisanje vjetra .Tom prilikom sam ga izgubio u krosnjama drveca , svojom krivicom, trazeci njegove granice  upravljivosti i granice dometa (trazio sam ga iducih dana, no bezuspjesno). Ne zalim-vrijedilo je tog zadovoljstva , odmah sam narucio iduci mikro kvad sa 6-osi ( v252) , i prezadovoljan sam . On ima nesto ljepsu stanicu sa LCD displejom, ali letne osobine su im iste- super.
Pozdrav letacima , iz Banja Luke.

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: WLtoys v252
« Reply #7 on: September 06, 2013, 02:34:24 PM »
Da , to je model JD 385 , cijena je super, ali  fri siping vazi samo za Srbiju ,Hr i nek Evropske zemlje.
 Za BiH , tj  za Republiku Srpsku , isporuka je samo putem DHL, cca 102 $  , sto je  za mene neprihvatljivo . No vi u Srbiji  mozete dobiti ovaj model za simbolican novac .

aliexpress ti je kineska verzija ebay-a, isti taj proizvod mozes na tom sajtu naci kod nekog drugog prodavca koji salje besplatno za bih, samo treba potraziti, mozda helis bude skuplji par dolara od ovog sto je na akciji :)
ja sam za sada ovog vozao samo po stanu, ali verujem da je 30m domet i vise nego dovoljno jer cim ga udaljis od sebe 10m vec je tesko upravljati jer je jako sitan pa ga ne vidis lepo :D

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: WLtoys v252
« Reply #8 on: September 06, 2013, 04:23:24 PM »
Evo našao sam  (pijemo)

http://www.ebay.com/itm/Mini-JXD-JD-385-2-4G-4CH-Channel-6-Axis-UFO-RC-Helicopter-Quadcopter-RTF-W-Gyro-/360700076129?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item53fb666061

na eBay-u gde je free shipping, i šalju u BiH. Jeste da je nešto skuplji 40$, ali šta je tu je. Vredi za ovaku lepu igračku realno, kad čovek pomisli šta je sve ugrađeno.
« Last Edit: September 06, 2013, 04:24:59 PM by Ivan Milenkovic »

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys v252
« Reply #9 on: September 18, 2013, 01:18:06 AM »

Danas sam dobio kameru 808 # 16 V2 , stigla je za samo 8 dana , sto me prijatno iznenadilo . To pruza mogucnost da je  montiram na V252  (=32 grama +17 g. kamera ) , pa cu probati ovih dana, kad stane kisa .
 2-a opcija je , montirati je na WLToys V949 , sa Video predajnikom TX 5823 , jer je moj FPV setap sa FH18C  kamerom, ispao pretezak , oko 120 gram , racunajuci i  8 grama bateriju 300mAh. Kvad se dize od zemlje , ali se muci sa tim teretom> moram smanjivati tezinu , barem 10 grama ( skracivati zice ...)

Offline peter.k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: WLtoys v252
« Reply #10 on: March 20, 2014, 11:53:49 PM »
Ova ideja, da se montira 50% tereta , na malu letjelicu, nije bila realna, cak previse optimisticna !
U praksi  se pokazalo , da je nosivost  cca 10-15 %, od mase letjelice,  ako se zeli zadrzati minimum manevarskih osobina .
Sto u konkretnom slucaju znaci , da bi model od 32 grama ,mogao nositi mikro kameru od  3-5 grama . Srecom pojavio se model koji vec ima ugradjenu kameru Hubsan X4 107 C . Kamera radi video snimke VGA kvaliteta , sto je sasvim prihvatljivo. Ukupna masa ovog Hubsanovog modela je oko 50 grama , i to se osjeti prilikom leta, nije tako okretan kao V252.
Druga opcija je montirati originalnu kameru od 107 C , koja posjeduje Slot za mikro SD karticu (13, $ na BG), na V252 , sto je realno izvodivo , posto je teska samo 3 grama ,malih je  dimenzija  i moze se spojiti , na plocu za  napajanje .

-Novost  u klasi malih kvadrokoptera . Pojavio se u pre-prodaji Nano kvad, Wltoys V272, dimenzije 47 mm, masa <13 grama.
Koristi protokol V2x2  od  firme WLToys  6 Axis, kompatibilan je sa RC stanicom od modela V 202,v 212, v222, v252 , v262.
http://img.hobbygaga.com/desc/WLtoys/V272/V272_12.jpg
http://i1183.photobucket.com/albums/x462/mnemennth/V272%20Review/V272.jpg
http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/1700516196/Tiniest_WLtoys_V272_Smallest_Quadcopter_Mini_4.jpg_220x220.jpg
http://www.tmart.com/World-s-Smallest-Wltoys-V272-2.4G-4CH-6-Axial-Nano-RC-Quadcopter-with-normal-Controller-RTF_p238995.html
http://img.dxcdn.com/productimages/sku_300881_2.jpg
« Last Edit: March 21, 2014, 12:04:44 AM by peter.k »