Author Topic: ZELENA SERIJA ESC-ova NA HK  (Read 2651 times)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
ZELENA SERIJA ESC-ova NA HK
« on: October 15, 2013, 12:00:13 PM »
Ne bakćem se s ove multirotorne naprave, ali sam, ovih dana, tražio neki zgodan ESC za moj novi model aviona, sa dva tri motora, još nisam konačno odlučio koliko. Kontroler ću morati sam da radim, jer nema ništa zgodno i u toj potrazi, naiđem i na ovaj ESC. Meni ne odgovara zbog male struje, ali možda nekom i odgovara, pogotovu što je predviđen za reprogramranje i...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25366__Turnigy_Multistar_45_Amp_Multi_rotor_Brushless_ESC_2_6S.html


Koliko su navedeni podaci tačni, ne znam, jer uvek ima ono : "I na tarabi piše, pa nije !"

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: ZELENA SERIJA ESC-ova NA HK
« Reply #1 on: October 16, 2013, 09:53:33 PM »
Pre nekoliko meseci sam pazario jedan ovaj regler od 30A kao zamena za plavi HK.....i regler je vrisnuo posle par puta koriscenja..tako da  :sljus......plavi HK su najjeftiniji a najbolji :D

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: ZELENA SERIJA ESC-ova NA HK
« Reply #2 on: October 16, 2013, 11:54:22 PM »
I ja sam uzeo multistar ali za quad. Za sada mi rade ali sam morao da stavim simonk
Radio mi je isto kao na videu


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: ZELENA SERIJA ESC-ova NA HK
« Reply #3 on: September 25, 2014, 06:58:46 PM »
   Ja sam kupio 6 komada ovakvih zelenih ali 30A SBEC zbog toga sto ih je fleshovao SimonK

 Nenormalno se griju iako pišu da i upiku može  40A   mmmm Kombinacija su  N i P fetovima za koje nisam mogao naći podatke u Alldatasheet bazi tako da su sa hardverom nešto zeznuli   mmmm Kupio sam iste koje je SimnK fleshovao. SimonK sam fleshovao bez problema ali tek tad je nastao lumperaj kad su fetovi počeli da odpadaju  ")  na radnom stolu na malom  gasu...mjerio sam temperaturu do 75 stepeni. Uporedio sam fotografije hardvera sa sajta SimonK i mojih esc  i nisu isti fetovi.Mogu da se koriste za neka manja opterećenja ali ipak su se HK Blue series pokazali najbolji sa SimonK .
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: ZELENA SERIJA ESC-ova NA HK
« Reply #4 on: September 25, 2014, 10:47:04 PM »
Ah da  :-\...fetovi hoce da otpadaju kad recimo esc koji lepo radi sa 8kHz pwm preflashujes sa firmwerom koji ga tera na 18kHz...bilo je o tome vec reci na rcgroups, pa je i Simon napravio verziju firmwera sa 8KHz pwm...

Ali sve je to vec pomalo stara prica...danas za sitne pare se da kupiti odlican esc- ako se pazi sta se kupuje...

HK blue  ili   onaj jeftini HK ubec , u all N fet verziji...afro esc(jeste da im je los QC... :'(  )...pa recimo ZTW spider serija...
da ne pomenem one skuplje varijante a la T-MOTOR i sl. koje kupuju -oni koji znaju sta hoce i imaju novac :).

Ja recimo imam HK blue 30A-vec skoro tri godine ih koristim bez ikakvih problema-simonK ko zna vec koji firmwer je u njima :)
Imam i afro 30A i 20A...ista prica...
Sad cu da probam onaj ZTW spider...20/30A  extra jeftin, ima ga na bangoodu...i ide do 6S, 600Hz...

 (<--)