Author Topic: danas test let 15 min sa dve baterije  (Read 2581 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
danas test let 15 min sa dve baterije
« on: November 03, 2013, 10:56:10 PM »

   Redizajnirao sam prasence i omogucio mu da leti sa 4 baterije 4S 4000, ukalibriso parametre sa jednom dve, tri i sve chetiri baterije, izleteo malo i napravio prvi full let sa dve baterije od 4000 u trajanju od 15 min sa fpv konfiguracijom 3 axial gimbal i sve snimio...

   U pitanju su pulso motori sa obichnim zvechka elisama:











    Znachi da bi sa chetiri baterije mogao blizu pola sata da leti...   jer na 15 min dve baterije su josh imale 25%








    15 min, nikad kraja...       (yay)  (yay)  (yay)

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #1 on: November 04, 2013, 12:43:37 PM »
pa dokle bre vise  :big smile da neces nesto preko grane da sveras  (nene)

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #2 on: November 04, 2013, 08:09:05 PM »
zubo legendo, jos malo pa ujutro poletis pa uvece ces da sleces hehe :hehe :hehe :hehe

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #3 on: November 04, 2013, 10:28:00 PM »
 :)aplauz :)aplauz joj video sam ovo luce uzivo sta rade tri ose pa to je lepota za oci gledati,miran let zubo
ex pseudonijum: sova

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #4 on: November 05, 2013, 06:23:04 AM »

   Obicno teram sa nekim starim baterijama i kad dodje 4 min, max 5 min, ja sam vec u panici za sletanje. Nikad ljudski nisam odleteo fpv, da lepo blejim u monitor i vozim. Eee sad sam to odradio, i mogu da kazhem da 10 inch sa napucanim brajtnesom ( osvetljen ekran jache ) izuva i pravo je zadovoljstvo. Go-pro mi izbacuje timing na monitor (verovatno sam monitor detektuje jer to na proshlom nisam imao ) shto je vrlo pregledno i korisno..

   A sto se 15 min tiche, to je za mene otkrovenje jer mozhe da se ode u 3pm i opushteno da se vrati + fpv u pristojnom kvalitetu jer slika dolazi sa go-proa, ugao otklona u yaw je samo 1 stepen uz exponent od 100%, tako da usmerenje krntije prilikom letenja se lako izvodi a dobija se fenomenalan smuth efekat jer gimbal radi za sve pare.

   Ovo su mi baterije sa T-600 8S i imam ih gomilu, pa reko ae probam i onako stoje, a i treba podici ovu cigletinu od naprave..                      (pijemo) (pijemo)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #5 on: November 05, 2013, 08:46:16 AM »
 :)aplauz tebe kanda embargo na baterije ne dotiče,  (nene)  :big smile
ex pseudonijum: licider

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #6 on: November 05, 2013, 06:40:18 PM »
Zubo kolika je tezina kompletne skalamerije?
« Last Edit: November 06, 2013, 12:36:32 AM by drjack »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: danas test let 15 min sa dve baterije
« Reply #7 on: November 05, 2013, 09:35:00 PM »

   Sve su slike sa vage, na zadnjoj slici se vidi tezhina sa 4 baterije 3673 gr, sa tri baterije je 3195 gr, sa dve baterije je 2717 gr, jedna baterija je 478 gr. Motori su ladni ko shpricer i sa 3673 gr jedino cega se bojim su kontroleri, no mozhe da gekne uvek zbog bilo chega kao shto i padaju svima nama, ali dok ne'padne dobar je trenazhni jeftini model i lako reparabilan.

   Sa ovim se ja nebi usudio leteti u urbanim uslovima jer ako cigla padne sa 20m  opasna je po zhivot, no po livadicama je relax, ima snimam voce povrtje i jablane medju boritjima....    :hehe   (pijemo) (pijemo)