RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

DLG NAN Radina/Solo/Enigma/Sophia/Highlight - F3K

<< < (3/6) > >>

SABURO:
Linkovi ka flaperonima su zavrseni i idelano podeseni, bez lufta i prilicno sam zadovoljan sistemom vezivanja.
Fokus radova se prebacio na krilo, tj peg koji treba da se ulepi kroz usku krila. Kako bi ojacao mesto oko pega, nasao sam parce karbona i pripremio ga za ulepljivanje u zonu gde ce peg biti ulepljen.





proba pred ulepljivanje cijanokrilaotm




Vidi se ojacana zona gde treba da se instalira peg


Kako epoksi lepak ne bi bio beo nakon lepljenja, dodao sam osmirglan karbon i time tonirao lepak..







peg u centralnom delu je takodje osmirglan grubom smirglom, kako bi lepak bolje uhvatio.


proba pred ulpeljivanje


Peg treba da bude pod uglom od 90 stepeni kada se gleda iz pravca nosa modela, a kada se gleda iz profila taj ugao treba da iznosi oko 4-5 stepni.. kako bi kada se izbacuje nos modela imao napadni ugao od par stepeni..


i izgled pega nakon primene epoksi lepka

rajker:
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz 2eaa

SABURO:

--- Quote from: rajker on May 08, 2019, 07:35:35 PM --- :)aplauz :)aplauz :)aplauz 2eaa

--- End quote ---

 (pijemo)

Obzirom da je posao oko gondole i krila kompletiran, stekli su se uslovi za ulepljivanje boom-a sa gondolom. Taj korak je neophodan, jer sledi uvezivanje repnih povrsina.

Konusni deo gondole na koji nailazi boom je osmirglan grubom smirglom i pripremljen za ilepljivanje





i unutrasnji deo boom-a koji nailazi na konsuni deo gondole je takodje osmirglan.


Epoksi lepak je nanesen na konusni deo, a zatim boom navucen i podesen tako da svi uglovi budu perfektni. Proverena je geometrija i sve ostavljeno da se osusi preko noci.



Trup je sada kompletan i ostalo je da se povezu linkovi sajlicama ka repnim povrsinama.
Sajlice koje povezuju servo motore sa repnim povrsinama su sajlice koje se koriste u pecaroske svrhe, uz savetovanje sa dkk ( hvala Dragane ) kupio sam sledece:

http://www.formaxstore.com/product/prorex-7x7-wire-leader-5m-10kg-17925-510/15961/



Posto nemam hilznice, napravio sam ih od metalnog uloska hemijske olovke


obradio krajeve




Obzirom da servo motori nisu HV, trebalo je napraviti voltage regulator koji ce sa 2S baterije napajati prijemnik i servoe.. u te svrhe koristi se voltage regulator 7805 u kombinaciji sa nekim kondenzatorima kako bi se upeglao izlaz. Na kraju je to ispalo ovako. Regulator je testiran i sasvim zadovoljavajuce radi! Slicne regulatore sam koristio u ranijim DLG jedrilicama i radi savrseno.




SABURO:
Imam sve neophodne delove i pristupio sam uvezivanju vertikalca. Pripremio sam sajlicu i odredio mesto na boom-u kuda ce sajlica prolaziti. Boom zabusio i provukao sajlicu. Sajlicu sam vezao za horn servo motora na sledeci nacin









hilzna je stisnuta kljestima i ulepljena tecnim cijanokrilatom.


i na kraju preko hilzne navucen termo buzir


Obzirom da je servo horn podesen pod uglom od 90 stepeni u odnosu ne kuciste servo motora, jedan kraj sajlice fiksiran na servou, bilo je neophodno provuci sajlicu kroz horn vertikalnog kormila i postaviti ga u neutralan polozaj. Postupak sa hilznom, provlacenjem sajlice, stiskanjem i ulepljivanjem je ponovljen i na tom delu trupa.



i navucen termo buzir u kombinaciji sa tecnim cijanokrilatom


Time je uvezivanje vertikalca zavrseno. Presao sam na horizontalac.









Nakon instalacije svih komandi, to izgleda ovako

SABURO:
Time je sklapanje modela zavrseno.  (yay)
Ostalo je da se podesi stanica, CG (po uputstvu na 73mm od napadne ivice krila, al videcemo vec) i smeste komponente u kombinaciji sa olovom, jer je nazalost neophodan balast kako bi se doterao CG.

Prijemniku sam skinuo kuciste radi ustede u prostoru, postavio voltage regulator i gurnuo olovo u nos modela kako bi dobio CG.



Konacni izgled modela.


Tezinu ne znam, izmericu je za koji dan i podeliti s vama, a ostaje jos svega par sitnica da upeglam i spremim model za prvi let. Nadam se da ce lepo da leti, obzirom da tako i izgleda.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version