Author Topic: Nova trkacka staza za automobile!  (Read 10720 times)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Nova trkacka staza za automobile!
« on: December 26, 2013, 10:19:13 PM »
Da demistifikujemo famu oko staze  (yay)

Staza (krug) ce biti oko 300m dugacka i 4m siroka sa svim pratecim sadrzajima kao profi staze po evropi sto ukljucuje:
  • staza 56x25m
  • staza obelezena crevom Ø 110mm
  • struja
  • kompresor
  • voda  :sljus
  • natkrivenu radionicu 120m2
  • binu 25 m2 na visini od 2.5m
  • kucica sa opremom za merenje vremena
  • razglas
  • rostilj  (fiu)
  • itd...

Ozbiljni sponzori su vec donirali banere koji ce ici u krug oko staze  (res)... ceka se da prodje zima i dodje malo lepse vreme da se nastavi sa radovima... a u medjuvremenu pripremajte modele jer ce nam 2014 biti zanimljiva!  :mhm

A ja cu se potruditi da nabavim mini tocilicu za piwo  ()-()



« Last Edit: December 27, 2013, 10:13:04 AM by magic »

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Re: Staza za RC automobile
« Reply #1 on: December 26, 2013, 10:31:37 PM »
Vala braćo bilo je i vreme. Nek je sa srećom izgradnja i otvaranje i naravno eksploatacija. Jedva čekam otvaranje, i vožnju a kad dosadi idemo svi kod Zajka za promenu (zbog piva, Jagodinac posle 10-og ide teško). Veliki pozdrav svima i nedajte da sve zamre kao proletos. (res)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Re: Staza za RC automobile
« Reply #2 on: December 26, 2013, 11:05:48 PM »
Sto se odrzavanja tice i tu se ozbiljno zapelo ;) Jak hidrofor za zalivanje, bunar vec iskopan, kupljen mini valjak da se to redovno ravna i popravlja, entuzijazma ima ostaje da vidimo koliko daleko mozemo da doguramo :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Re: Staza za RC automobile
« Reply #3 on: December 26, 2013, 11:49:04 PM »
Drago mi je da su se investitor(i) javili. Ja stvarno sa puno nestrpljenja ocekujem pocetak rada staze.

A sada malo informacija i sa moje strane. Za vikend sam isao autoputem i merio sam vreme od naplatne rampe do skretanja za Svilajnac i to je tacno 45min na 140. Putarina bi trebala da je oko 300 din. Ako se trojica organizuju da idu jednim automobilom onda to stvarno nije strasno. Znaci treba jedno 15lit goriva i 600 din za putarinu, znaci da ispadne manje od 1000 din po coveku ako su trojica u kolima.

Mala Ivanca kilometarski nije bila daleko ali je zato vremenski i ona bila na sat vremena narocito povratak vikendom, tako da sto se  toga tice nije velika razlika.

Ako se ide na ceo dan, i posto je tamo sve obezbedjeno u smislu uslova (struja, voda, stolovi) ima smisla da probamo da ovo poguramo.

poz
« Last Edit: December 27, 2013, 12:20:31 AM by magic »
Veljko

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Re: Staza za RC automobile
« Reply #4 on: December 27, 2013, 12:52:04 AM »

   Svaka chast investitorima, iskreno pozdravljam svaku inicijativu, i puno srece!!!

                       (pijemo) (pijemo)

 

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Re: Staza za RC automobile
« Reply #5 on: December 27, 2013, 08:54:08 AM »
I ja sam merkao neke parcele za  stazu, ali posto se krenulo gore ja cu da prikocim... ;namig
Svidja mi se i lokacija, samo napred!!!  :)aplauz

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nova prava trkacka staza za automobile
« Reply #6 on: December 27, 2013, 10:12:14 AM »
Topik izdvojen jer mislim da je ovako bolje. Pozivam ljude koji su ukljuceni u gradnju da nas detaljno i sa slikama redovno obavestavaju oko napreka radova i oko svega onoga sto nama buducim korisnicima moze da bude zanimljivo.

 ()-()
Veljko


Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #8 on: January 05, 2014, 04:44:06 PM »
Kako je poljance izgledalo pre teske masinerije :)






Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #9 on: January 05, 2014, 04:45:05 PM »
Posle ciscenja ovog posumljenog dela i nasipanja dobrog sloja sveze zemlje na red je dosla teska mehanizacija i utabavanje :)











Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #10 on: January 05, 2014, 06:00:46 PM »
 :)aplauz :)aplauz    a Total !?  :sljus

A sad, bed zezanja.. meni su savetovali, nikakvi strucnjaci… da sproleca obrijem stazu, osisam najkrace moguce i da celu zalijem/polijem naftom… to valjda zagadi sve pa i korov.. da ne raste… nisam poslusao/probao.. ali negde ima smisla ... mmmm
A.. vec izvikani TOTAL.. slaba vajda, nakon mesec dana ponovo… a da bi imalo efekta, treba pustiti da zaraste.. jer TOTAL truje koren preko lista same biljke…
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #11 on: January 05, 2014, 06:09:45 PM »
Ovde je TOTAL bio ozbiljni valjak :) posle ovakvog 'ravnanja' potrajace par sezona dok nesto ne nikne i to pod uslovom da se nista ne radi na toj povrsini, obzirom da se radovi nastavljaju i bice redovnog odrzavanja po zavrsetku mislim da ne bi trebalo da bude problema sa korovom  ()-()

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #12 on: January 05, 2014, 06:17:22 PM »
Daj Boze… ali tesko…
Pistu je svojevremeno tukao i malo tezi (putarski)  valjak, pa 10cm nabijenog tucanika i tanak asfalt… pa s'proleca, lepe biljke …
trava i korov … Kad bi se svaki dan koristila staza.. bez vode… mozda bi imalo efektaaaaa.. ali i prasine ...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #13 on: January 05, 2014, 06:30:52 PM »
Na galovici se i sada posle 2 sezone nekoriscenja nazire staza de je vozeno, da je tamo bila neka voznja barem jednom mesecno po par sati sa par modela siguran sam da na samoj stazi nista ne bi izraslo. E sad oko staze ce sigurno da raste trava, na to nismo nesto posebno obracali paznju do sad al evo pitacemo kolege iz okolnih zemalja kakva oni iskustva imaju ;)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Nova trkacka staza za automobile!
« Reply #14 on: May 05, 2014, 08:48:48 PM »
Danas sam svratio da pogledam kako teku radovi i do koje se faze stiglo... Mogu vam reći da se radi o zaista ozbiljnom projektu i da sam prijatno iznenađen kako sve izgleda i kako je sve zamišljeno. Po meni super lokacija na samom ulazu u Svijlajnac, bukvalno je potrebno 5 minuta od isključenja sa auto puta ;) Malo sam i vremenski merio, tako da je od moje početne tačke iz Zaječara bilo potrebno 2h, do Beograda sat vremena, do novog sada 2h. Tačno na pola puta  ;)

Na stazi se radi koliko vremenske prilike dozvoljavaju, iako mesec i više dana pada kiša dosta se radilo... da ne ulazim u detalje evo par fotografija kako to sad izgleda...



Metalne konstrukcije za stolove su gotove...



Na nekim delovima staze idu i betonske pločice, a u desnom uglu se vidi i deo platforme za vozače koja je završnoj fazi...



Ima tu još ''malo'' da se radi, pre svega zemljani radovi na samoj stazi, da se postavi ograda oko staze i gomila nekih sitnica koja se na prvi pogled ne vide itd... Dobra stvar je što je sve spremno za dalje akcije, samo da sunce odradi svoje pa se uskoro vidimo na stazi   ()-()