Author Topic: Igor - Šid  (Read 5989 times)

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Igor - Šid
« on: February 04, 2014, 08:29:42 PM »
Prvo da pozdravim sve, tu sam vec neko vreme, ali samo citam i citam i  (fiu) (fiu) Gore pise ko sam i odakle sam :) Tamo negde pred Sv. Nikolu sto iz zezancije, sto iz mog smaranja kupio mi burazer neki onaj kineski helikopter 2ch, sa kojim sam se u startu i zarazio. Nakon sto sam ga izlupao, resih da nabavim nesto malo bolje pa sam negde 16 januara narucio ovo :

http://www.ebay.com/itm/Green-WLtoys-Upgraded-V911-1-Single-Propeller-4CH-2-4GHz-RC-Helicopter-Gyro-RTF-/310830742497?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_Vehicles&hash=item485ef4bbe1

Ali, kao i svaki drugi hobi, ne da djavo mira, pa se cita i uvek hoce jos nesto :) Pa sam resio u medjuvremenu da se bacim, na pravljenje jednostavnih verzija aviona tipa :

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1028141

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=681556

E sad, naravno prva muka su pare, a posto para naravno nema, cekam da mi odrastu ribice ( iz drugog hobija  :)aplauz ) pa kad ih prodam da krenem u nabavku jos neceg.  Prva stavka bi naravno bio radio, citajuci malo vamo/tamo dosao sam do nekog zakljucka da je najbolje uzeti  turnigy 9x, ili 9xr pa kasnije zasebno modul ? Ili mozda odmah komplet iz HK ?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992&aff=247441

Koliko bi izasla ovakva zelja i da li jos uvek postoje problemi sa uvozom radija u nasu zemlju ?  >:(

E ono sto me jako interesuje: da li je moguce sastaviti neki setup, posto ne verujem da cu skorije imati para za vise, koji ce moci ici na ova 2 aviona, pa i posle neki malo komplikovaniji i sta bi islo u tako nesto  ?

Nadam se da nisam udavio, pitacu ovde kad me sta bude mucilo,a dotle cekam heli  (<--)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Igor - Šid
« Reply #1 on: February 05, 2014, 11:22:28 AM »
Igore evo na brzinu mozda ti ovaj post moze do nekle pomoci.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10172.msg66391.html#msg66391

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Igor - Šid
« Reply #2 on: February 05, 2014, 11:53:03 AM »
Imam tu temu u bookmarks :) Malo mi je nejasna izrada onog monobloka, ali dobro izbusice se to nekako  mmmm

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Igor - Šid
« Reply #3 on: February 11, 2014, 06:05:05 PM »
I taman se obradujem, stigla ljuta masina, a ono desni servo ne radi kako treba  (___)



Je l' ima neko neku ideju ?


Edit: Evo jos jedan snimak problema mozda je malo jasnije ...

« Last Edit: February 11, 2014, 08:01:48 PM by Cvrc »

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Igor - Šid
« Reply #4 on: March 08, 2014, 09:48:40 AM »
JESI USPEO RESITI PROBLEM?!
AKO NE PROBAJ SKINUTI POLUGE SA SERVOA I PROBAJ ODA AKO I DALJE ISTO ONDA SI DOBIO ONO 1% STO JE SKART! :sljus

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Igor - Šid
« Reply #5 on: March 08, 2014, 10:57:32 AM »
Resio sam problem tako sto su mi poslali drugi heli, samo eto cekam da stigne  :)aplauz

A inace pregoreo je neki mali crni cip na ploci ...

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Igor - Šid
« Reply #6 on: March 08, 2014, 02:17:25 PM »
Ja vec skoro godinu dana ga imam i neunistljiv je!
Prekljuce mi je stigao noviji pro verzija i cekam samo malo lepse vreme bez vetra da ga i napolju izprobam! lol

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: Igor - Šid
« Reply #7 on: March 08, 2014, 11:37:42 PM »
Prekljuce mi je stigao noviji pro verzija

daj link tog
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Igor - Šid
« Reply #8 on: March 08, 2014, 11:43:04 PM »
Verovatno misli na ovaj isti sto sam i ja narucio, samo je boja drugacija i nov je daljinski sa 4 mesto 6 baterija i svi se kunu po netu da da sa njim navodno bolje leti  (<--)

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Igor - Šid
« Reply #10 on: March 09, 2014, 10:59:51 PM »
Moj klinac je dobio od drugara HobbyKing-ov FP100, prosto je cudo koliko stabilno leti. Ako se ne varam to je ista masina? Vidim da je ovaj tvoj neka novija varijanta.

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Igor - Šid
« Reply #11 on: March 09, 2014, 11:04:30 PM »
Ma sve je to isto cudo ;namig

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Igor - Šid
« Reply #12 on: March 10, 2014, 03:50:23 PM »
Pa da ovi su sve isti samo drugi proizvodjac (HobbyKing FP100,WLtoys V911,MT-100,itd)
Ali za te pare dobias jako dobar i izdrzljiv heli i ima dosta rezervnih delova sto su kompatibilni sa njim!(V911 V1/V2/PRO, HK FP100, Nine Eagles Solo Pro 260/Bravo SX 320A, Revell Proto Max, Robbe Nano Arrow, Merlin Tracer 90, MT-100...)
Posle ovog videa razumecete sve: (<--)

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Igor - Šid
« Reply #13 on: June 11, 2014, 01:31:55 PM »
Hm, sta mislite da li je dobro uzeti ovaj za pocetnika, kolika bi bila realna cena ?  (<--)

https://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=100283


Takodje me zanima, da li je moguce tu ubaciti lipo bateriju, posto ove nema -.-
« Last Edit: June 11, 2014, 03:08:55 PM by Cvrc »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Igor - Šid
« Reply #14 on: June 11, 2014, 06:08:01 PM »
To se davno proizvodilo… Za to vreme bio ne tako los avion, mislim zbog elemenata koje sadrzi u sebi, avion ko avion OK.
Stanica na 40 Mhz Rz takodje sa integrisanim ESC brushed, motor brushed, baterija NiMh, ako je ima na 8.4V
Kad "potrosis avion"sa tom stanicom, Rx i ostralim delovima takoreci ne mozes nista...

Ako je NEW  mmmm NE bi trebalo da je preko 80 Euro… Stavi 2S lipo i radi ce.. Li-Po kad se napuni ide 8.4V i praznis je do 7-7.4V.. sto je OK

 (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior