Author Topic: Baterije za Traxxas E-Maxx brushless?  (Read 1994 times)

Offline NikolaSM

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Baterije za Traxxas E-Maxx brushless?
« on: April 08, 2014, 06:34:00 PM »
Trebala bi mi pomoc malo iskusnijih modelara sto se tice baterija za auto, u pitanju je E-Maxx sa ESC-om 120A i motorom 2300KV. Moram da kupim nove baterije, do sada sam vozio dve Turnigy Nano-tech 2s 5300mah 30-60c i bio sam prezadovoljan snagom, ali mi je trajanje voznje, odnosno kapacitet bio nekako mali, otprilike 20 minuta agresivne voznje, do 30 minuta kombinovane. Trenutno se dvoumim da li da uzmem baterije sa istim kapacitetom a vecim C, ili sa vecim kapacitetom a istim C. Cilj mi je da ne izgubim na snazi auta, a da se malo duze vozim. Konkretno dvoumim se izmedju ove sve baterije:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18608__ZIPPY_Flightmax_6000mah_2S2P_50C_Hardcase_Car_Lipoly.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17272__Turnigy_nano_tech_5800mah_2S2P_30_60C_Hardcase_Lipo_Pack_ROAR_APPROVED_.html

Svaka sugestija je dobrodosla. Unapred se zahvaljujem na odgovorima. (pijemo)

Pozdrav
Nikola

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Baterije za Traxxas E-Maxx brushless?
« Reply #1 on: April 08, 2014, 06:56:37 PM »
20 min agresivne voznje je sasvim ok. Sve preko toga rizikujes pregrevanje motora i esc, i crkavanje istih.
Sto se tice baterija koje gledas, iz licnog iskustva mogu da preporucim Nanotech 5800. Imam je i odlicna je. Sa 30c moze da pljune vise struje nego sto tvoj ESC moze da podnese. Maltretirao sam je do maximuma i nit se naduvala, nit pokazuje neki znacajan pad napona.
Za zippy ne znam, nisam je koristio.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Baterije za Traxxas E-Maxx brushless?
« Reply #2 on: April 08, 2014, 08:38:24 PM »
Otkako su se pojavile kod nas GenAce baterije sve sam te zippy ili turnigy batalio ... imate ih kupiti i kod Zajka i kod Vlade   (res)   Jesu malo skuplje ali vrede bukvalno svaki dinar ... Inace 20min po setu baterija 2x2s je i vise nego dovoljno  inace c rate kod GensAce baterija je "pravi" tako da njihove baterije za aute imaju 45c pravih, da te nebuni sto neces naci GensAce 90c praznjenja ...
« Last Edit: April 08, 2014, 08:40:55 PM by duke »

Offline NikolaSM

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Baterije za Traxxas E-Maxx brushless?
« Reply #3 on: April 09, 2014, 06:32:43 PM »
20 min agresivne voznje je sasvim ok. Sve preko toga rizikujes pregrevanje motora i esc, i crkavanje istih.
Sto se tice baterija koje gledas, iz licnog iskustva mogu da preporucim Nanotech 5800. Imam je i odlicna je. Sa 30c moze da pljune vise struje nego sto tvoj ESC moze da podnese. Maltretirao sam je do maximuma i nit se naduvala, nit pokazuje neki znacajan pad napona.
Za zippy ne znam, nisam je koristio.

A bio sam ubedjen da je to malo vremena za baterije tog kapaciteta. To mi je i bilo bitno, da znam da mi je 30C dovoljno, pa da uzmem baterije sa malo vecim kapacitetom. Hvala

Da li neko mozda zna je l' prave problem na aerodromu civilima koji u prtljagu imaju lipo baterije? Hocu da zamolim drugara da mi ih donese iz USA kad bude dolazio u SRB, a ne bih da mu pravim problem ako znaju da zezaju zbog toga.

Otkako su se pojavile kod nas GenAce baterije sve sam te zippy ili turnigy batalio ... imate ih kupiti i kod Zajka i kod Vlade   (res)   Jesu malo skuplje ali vrede bukvalno svaki dinar ... Inace 20min po setu baterija 2x2s je i vise nego dovoljno  inace c rate kod GensAce baterija je "pravi" tako da njihove baterije za aute imaju 45c pravih, da te nebuni sto neces naci GensAce 90c praznjenja ...

GensAce sam prve gledao kod Vlade, ali mi je trenutno puno da dam skoro 100e za dve baterije. Verujem da su odlicne, ali ja sam bio zadovoljan i  sa Nano-tech koje me ne bi izasle ni 50e za dva komada. Ipak ja nemam neke ozbiljne takmicarske namere, nego da kad uhvatim vremena smirujem zivce vozajuci autic. :big smile Ali svakako hvala na savetu. ()-()

Pozdrav