Author Topic: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija  (Read 3853 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« on: May 09, 2014, 03:43:02 PM »
Uzeo baterije Gens 300 mAh 2S.Baterije nameravam da koristim u DLG Marabu.Sa UBEC -a imam izlaz JST a na ovim baterijama imam neke prikljucke koje nisu standardne 2S velicine nego manje.Problem je u tome da sa turnigy accucell punjacem ne idem ninasta,jer 2S na ovim prikljuccima manje negoli na punjacu.Navodno ove baterije treba puniti preko balanser porta.Ni to nikad nisam radio jos,pa i neznam dali to uopste funkcionise.Na bateriji kod crvene zice naznaceno kao Charge port.Merio sam instrumentom i na dve spoljne zice pokazuje 7,4 V. Ako nema nikakvo resenje za punjenje iili neki reducir kabel,jel bi bilo resenje da umesto ove bele prikljucke izvodim samo spoljnje zice sa 7,4 V i stavim JST prikljucak,pa da ga punim bez balansera.Unapred hvala na odgovorima !
Nije sramota učiti !!!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #1 on: May 09, 2014, 06:12:47 PM »
Imam istu tu bateriju za DLG i punim je standardno preko JST i balansera. Koji ti je problem sa balans portom u punjacu?

poz
Veljko

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #2 on: May 09, 2014, 06:25:16 PM »
Imam istu tu bateriju za DLG i punim je standardno preko JST i balansera. Koji ti je problem sa balans portom u punjacu?

poz
ja nemam JST izlaz na ovoj bateriji samo balanser.A balanser ne stima u accucell punjac jer je ovaj manji dzek.Sad sam probao da prelemim na standardni 2S znaci veci dzek,ali preko balansera se ne puni baterija.Jedino mogu ga puniti sad tako da uzmem dve spoljnje zice i punim ga bez balansa ,znaci samo CHARGE
« Last Edit: May 09, 2014, 06:30:00 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #3 on: May 09, 2014, 07:21:31 PM »
Imam jedan ovakav punjac,,,,za 2S i 3S,,,,,s kojim bi mogao puniti od 800mA,ali i onda trebam da promenim prikljucke na krajevima baterije na vece.s(tandardne 2S). Joj ali mi ovaj punjac deluje tako nepouzdan.  mmmm

Ako uzmem produzni kabel za 2S pa ga rasecem na pola.Jednu stranu zalemim za bateriju,pa ga mogu puniti sa ovim punjacem.Na drugu stranu produznog nalemim JST prikljucak,pa kad se napuni baterija samo sklopim muski -zenski 2S produzetak i eto meni pravog kabla za spajanje UBEC-a sa baterijom  (yay)
« Last Edit: May 09, 2014, 07:23:42 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #4 on: May 09, 2014, 08:44:02 PM »
Ako nemas JST onda je najpametnije da ga dodas. Otvoris foliju i povezes JST na + i - a mozes da dodas i normalni balans kablic.

Ti punjaci koji pune samo preko balans kablica nemaju CV fazu a i jako su nepouzdani.

poz
Veljko

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #5 on: May 10, 2014, 04:54:41 AM »
TO NIKAKO NIJE NAJPAMETNIJE! :sljus
Nemaš nikakve potrebe da sećeš foliju od baterije i praviš nepouzdanu bateriju...
Acucel puni u balansnom modu i za to ti nije potreban JST. Ako hoćeš i JST da staviš, njega samo nalemi na one dve žice (leva crna ti je minus, srednja crna ti je srednji izvod tj spoj između dve ćelije, a crvena je plus).
Žice su dovoljnog prečnika jer ti je kapacitet 300mAh...
Ako ti džek ne odgovara tj manji je, kako ti kažeš, samo ga zameni odgovarajućim, ali pazi na raspored žica tj pinova...
 :big smile
Ako nemas JST onda je najpametnije da ga dodas. Otvoris foliju i povezes JST na + i - a mozes da dodas i normalni balans kablic.

Ti punjaci koji pune samo preko balans kablica nemaju CV fazu a i jako su nepouzdani.

poz

CV faza...  mmmm
#FFCC00

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #6 on: May 10, 2014, 07:13:33 AM »
TO NIKAKO NIJE NAJPAMETNIJE! :sljus
Nemaš nikakve potrebe da sećeš foliju od baterije i praviš nepouzdanu bateriju...
Acucel puni u balansnom modu i za to ti nije potreban JST. Ako hoćeš i JST da staviš, njega samo nalemi na one dve žice (leva crna ti je minus, srednja crna ti je srednji izvod tj spoj između dve ćelije, a crvena je plus).
Žice su dovoljnog prečnika jer ti je kapacitet 300mAh...
Ako ti džek ne odgovara tj manji je, kako ti kažeš, samo ga zameni odgovarajućim, ali pazi na raspored žica tj pinova...
 :big smile
Ako nemas JST onda je najpametnije da ga dodas. Otvoris foliju i povezes JST na + i - a mozes da dodas i normalni balans kablic.

Ti punjaci koji pune samo preko balans kablica nemaju CV fazu a i jako su nepouzdani.

poz

CV faza...  mmmm
Pa ja stavio vece konektore na bateriju i gurnuo u 2 S balsnser.Mogu reci da se nista ne desaba ako podesim na balanser punjenje jer mi odma ispise da ne moze puniti,tojest Ospise connection brake
Zice sam ostavio po rasporedu kako su i na originalnom prikljucku bile.Izgleda da kod mene ne funkcionise tako
Nije sramota učiti !!!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #7 on: May 10, 2014, 07:40:27 AM »
Ma Misa je "ekspert" kao i uvek. Ne znam kako to baterija postaje nesigurna ako se na nju doda kabl, onda su znaci sve baterije nestabilne ...

CV faza? Ko zna - zna, ko ne zna - ne zna.

poz
Veljko

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc mi treba u vezi punjenja GENS baterija
« Reply #8 on: May 10, 2014, 08:46:50 AM »
Ljudi forumasi,hvala na idejama.Resio sam sa produznim kablom sve.Utaknem produzni 2S na balaser i izvukao sam i + - izvod za punjac sa tih produznih kablova,tako da ga mogu lepo puniti. Nije bas estecki najlepse resenje ali funkcionise.Bilo bi bolje da su namestili fabricki da ima i izvode posebne za + - ,,,ali sta je tu je  ;namig
Nije sramota učiti !!!