Author Topic: Talon hexacopter  (Read 17505 times)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Talon hexacopter
« on: June 16, 2014, 07:32:35 PM »
Pozdrav svima!  (new)
Ovo mi je prvi post na forumu pa ujedno i da se predstavim..
moje ime je Aleksandar, imam 18 god, iz Šida sam i inače se prilično uspešno bavim biciklizmom.
Imam gopro kameru i imam raznih interesantnih klipova, ne bih tu sad da reklamiram ako nekog zanima mogu poslati yt kanal.
Inace za rc hobi sam se zainteresovao bas preko snimaka iz vazduha i nakon dugog guglanja i trazenja svega i svacega odlucio sam da sastavim svoju letelicu  (yay)
Odlucio sam se da to bude hexacopter, ali da ne kupim gotov nego kako bih što više naučio, a opet malo jeftinije prošao, uzeo sam da sve to sam sastavim  :) .
I tako pre mesec dana su mi polako poceli stizati delovi pa evo ukratko nekih fotografija kako je proteklo sklapanje i sta sam narucio  :big smile

9XR



Skoro gotovo



Ovo sam pokusao da napravim neke noge, mislim da ce odraditi posao privremeno, nisu toliko teske, a svakako cu prvo leteti bez tereta da se dobro navezbam i upoznam letelicu.

Dakle:
Turnigy talon ram
ntm prop drive 28-36 750kv motori
hobby king esc
3s i 4s nano tech baterije
9xr stanica frsky v8fr II receiver i modul
10" i 11" obicni plasticni tu cu da testiram kako ce se sa kojima ponasati
I ono sto sam mozda malo nepromisljeno uzeo jeste HobbyKing Multi-Rotor Control Board V3.0 (Atmega328 PA). Za to nisam siguran da li da pokusam nju da nastimam za letenje ili da kupim nesto kao naza barem v1 ali ni to mi ne uliva poverenja koliko sam slucajeva procitao da odletaju, sad koliko je faktor coveka i ne redovna kalibracija i fail safe podesavanja ne ulazim u to sada.

Ono sto mi sada preostaje, sutra mi iz rcSrbija Vlada salje konektore za esc da lemim i ono sto mi je bas neophodno-adapteri za montazu propelera ima samo dva koja ce poslati a preostala cetiri trenutno ne, a ne bih da mi iz hk salju samo njih ne isplati se pa cu sacekati.  (<--)

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Talon hexacopter
« Reply #1 on: June 16, 2014, 09:05:34 PM »
Moj savet,kupi nazu i ne gubi vreme nepotrebno.
Nemam nista od toga sto sam naucio uz silne crius i ostale ploce. Tek kad sam kupio prvu Nazu naleteo sam se,ovako sam samo gubio vreme na nepotrebne srvari...

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #2 on: June 16, 2014, 09:11:51 PM »
Hvala to su mi i drugi rekli i vec par dana trazim nekog ako ima da prodaju nazu m lite, a posto ne mogu da postavim u podforum oglasa evo ovde pisem.
Pa ako ima neko neka javi  :)
Takodje i gimbal za gopro ili bilo kakve manje kamere bi mi trebao.
Noge sam vec nasao

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Talon hexacopter
« Reply #3 on: June 17, 2014, 07:36:37 PM »
Imas te prop adaptere kod Zajka  RC Mala Ivanca...kad vec nisi porucio u hk 
http://shop.malaivanca.com/kupi/ntm-28-alu-radialni-nosac-bl-motora-prop-adapter-402501

Dobar izbor motora su napravio...talon mi je nekako krakat :), mala mu je centralna ploca, pa nema mesta za esc-ove...
FC ti i nije neki za danasnje standarde-leti to, ali... mmmm no ako sa tim savladas letenje-onda ce ti bilo koji drugi FC  biti maciji kasalj :)
Kao sto ti Viper rece-ta naza m lite, bilo sa gps ili bez njega je zaista problem free spravica...kao i sve naze v1 i v2...
leti i taj crius...ali samo ako si takav tip coveka-pa volis da cackas oko FC...
APM je takodje ok FC...ali i tu se moras malo potruditi oko podesavanja i konfigurisanja...u svakom slucaju zanimljiv FC

 (<--)


Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #4 on: June 17, 2014, 07:58:36 PM »
Hvala Cakra za ovaj link nisam znao za ovu prodavnicu, jeste cena paprena u odnosu na hk ali sta sad  :big smile
Inace danas sam se cuo sa Vladom i narucena je naza v1  :big smile
Sto se tice centralne ploce, upravu si, imao sam neku ideju da na jednom "spratu" naredjam esc-ove ali ipak cu ih samo za krake zakaciti.
Nadam se uskorom poletanju  oo))

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Talon hexacopter
« Reply #5 on: June 19, 2014, 02:29:55 PM »
Resenje za te carbonske ramove sa 16mm cevima su afro slim esc-ovi

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42551__Afro_Slim_20Amp_Multi_rotor_Motor_Speed_Controller_SimonK_Firmware_.html

kako su se samo setili  (res)...
Moram poruciti par komada i probati  ih...mnogi se zale da ne rade lepo sa pljosnatim  motorima- pancake motor...mada je SimonK navodno resio taj out of sync na tim motorima...
Nemam takve motore-pa mi i nije nesto bitno.

Ono postavljanje esc-ova onako na krakove mi je nekako  bljak varijanta...sve deluje neuredno i bezveze-narocito kad se vide zice, ali sta je tu je.

Obavezno se javi posle test leta...utisci itd.
pozz
 (<--)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #6 on: June 20, 2014, 01:36:18 PM »
Evo javljam se danas je dobar dan :D
Dosao sa treninga i stigao paket iz RcSrbija sa konektorima, dva adaptera za montazu propelera i jos par stvari.
Poceo sam da lemim esc-ove i to bih trebao veceras zavrsiti kada se vratim iz skole - poslednji dan  (yay)
Samo ima mali problem a to je da mi je stigao samo jedan servo konektor jer nisu imali vise tako da ne mogu da povezem kompletno resiver sa kontrolerom  :-\
Stvarno glupo da zbog te sitnice ne probam poleteti ali nemam nista od cega bih mogao napraviti jedan.
U nedelju sam u Novom Sadu na trci pa ako ima neko od kolega koji viska stvarno bi mi znacilo  :)
Kacim fotografije kad dodjem iz skole!

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #7 on: June 21, 2014, 10:29:35 AM »
Situacija je sledeca :D


Napravio sam jedan kablic i povezao sve kanale resivera i kontrolera. Problem je sto kako god da spojin kanale gas je na desnom horizontalnom sticku. Menjao sam u podesavanjima 9xr-a izmedju modova 1-4 throttle levi, desni nista se ne menja! Takodje i raspored izlaza aetr mi je na kontroli tako sam prvo postavio, ali i u svakom drugom se nista ne menja. Kako ovo da resim?

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #8 on: June 21, 2014, 01:04:18 PM »
Uspeo sam povezati sve kako treba, to jest komande rade kako treba a povezano je vrlo cudno ali radi :D
Ipak cu sacekati nazu koji jos uvek nisam kupio ali trazim i onda poletanje  :big smile

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Talon hexacopter
« Reply #9 on: June 21, 2014, 02:17:12 PM »

      Sa nazom ako nije light, imaces preveliku snagu u stabilisanom modu, odletece ti cela sprava, otezhaj malo celu masinu sa baterijama, i taj talon ima jednu manu, pucaju mu nosachi motora kao keks, chak se i ne'krive, samo puknu, ako ne'verujesh ubacitju slike puknutih, ova moja zadnja sprava je isto talon samo sam stavio centralni deo od okto talona, i onda ima mesta da u prizemlju sprave stane sve. To se naruchi posebno jer mislim da okto talon nije bio josh u prodaji, a nosace motora sam mu duplirao i sad sam mirniji. Ja imam pet talona, znam im mane i vrline, dobri su zbog univerzalnosti delova i sve je iskoristivo za svashta a koshta sitno, puno karbona.. Pogledaj slike od mog trkachkog talona, vide se fore..

   ae sa strecom talon braderu     (pijemo)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #10 on: June 21, 2014, 02:51:34 PM »
Najmanji problem dodati tereta  :big smile
Culi smo se za nazu pa bih uzeo onu od tebe to cemo preko poruka resiti  :)
A smislicemo nesto i za ojacavanje nosaca motora hvala na savetu  ()-()

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Talon hexacopter
« Reply #11 on: June 21, 2014, 05:50:50 PM »

     Mi jedini imamo talone, evo ti cake, ovo pucanje nosaca motora je karakteristichno samo za talon taj koji ti imas, vec kod alu verzija talona toga nema vec dolazi do normalnog savijanja nosacha, koji posle mozhe da se iskuca i ispravi. Evo slike kao dokaz:












     Ovo se deshava kod carbon hexe iz chista mira, motori balansirani, elise balansirane do savrshenstva, aluminijum je neki china shpijaltar, al nema veze, ja ga reshio ovakoc:









   Duplirao sam nosache motora i malo ga otezhao, al bolje da je to meni malo sigurnije, jer ipak su ovo jeftini bofl china ramovi, al recimo kod ovog alu rama se to ne deshava vec dolazi do krivljenja:







  Evo vide se tragovi chekitja kako sam iskucavao ove nosache... I josh da ne ispadne kako lazhem, evo karbonska tela od gomile talona koje imam..




 Vrlo je kvalitetan karbon i jos se svashta dobije za sitne pare...           (pijemo)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #12 on: June 21, 2014, 08:25:32 PM »

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Talon hexacopter
« Reply #13 on: June 21, 2014, 10:37:14 PM »
Ajd da se malo i ja umesam, mada nemam ovakvu letelicu,, ali iman nekog iskustva sa aluminijumom  :big smile Koliko vidim ti nosaci su odlivane a ne masinirani iz komada, sto je velika razlika. Aluminijum koji je odliven je prilicno krt i lako puca pri naprezanju, sto se moze videti iz ovih slika iz predhotnog posta. Da je nosac odradjen CNC-om od izvucenog aluminijuma bio bi dosta zilaviji i mogao bi da iztrpi to opterecenje. Ja bih preporucio ovakvo resenje
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Talon hexacopter
« Reply #14 on: June 21, 2014, 11:57:26 PM »

    Naj povoljnija varijanta je kad jedan nas drug i drushtvo naruchuju iz hk evropa, pa se na to doda 10%, al nema postarina + nema carine + nema pdv, pa ceo talon izadje ultra jeftino, sve u paketu, samo nosac motora je preko 10$ puta 6 = 60+$ dodash josh 20$ dobijesh ceo talon sa karbonima.. Otkud znam, kako ko voli, ja licno volim da imam svega u izobilju, a imam i bolje reshenje za ovo, samo sto ja imam te delove, al za sad ovo reshenje je ok..

    Inace Banbo je u pravu + ne samo da su odlivci, nego je i kvalitet aluminijuma bitan, ovo je sve shlj klasa, al za te pare sta da se i ocekuje... (hladno valjani aluminijum sa 3d cnc obradom, malo tezhe...)