Author Topic: kako podmazati lezajeve  (Read 2507 times)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
kako podmazati lezajeve
« on: September 06, 2014, 11:49:08 PM »
Evo ja da napisem nesto iz mog iskustva. Posto sam pocetnik sa rc avionima pa sam nabio na nos par modela, razume se da je motor pretrpeo sve i svasta pa su i lezajevi na TURNIGY brasels motoru poceli takoreci da melju.Prvo sam probao posto su zatvoreni lezajevi da ih podmazem kako mnogi preporucuju da nabijem mast preko kosuljice lezaja ali nista od toga . Zato evo resenja i pokretanja ove teme.Prvo skinete lezajeve sa motora zatim obrisete lepo lezajeve , uzmete malo vecu iglu za rucno sivenje.Stavite ispod neku belu krpu ili papir ,obavezno neka stona ili bilo kakva lampa  jer je dosta sitna i precizna stvar.Zatim uzmete lezaj  i iglom ocistite ivice lezaja polako  jer ovo je bitno kosuljicu na lezaju drzi mini zeger osigurac .Polako iglom nadjite kraj osiguraca drzite prst odozgo i slobodno iglom izvucite mini zeger ali pazite da vam ne odleti zato sam rekao da drzite prst na lezaju.Kad to uradite iglom skinete kosuljicu i potom mozete lezaj lepo da operete ja sam to uradio benzinom izduvao kompresorom  lepo napunio mascu vratio kosuljicu nazad.Zatim obrisete kosuljicu krpom lepo a iglom obavezno prvo ocistite kanal gde ide osigurac zatim polako vratite osigurac na svoje mesto pritisnete iglom da sto bolje legne u leziste i to je to prijatelji moji.Moj motor radi maltene ko nov eto potrudio sam se detaljno da objasnim proceduru otvaranja lezaja .Znam da mnogi imaju taj problem ne plasite se da uradite ovo i produzite vek lezajevima.Moj motor je TURNIGY D2826\6 2200KV. Pozdrav svima SASA okolina Svilajnca.