Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 136349 times)

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #225 on: January 09, 2016, 07:59:18 AM »
Koju bateriju koristite i koju preporucujete za ovog malca?

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #226 on: January 09, 2016, 02:20:22 PM »
To sad zavisi od konfiguracije. Ako ideš sa nekom najstandardnijom konfiguracijom,sa 1806 motorima i 12A ESC,i letnom masom od oko 500g odprilike,ako su 3S baterije u pitanju,onda od 1400-1600 mAh odprilike. Ako ideš sa 4S,onda 1200-1400 odprilike. E,sad,ako ideš sa jačim motorima,recimo 2206,onda 1600-1800 na 3 s i 1400-1600 na 4s baterijama. Nije njemu problem da nosi ni veće baterije,ali gubiš na tim trkačkim i acro performansama. Ovo što sam gore napisao su neke najzahvalnije konfiguracije. Također,kod minija je bitan i C rating baterije,jer morate uzeti u obzir da i ova slabija konfiguracija može bez problema povući i 40-50A u trenutku. 2206 motore sam testirao na 25A. E sad uzmite 4 motora=100A,pa vidite kakve baterije trebaju,i koje baterije iz 1600mAh mogu dati 100A. Po mom iskustvu,baterije su najslabija stavka.
« Last Edit: January 09, 2016, 02:39:15 PM by xtrem »
xtrem

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #227 on: January 09, 2016, 04:10:22 PM »
Hvala na jednostavnom odgovoru

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #228 on: January 09, 2016, 06:00:34 PM »
Da li je neko od vas vozio turningy A-spec  ili bolt varijante baterija i kako su se pokazale?
The ground is the limit (or a water)

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #229 on: January 09, 2016, 08:01:31 PM »
Danas sam malo vežbao.Ovo su mi prvi koraci i pokušaji da uradim naeke akrobacije i pošeci letenja u rate modu pa nije baš savršeni ali vežbaćemo  :D




Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #230 on: January 09, 2016, 08:41:05 PM »
Ma deki-ns,ako su ovo početci,ti si  pravo zajeban lik. Ovo je odlično. I vidim da mini perfektno drži poziciju. Vidim da malo treskulji na većem gasu,ali ne znam mogu li ti pomoći. Na CC3D i Open Pilot GCS ima opcija koja se zove tx-pid,koja reguliše nivo PID vrijednosti u odnosu na položaj palice gasa. ne znam postoji li to u Clean flight-u. Marko,imam ja jednu 1800 mAh Turnigy A-spec bateriju. Nažalost,nisam je uspio pravilno testirati,pošto sam na prvom letu imao ozbiljan pad na asfalt,pa mi se jedna ćelija fizički oštetila,i sad vidim da mi jedna ćelija iskače iz nivoa ostalih. Sad,dali je to do pada,ili baterije nisu neštto,ne mogu da tvrdim.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #231 on: January 09, 2016, 09:08:09 PM »
Biće da je od pada.
Probaj malo da voziš pa kada padne napon na toj ćeliji na kojoj pada stani, skini bateriju, odlepi sve zaštite sa nje pa fizički unimerom izmeri napone na svim ćelijama. Vdiećeš koja ti je u maleru i onda naravno ćeš videti da li je to ta što se fizički oštetila.
Najverovatnije je do pada ali ko zna.
The ground is the limit (or a water)

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #232 on: January 09, 2016, 09:23:37 PM »
Ima ta opcija i za naze32 acro koja reguliše nivo PID vrijednosti u odnosu na položaj palice gasa i zove se TPA.Kod mene je trenutno podešena na 0.00
Ako sam dobro shvatio ukoliko letelica krene na se trese kao kod mene na recimo 70% gasa onda TPA treba da se podesi na 0.70 kako bi on kada palica gasa dodje na 70% redukovao PID-ove ili...???

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #233 on: January 09, 2016, 09:36:19 PM »
Stvarno ne znam. Na GCS-u je kao grafikon,gdje je u x osi položaj palice gasa,a u y osi vrijednost PID-ova. I onda to bude jedna kosa linija,gdje ispod pola gasa PID vrijednosti rastu,a preko pola gasa padaju. Prije mislim da ta vrijednost koju upisuješ,označava ukupnu vrijednost za koliko se smanje PID vrijednosti na 100% gasa,a on u stvari postepeno smanjuje da bi na 100% samnjio za toliko koliko si podesio. To mi je nekako logičnije,i tako otprilike radi i GCS.
xtrem

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #234 on: January 09, 2016, 09:46:25 PM »
Upravu si.Sada sam malo čitao i tako je i na NAZE32

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #235 on: January 09, 2016, 10:07:35 PM »
Pa eto,probaj uključiti i staviti nekih pola od ukupnog P ja mislim. jer tako je kod mene,čak i više od  pola mi je po tom grafikonu.
xtrem

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #236 on: January 11, 2016, 06:21:31 PM »
Imam problem: kuadkopter mi gubi kontrolu, kao da sam ga iskljucio samo od jednom padne ili pocne da pada pa odjednom mi se povrate komande... naj vise mi se desavalo kada sam leteo 30tak metara pored dalekovoda, mada mi se desavalo i gde nema dalekovoda ali samo par puta (tada mi je bilo podeseno da ako izgubi komandu motori ostanu da vrte na softverski odredjenoj visini gasa). Da li je problem taj dalekovod od 35kw ili niska temperatura koja nas prati ovih dana, ili palo mi na pamet mobilni u dzepu koji pokusava da se veze na wifi posto sam blizu kuce...razmisljam i da je problem hladno vreme i gas do daske pa baterija ne moze da izdrzi potrosnju u tom trenutku... u stanu ga normalno odrzavam u letu...
Konfiguracija sledeca:
Motori:      Multistar V2 2206-2150KV Motor The "Baby Beast" (V2)
Frame:      H250 ZMR250 250mm Carbon Fiber Mini Quadcopter Multicopter
Kontroler: AfroFlight Naze32 Full Version FunFly Flight Controller
Propeleri:  Gemfan 5x3 Inch Plastic 5030 Propeller,
                 Gemfan 6045 Propellers
Stanica:    Spektrum dx 18 + satelit (od prijemnika AR7000)
FPV:          FPV Combo Fat Shark - Attitude V2
Bat:           Turnigy     2200mAh 3S 30/40C 11.1V
ESC:          Afro ESC 12Amp Ultra Lite Multi-rotor Motor Speed Controller (SimonK Firmware) Version 3

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #237 on: January 11, 2016, 10:02:56 PM »
Pa vidi frekvencija na kojoj rade wifi uređaji i ona na kojo radi stanica je jako bliska odnosno obe su na 2.4 Ghz. Kod mene kada recimo letim po kući nanoqx zna da se internet ugasi ali nikada mi nije stanica gubila signal. Razlog tome je što današnje stanice imaju preskakanje frenkvencija pa se jako teško može desiti da joj recimo neki wifi signal dođe glave ili blizina neke stanice. Ako si leteo blizu dalekovoda može da se desi da je elektromagnetno polje napravilo neki prekid u prijemu ili samom radu kontrolera leta. Takođe moguća greška može da ti bude loše napajanje sa nekog BEC-a od ESC-a tj da na trenutak izgubi napajanje zbog lošeg  kontakta. Proveri kontakte i probaj da promeniš prijemnik ako imaš.
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #238 on: January 11, 2016, 10:29:14 PM »
Potencijalno najveća mogućnost je da ti kabal satelita i centralnog prijemnika nije potpuno ispravan. A prijatelju,ako se pokaže da je bilo kakav problem do veze stanica - prijemnik na Spectrum DX18,umrijeću od smijeha. Iskreno se nadam da stanica od 500 evra ne može podlegne smetnjama telefona ili dalekovoda. A iskreno ne vidim drugi razlog takvoj manifestaciji. Prvo bi ti predložio da na miniju isključiš Failsafe. Iz iskustva ti govorim da ti to ne treba,više štete možeš da imaš kad motori i ESC-ovi hoće da rade,a on stoji naopačke u travi. Tako su mi dva puta izgorili motori.  Dalje me interesuje,koristiš li kameru za snimanje? Ako koristiš,da nekoristiš njen wifi? To zna da napravi problem. Doduše,znam da se to dešavalo,ali na smećarskom FlySky-u.
xtrem

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #239 on: January 11, 2016, 11:33:28 PM »
Ne, ne koristim kameru za snimanje. Failsafe sam vec davno iskljucio. Da je prekid u kablicu do satelita prekidao bi bilo gde da ga vozim. Poseban bec koristim za napajanje ploce, ne onaj sa esc-ova. U pitanju je dsm2 satelit (prijemnik ar700)...
Verovali ili ne to mi se desava na jednom mestu i to kada mu otcepim gas, dok na drugim leti bez problema...da li je moguce da telo quada u tom polozaju zakloni satelit i dodje do prekida signala..ko ce ga znati...(smesten mi je izmedju donje dve ploce i antenice nesto malo vire sa strane)...