Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 136859 times)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #240 on: January 12, 2016, 12:35:26 AM »
Stvarno mi nema logičnog objašnjenja. Znači problem nastaje samo u situaciji kad naglo daš gas??? Provjeri i stanje baterije. Ali ako se dešava samo geografski na jednom mjestu,onda je do signala 99%. Ako imaš kameru za snimanje,stavi je na quad,bude taj snimak često odlična "crna kutija". A zaklonjenost antene isto može biti problem. Dešavalo mi se na FlySky-u. Ali ga ne prihvatam kao opravdanu grešku. Jer od kad koristim FrSky modul na FlySky 9x stanici nikakvih problema te vrste nisam imao. Na "stock" modulu se redovno dešava. Ali ta stanica sa tim "stock" modulom košta 80 evra,a ne 500. Tako da mogu opravdati. I od trenutka kad je doradite sa 35 evra FrSky modulom,više greške ne postoje. A tek sa 500 evra stanicom i 60 evra prijemnikom sa satelitom????? Ni pod razno se ne smije dešavati.
xtrem

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #241 on: January 12, 2016, 07:57:59 AM »
Meni se to dešavalo kada sam leteo sa baterijom koja je imala mali C rating i nije mogla da da dovoljno struje kada dodam puno gasa odjednom. Probaj da staviš bateriju sa minimum  40C i manje propelere 5X4 ili 5X4,5
Ja sada koristim baterije sa 45C-90C i više mi se ni jednom nije desilo da mi se ugasi u letu

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #242 on: January 12, 2016, 08:14:27 AM »
Ja sam imao takve probleme sa vecim quadovima i sa k.k.2.Letim,dam ful gas a ono ko da je igubio signal za nekih 2s.Posle sve se vrari u normalu.Menjao sam prijemnik,ali ni to nije pomoglo.Stelovao sam kk2 na nize rate ali ni to nije pomoglo.Onda sam na daljincu skinuo gas motora na 95℅ i nakon toga nikad vise nisam imao problema na (ful) gasu.E sad dal je to bilo do esc a ili do baterija sa manjim C neznam,ali sam bio resio problem
Nije sramota učiti !!!

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #243 on: January 12, 2016, 08:58:41 AM »
Pa da,napisao sam da provjeri stanje baterije,ali vjerujem da je to problem da bi na trenutak poceo da gubi sliku na FPV linku. Bar bi potamnila. Jer znam da mi se tako manifestuje kad mi je baterija pri kraju. A i rekao je da se desava samo ispod dalekovoda koliko sam shvatio. Sto znaci da ne bi trebalo biti da je do baterije. A i Naze i CC3D su u startu po defoultu podesene da im je max gasa 90%. Jer tih zadnjih 10% koristi za rezervu stabilizacije kad se da pun gas. Tako da mislim da u ovom slucaju ni to snizavanje krajnje pozicije gasa ne bi pomoglo. Tj bi ako su baterije bas kanta.
xtrem

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #244 on: January 12, 2016, 09:10:31 AM »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #245 on: January 12, 2016, 09:46:54 AM »
Ne bi treblo da bude do baterije iz razloga što ta baterija nomalno može da izdrži oko 66 A a u burst modu oko 88A
Ti motori sa tim propelerima na punom gasu znaju da vuku i po 17A što prevazilazi 15A ako se ne varam koliko ti ESC-ovi mogu da izdrže na 10s što opet može da dovede do toga da esc zbog sigurnosti iskoči na neko vreme. Ili smanji gas na neki procenat manje ili stavi manje propelere. 6030 ili 5045 ili 5040.
Slikaj quad pa okači sliku da vidimo kako ti je namešten  satelit.

 Karbon može da napravi problem u prijemu signala i zato imaš da uzmeš za spektruma satelite koji imaju duže antene baš za karbonska kućišta.... Takođe imaju i prijemnici sa dužim antenama.
U posledenje vreme letim isključivo sa orange dsmx prijemnicima punog dometa i nikada do sada nisam imao problema. Em su jeftiniji em rade posao u 90% slučajeva. Jedinom neki long range nisam testirao a pravo da ti kažem i ne zanima me.
The ground is the limit (or a water)

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #246 on: January 12, 2016, 08:24:02 PM »
Sada mi nesto pade na pamet, afro esc ima kondenzator i zato mi je gubio signal na sekund dva, a sada novi bec nema pa izgubi signal dovoljno dugo da zavrsi na zemlji...Da i sve se to uglavnom desi cim ga pokrenem i odcepim pun gas...culo se cak i pistanje bipera vrv upozorenje za bateriju ali nisam sumljao u nju jer je par sati pre leta napunjena (imam tri iste, isti slucaj sa sve tri), temperatura je bila u minusu, jel moguce da joj (bateriji) treba neko vreme zagrevanja...a i sigurno je losa pozicija satelita...
Evo slike i kako stoji satelit, skroz zaglavljen ispod donje dve ploce, samo antenice malo vire:

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #247 on: January 12, 2016, 08:25:41 PM »

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #248 on: January 12, 2016, 08:50:47 PM »
Puno zavisi gde si postavio satelit.Meni je na ZMR250  sa loše postavljenim spektrumovim prijemnikom i antenom gubio signal već na 50tak metara iako je prijemnik full range.
 Nakon što sam izbacio antenu iznad letelice više nisam imao problema.

Baterije često nemaju C rating kako je deklarisano na njima.

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #249 on: January 12, 2016, 09:12:24 PM »
Na ovom satelitu jedna zicka je masa a druga sta vec... tu masu lemim na sirm a drugu na srednju zicku i sve to nekih 9cm,
samo na vrhu skinuti sirm 3cm?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #250 on: January 12, 2016, 09:14:21 PM »
Rekoh već ali ne slušate.
AFRO 12A ESC može da radi 10 sekundi na 15A sve preko toga dolazi do sigurnosnog isključivanja ESC-a da se ne bi zapalio.
Otuda gubitak struje i otuda takve pojave najverovtnije.
To što ESC nema kondanzator to je zato što su konstruktori istog napravili da radi u tim uslovima za koje je deklarisan i bez kondenzatora i dodavanje istog neće promeniti situaciju. Ti motori  sa tim propelerima (6x45) kao što sam rekao na punom gasu VUKU NAJMANJE 17A. Ko ne vruje neka stavi veći ESC pa nek proba sa nekim mernim isntrumentom. A da budeš 100% siguran pokušaj da nabaviš prvo neki prijemnik sa dužim antenama koje se koriste u karbonskim trupovima i postavi ga tako da mu antene vire gore, ili postavi taj sateliti na neku cevčicu neka se nalazi gore iznad quada pa probaj da ga voziš na istim lokacijama samo testa radi. U koliko ti se opet dešava isto SIGURNO SI PRETERAO sa propelerima. Ako staviš 20A esc-ove nećeš imati problema nikakvih.
Ili vozi sa manjim elisama i manjeg koraka
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #251 on: January 12, 2016, 09:38:37 PM »
miško BB
aj ponovi majke ti ponovo malo razgovetnije šta si hteo da pitaš oko žica.
Takođe mogao bi da probaš da nešto skarabudžiš.
Ako ti se eksperimentiše.
Nađi neki stari prijemnik na 2.4 koji ima dužu žicu za antenu, ako nemaš neki koji je pokvaren iskoristi sledeće:
1 antena od recimo neke stare wifi kartice ona crna u njoj se nalazi žica koja je prave dužine koliko ti treba.
2 takođe ako imaš neki stari laptop u njemu se nalaze žice za antenu to su one 2 koje su ili crne ili sive i idu od wifi kartice preko cele matične ploče pa do monitora. Žice tu ima koliko hoćeš.
3 takođe ako imaš neki stari wifi ruter sa onim crnim antenama u njima se nalazi žica koja ti treba.
4. Ako nemaš ništa od toga otiđi do nekog laptop servisa i zamoli ih da ti daju žice od wifi kartica iz laptopa imaju ih koliko hoćeš...
Zatim otvoriš satelit.
dužina žice koja ti je potreban za antenu određuje se formulom L=300/frekwencija u GHz
Znači ti možeš da koristiš recimo celu dužinu ili pola ili recimo 1/4 što je inače dužina one dve žice na satelitu.
Kada podeliš 300/2,44 dobiješ da je pua dužina žice 122,9. uzmeš dva parčete gore navedene žice odsečeš na tačnu meru pomoću na primer kljunastog merilac(šublera) ili drugih mernih instrumenata. Zatim odlemiš sa satelita stare i zalemiš nove.
To bi trebalo da ti da bolje rešenje po pitanju prijema jer onda možeš lepo žice da izbaciš gore pomoću vezica i termobužira.
Naravno stare žice nemoj da bacaš. Čak i bez formule možeš tačno da odrediš dužinu žice za antenu tako što ćeš jednu star antenu sa satelita da odlemiš i dužinu pomnožiš sa 4  (jer je obično ta kratka dužina 1/4 talsane dužine te frekwencije i iznosi negde oko 30mm) pa ćeš tako dobiti sigurnu dužinu žice koju bi i spektrum ugradio u satelit za karbonske trupove. Ovo ti govorim iz razloga što na tim visokim frekwencijama mala razlika u dužini antene pravi problem. Tako da najtačniju dužinu dobijaš merenjem dužine stare fabričke antene (žice) jer frekwencija na kojoj rade ti prijemnici ide u nekom opsegu i nije uvek 2.4 Ghz..... Ništa to nije bauk ako se odlučiš da to probaš.
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #252 on: January 12, 2016, 11:08:05 PM »
Napajanje prihvatam kao moguću grešku. I opravdavam. Ako baterije nisu kvalitetne. Ne znam koje baterije koristiš. A smetnje u prijemu signala na 500 evra stanici i 60 evra prijemniku ne prihvatam da se nalazi u olovnoj kutiji. Ako je do toga,prodaj to,slobodno kažem SMEĆE. Jer isto se dešava i na 8$ prijemniku. Čemu daješ 60 evra za smeće kad možeš smeće da kupiš i sa 8$. Vjerovatno sam grub,ali stvarno sam često bio razočaran sa brendiranim imenima i skupim proizvodima. Kupi nešto na FrSky-u,stavi U karbonski frejm,i oko visokonaponske žice rolaj sa njim. Nećeš imati problema. :sljus :sljus :sljus
xtrem

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #253 on: January 12, 2016, 11:12:03 PM »
Vec sam skarabudzio, nisu potrebne dve zicke vec jedna sa sirmom (bas tu sam i uzeo, wifi od laptopa)


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #254 on: January 12, 2016, 11:47:40 PM »
Eto samo proveri dužinu nešto mi je to predugačko. ili se varam....
Dužina treba da je jednaka talasnoj dužini na toj frekwenciji odosno negde oko 125 milimetara i to radni deo žice odnosno srednji deo a ne bužir.
The ground is the limit (or a water)