Author Topic: Nova ptica ceka pun gas  (Read 5851 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Nova ptica ceka pun gas
« on: October 07, 2014, 11:37:26 AM »
Nedavno mi drugar sa Tajlanda donese jedan model, kao kit (gotova krila, trup, repne povrsine, trapovi, zice za kontrole). Model se zove "Sporter", i dosta lici na "Sportster" koji moze da se vidi na netu ali je tipa tricikl. Elem posle nekih mesec dana "predanog" rada, ptica je konacno spremna za poletanje. Model ima raspon krila 950 mm a trup 750mm. Debljina profila je 3cm. Trup i repne povrsine su napravljeni je od penastog materijala debljine 5mm presvucenog folijom (nemam pojma kako se to zove). Unutra ima ojacanje od plastike. Krilo je od stiropora (verovatno).

Moram priznati da sam se poprilicno namucio s obzirom na skucen prostor gde je trebalo potrpati opremu, nedostatak uputstva za sklapanje, i na kraju krajeva moje iskustvo u modelarstvu koje jeste neko ali opet pokazalo se nedovoljno. No, nesto sam i novo naucio. Dosta stvari sam morao da improvizujem, zice za vezivanje kontrolnih repnih povrsina sam uzeo deblje i cvrsce (1.5mm umesto 1 kakve su stigle uz model). Najvise vremena mi je oduzeo nosni trap gde sam morao da pravim vezu sa dve Z kuke jer nisam bio u mogucnosti da koristim fleksibilne veze. Pitanje je da li sam ga "ubo", mada sam probavao rulanje pa za sada ide pravo. Takodje sam izbacio prijemnik u prostor ispod poklopca kabine gde je lego ko "d.. na nosu". Uspeo sam i da uglavim veliku bateriju 2200 mAh i veci motor od onog sto sam mislio da cu moci. Trebalo bi da imam 13-15 minuta leta sa ovom kombinacijom baterija-motor.
Pogonska grupa mi je motor Turnigy 3536 900Kv vezan na Skaywalker 40A ESC i propeler 10x4.7. Prvobnitno sam mislio da cu moci da stavim jedino 8" propeler, no ispostavilo da moze cak 10-ka. Imam trenutno i 9x6 pa mozda neko moze da mi preporuci da upotrebim tu elisu. Doduse imam i 11x6, ali se bojim da nekrene da sisa travu sa elisom.
Model bez baterije (ready to go) je tezak 626 gr a sa baterijom 796gr. Na punom gasu vuce (skoro) vertikalno na gore (bar testirano u ruci).

Sto se setovanja stanice tice ovako sam odlucio: eleroni gore 100% dole 60% (svaki eleron ima zasebni servo). Dual rate je 50% za sve komande. NEMA setovan ni jedan EXPO.
To je i pitanje za iskusne letace: da li bi mozda trebalo da setujem neki EXPO ?

Moram da se zahvalim drugaru Brani za pomoc oko sklapanja, ideja i tumacenja gde sta i kako.

Evo slika (nemojte obracati paznju na timestamp na fotkama :)) i izvesticu kako je bilo na test letu (nemam nazalost neku korektnu (vec neki sh... od) kameru da snimim let - to je u nekom daljem planu)









pogled spreda


POgled od dole


Lokacija prijemnika


Izvedba stajnog trapa na krilu


Trazenje tezista


Lokacija tezista


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #1 on: October 07, 2014, 12:48:56 PM »
EXPO je dobar da smanji osetljivost palice oko centra iste RECIMO +40%
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #2 on: October 07, 2014, 04:35:57 PM »
EXPO je dobar da smanji osetljivost palice oko centra iste RECIMO +40%

Pa zanima me na koje komande bi bilo zgodno da stavim expo. U principu sam stavio male limite komandi (narocito elerona i elevatora) pa sam odustao od expo-a.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #3 on: October 07, 2014, 05:04:49 PM »
Pnedicu, expo ti služi da "razvuče" komandu, da na manje pomeranje palice manje reaguje a na veće pomeranje da više reaguje komandna površina. Cilj ove manje osetljivosti je da mirnije upravljaš modelom, ne da ti ograniči limit servoa, da ne dodješ u situaciju da mrdneš komandu 2-3mm a model se vrti oko ose ko burgija, nikako ne bi mogao da ga smiriš. Na primer na pomeranje komandne ručice 1cm sa expo kontrola se pomera 5mm , bez njega 1cm.

Stavi na sve površine, kao što ti je Zajko predložio 40%, možeš i do 65%, zavisi kako voliš da ti reaguje model, manji expo osetljiviji, veći expo tromiji-ukroćeniji model...
« Last Edit: October 07, 2014, 05:36:25 PM by firebird »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #4 on: October 07, 2014, 05:56:40 PM »
Ne treba da limitiras servoe, sve prema uputstvu, zeljama i mogucnostima leta… EXPO stavis, obicno na ailerone elevator i eventulno RUDDER, ako ga koristis u vazduhu… Limitiranjem servoa,  si smanio otklone, sto nije dobro i to nece umiriti avion od naglih i prevelikih pokreta palice ali EXPO hoce, kako rece Firebird
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #5 on: October 08, 2014, 09:34:46 AM »
Razumem sta je expo, ipak hvala na dodatnim pojasnjenima. OK, redukovacu limite i staviti expo na elerone i elevator.

Inace nesto ovih dana razmisljam da stavim neki expo (ustvari pre neku krivu slicnu expou) na throttle gde ce to oko 50% gasa da bude "ravnija" linija tako da vrednosti recimo izmedju 40 i 60% gasa "razvucem" na palici. Cini mi se da mi se model (ne ovaj iz posta) na gasu oko 50% ponasa po principu on/off u smislu da krene ostro da propada kada blago oduzmem gas i krene da penje kada blago dodam gas. Da li ste vi nesto tako radili ?

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #6 on: October 08, 2014, 10:07:20 AM »
Posto letim DLG necu da pricam o gasu, ali za ostale kontrolne povrsine nikakvo ogranicenje nije dobro. Expo ti zavrsava posao oko osetljivosti, i daje ti malo oduska oko centralnog polozaja palica. A limitiranje ti samo nasilno ukida mogucnost da se povadis iz nezgodnih situacija. Kada sam za malo limitiranjem slupao par puta avion, lepo sam vratio sve na 100% da dam sebi sansu u kriticnim situacijama.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #7 on: October 08, 2014, 11:43:21 AM »
Posto letim DLG necu da pricam o gasu, ali za ostale kontrolne povrsine nikakvo ogranicenje nije dobro. Expo ti zavrsava posao oko osetljivosti, i daje ti malo oduska oko centralnog polozaja palica. A limitiranje ti samo nasilno ukida mogucnost da se povadis iz nezgodnih situacija. Kada sam za malo limitiranjem slupao par puta avion, lepo sam vratio sve na 100% da dam sebi sansu u kriticnim situacijama.

Thanks, ocigledno mi je logika bila pogresna.

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #8 on: October 08, 2014, 12:03:58 PM »
Za 3d modele limitiranje otklona nema nikakvog smisla, ali kod ostalih modela ima i tek kako. Ko je kupio neki model ili pravio po planovima uvek je dobijao i podatke za maksimalne otklone kontrolnih površina i to ne bez razloga. Npr. Na mom Mustangu eleroni idu samo po par milimetara gore i dole tj. Eleroni 11mm, a dubina 13 mm. I sa takvim otklonima je vrlo osetljiv a sami otkloni fizički mogu i za jednu i za drugu površinu još najmanje po toliko mm u svaku stranu i nema te ekspo krive koja može da kompenzuje razliku ako se fizički ne ograniči ili softverski... Prvo i osnovno pravilo je da se hod servo ne dira već da se maksimalni otkloni podese polugama, a kasnije fino neko štelovanje stanicom, posebno ako se koriste diferencijalni eleroni, a za mid ili low rate se stave manji endpointi za servoe, i klikom prekidača uvek se trenutno može izabrati high rate u slučaju nužde ukoliko letite na low rates.

Nezavisno od toga može se i treba se podesiti expo za svaku komandu u koliko linearno kretanje servo ne odgovara iz nekog razloga.

Dakle prvo fizički postaviti otklone u skladu sa specifikacijom na max vrednosti, zatim sa putem dual rates postave maksimalni i minimalni ako ima i srednjo otkloni, pa sa expo štelovati linearnost ili nelinearnost pokreta servoa u odnosu na palicu na stanici.

Da nije tako ne bi postojale opscje kao što su servo limit, dual rates... Već bi samo posojao expo.


Čitajući par predhodnih postova sam shvatio da se predlaže ako kontrolna površina npr. može da se ide fizički 90° onda da se tako namesti servo pa sa expo funkciom regulisati što mi nikako me deluje kao normalna solucija.
« Last Edit: October 08, 2014, 12:48:36 PM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline dex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #9 on: October 08, 2014, 12:25:32 PM »
U vezi palice za gas !  4e
Potrebno je pravilno programirati ESC !
- Set the throttle range
- Timing
- Start up mode
i td .
Dex

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #10 on: October 08, 2014, 03:27:48 PM »
U vezi palice za gas !  4e
Potrebno je pravilno programirati ESC !
- Set the throttle range
- Timing
- Start up mode
i td .
Dex

Pa jesam i to podesio. Tacnije receno isproveravao sam sve parametre koje sam mogao da podesim. Default parametri su bili prihvatljivi. Mada nisam siguran da je bilo throttle range. No provericu jos jednom.

Offline dex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #11 on: October 08, 2014, 09:14:27 PM »
Probajte ovako :
Program the ESC with your transmitter
Note: Please make sure the throttle curve is set to 0 when the
throttle stick is at bottom position and 100% for the top position.

 :) Enter program mode
1) Switch on transmitter, move throttle stick to top position, connect the battery pack to ESC
2) Wait for 2 seconds, the motor should emit special tone like "beep--beep--"
3) Wait for another 5 seconds, special tone like "56712" should be emitted, which means program mode is entered

 :) Exit program mode
There are 2 ways to exit program mode:
1. In step 3, after special tone "1515" please move throttle stick to the bottom position within 2 seconds.
2. In step 2, after tone "beep-----beep-----"(that is: The item #8), move throttle stick to bottom within 3 seconds.

Manual za ESC u kome je sve detaljno objasnjeno : arduino-ua.com/docs/HW-SM003ENG.pdf

Pozdrav !
Dex

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #12 on: October 08, 2014, 10:56:42 PM »
Evo upustva za programiranje hobbywing skywalker 40a esc

http://www.hobbywing.com/uploadfiles/sx/file/Manual/HW-SM003ENG.pdf

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #13 on: October 09, 2014, 08:43:09 PM »

Inace nesto ovih dana razmisljam da stavim neki expo (ustvari pre neku krivu slicnu expou) na throttle gde ce to oko 50% gasa da bude "ravnija" linija tako da vrednosti recimo izmedju 40 i 60% gasa "razvucem" na palici. Cini mi se da mi se model (ne ovaj iz posta) na gasu oko 50% ponasa po principu on/off u smislu da krene ostro da propada kada blago oduzmem gas i krene da penje kada blago dodam gas. Da li ste vi nesto tako radili ?

Pa ne znam ja za expo za gas, toga ima u heli modu ali za aero nisam siguran. Bar ja na DX7 nemam u aero modu podesavanje grive gasa, samo zakrilca, horizontalac i vertikalac.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nova ptica ceka pun gas
« Reply #14 on: October 09, 2014, 09:06:13 PM »
Nema expo na Throttle, ima Throttle Curve...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior