Author Topic: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----  (Read 35275 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #30 on: November 19, 2014, 03:04:44 PM »
  Ma da, bitno je da sve ovo leti stabilno ma koji god brend bio,gimbali rade svoj posao,kamere snimaju da li u 720,1080, 4k piloti su tu da sve to ukomponuju.Ko ce sta da leti, individualna stvar, ko ce sta i kako da kupuje ARF,RTF takodje individualna stvar,davno receno hiljadu ljudi, hiljadu chudi.Bitno je da sve ovo stima i daje stabilan snimak.Princip je isti sve su ostalo nijanse (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #31 on: November 19, 2014, 04:08:54 PM »
Elem, ja i dalje tvrdim da je Inspire extra sprava i da bi je svako od vas potajno zeleo imati bar kao backup letelicu u autu, dok radite sa bezobraznim spravama.  ;namig

Sto se "kamera" tice ja sam okoreli NIKONovac, ali NIKON jos nije izbacio bilo koji tip aparata da ima snimak koji je i blizu GH3, a kamoli GH4, a evo i primera


Sto se tice video formata na GH4, prvo procitajte specifikacije da bi znali sta pricate, u HD formatu snima AVCHD u 4:2:2 u IPB kompresiji.

13194-0" alt="" class="bbc_img" />

NINJA STAR je mocna sprava i on sa HDMI izlazom na GH4 daje nesto bolji snimak od samog GH4 po testovima sa neta, sto jest jest.

A cisto kad mi neko postavi snimak koji je bolji od ovog, a da je snimljen sa bilo kojim DSLR aparatom povucu rec  :big smile



Ko moze neka ga pusti u 4K

Shone kad si vec postavio screen shot sa poredjenjem sa A7s, zasto ne postavi link, de covek kaze da je on dobar za fotografiju ali je GH4 bolji za video.


No kako jeda covek rece, svako ima pravo na svoje misljenje i tu ne zelim da se mesam bilo kome, ali ne treba bezati od sprava koje nisu bezobrazno skupe, a zavrsvaju isti posao, sa mozda i boljim kvalitetom nego neka skuplje.

I sto bi Brook Jensen rekao
"Never forget that all the great photographs in history were made with more primitive camera equipment than you currently own."
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #32 on: November 19, 2014, 04:16:02 PM »
Malo detaljniji review:

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #33 on: November 19, 2014, 06:13:34 PM »
evo ga jos jedan rodjak ….  Kad stigne u Bgd bice ispod 999.99 Eur  *trebalo bi kraja Dec.14*







Key Features

Captures smooth, steady aerial video in brilliant high definition
Includes everything in one box
Easy to fly – no experience necessary
10 - 15 minute flight times
Mast-mounted GPS antenna for improved GPS performance
5.8GHz Wi-Fi link for compatible iOS and Android devices
Advanced SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope) technology
Smart Flight Mode – SAFE Circle™ barrier, stick relative control response and GPS/Altitude hold
AP Flight Mode – faster panning and tracking response with GPS/Altitude hold
Return Home function – aircraft returns to start up point and lands on its own
Blade® CGO2 GB 16MP 1080p/60 camera with integrated 3-axis brushless gimbal
Micro SD card for camera
E-flite® 3S 3000mAh 11.1V 30C Li-Po Flight Battery
E-flite DC Li-Po battery charger with AC adapter
Spektrum™ DX4 transmitter with mobile device mount
Four AA transmitter batteries

If you’re looking for an easy way to jump into the exciting world of RC camera drones, the Blade® 350 QX3 AP Combo has everything you need in one box.

SAFE® Technology Makes You Look Like a Pro

What makes the Blade 350 QX3 such a great camera platform? Advanced SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope) technology. Using this technology, the Blade 350 QX3 gives you two flight modes that have been specially programmed for capturing aerial video and images. Both feature self-leveling and use GPS and altitude sensors to precisely hold position in a hover. SAFE technology will even land the aircraft for you if you activate the Return Home function.

Smart Mode
Perfect for first-time drone flyers. In Smart Mode, the 350 QX3 will always fly in whatever direction the control stick is pushed. This is called Stick Relativity. It doesn’t matter which way the nose is pointed. If you move the control stick to the right, even if the aircraft is spinning, it will fly to the right. Smart Mode also creates a SAFE Circle™ barrier that prevents the aircraft from flying too close to the pilot.
AP (Aerial Photography) Mode
For more experienced drone pilots. In this mode, the Blade 350 QX3 responds to control inputs like a conventional RC aircraft without Stick Relativity. It also gives the pilot more control authority by turning off the SAFE Circle and allowing steeper bank and pitch angles. This makes it possible to get faster panning and tracking shots when you’re shooting high-energy, action video.
Return Home
This safety feature can be activated at any time with the flip of a switch. When activated, the Blade 350 QX3 will automatically fly itself back to the place its motors were first started and land without any help from the pilot. It’s great for first-time flyers who aren’t quite ready to land the aircraft themselves. It’s also handy if you temporarily lose sight of your 350 QX3 while chasing down the perfect shot. Just activate Return Home until you regain visual contact and then turn it off to resume control. If for whatever reason the transmitter signal is lost, Return Home will take over and fly the 350 QX3 back to you until it lands or the signal is restored.
Intuitive Programming Interface

The free PC programming interface makes monitoring systems, adjusting settings and calibrating sensors as easy as point and click. It features four screens.

Sensor Information Screen
See status of all sensors and speed controls at a glance
Check battery voltage and accelerometer operation
Calibration Screen
One-click calibration of accelerometers and camera gimbal
Instructions for calibrating compass sensor and DX4 transmitter
Adjust geo-referenced flight boundaries
GPS Screen
See number of available satellites and signal strength
Verify latitude, longitude and altitude indications
Verify GPS accuracy
Device Information Screen
See programming software version
See quad firmware version and vehicle ID
Update firmware

Adjustable Flight Boundaries

As an added safety feature, the Blade 350 QX3 operates within geo-referenced flight boundaries that you define. Out of the box, its boundaries are set at 100 meters from and 50 meters above the point where the motors were started. You can adjust these boundaries using the programming interface.

Distance Boundary Range
20 m (Approx. 65 ft) out to 2500 m (Approx. 1 ½ miles)

Height Boundary Range
20 m (Approx. 65 ft.) up to 1000 m (Approx. 3,280 ft.)

Blade CGO2 GB 3-Axis Stabilized Camera

The included CGO2 GB combines a 16 megapixel, 1080p/60 camera and a 3-axis brushless gimbal into a single unit that captures smooth, steady aerial video and still images in brilliant detail. It also features a built-in 5.8GHz Wi-Fi link that lets you control the camera and see live streaming video using a compatible iOS or Android mobile device. All you need is the free CGO2 app, available at Google Play and iTunes app stores.

A Gimbal Control switch on the included DX4 transmitter lets you use the throttle stick to tilt the CGO2 GB camera up or down. You can use this control to make quick adjustments in flight or larger adjustments on the ground with the motors off. If you switch to Gimbal Control in flight, the 350 QX3 will suspend throttle control for 5-seconds and hold altitude while you make your adjustment. After 5-seconds throttle control will return to the throttle stick. If you need to make further adjustments in flight, simply cycle the switch from Aircraft Control to Gimbal Control again.

You can also engage Gimbal Control on the ground with the motors off. With the motors off, there is no time limit on Gimbal Control. This is a great way to make large camera tilt adjustments and test the Gimbal Control function before you fly.

Includes an Easy-to-Use DX4 Transmitter

The included DX4 is a full-range transmitter that uses the same Spektrum™ DSMX® 2.4GHz technology preferred by RC experts the world over. This advanced signal processing technology provides superb range and interference protection, especially in ‘noisy’ environments where a lot of 2.4GHz systems are in use at the same time.

The DX4 also features spring-loaded control sticks that make the Blade 350 QX3 incredibly easy to fly. For instance, when using the throttle stick, instead of having to hunt for the right power setting when entering a hover, just climb or descend to the altitude you want and let go of the stick. The 350 QX3 will automatically hold altitude when the throttle stick snaps back to neutral. The same goes for the other controls. Once you have the aircraft where you want it, just let go of the sticks. With the sticks at neutral, SAFE technology will stabilize the 350 QX3 and hold position until you are ready to fly somewhere else.

Includes Flight Battery and Charger

Along with the transmitter, the 350 QX3 AP Combo includes a long lasting 3000mAh Li-Po flight battery and a DC Li-Po charger with an AC adapter. Extra flight batteries are available so you can enjoy more flying time between charges. Just ask for EFLB30003S30.
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #34 on: November 19, 2014, 06:40:13 PM »
Quote
Sto se "kamera" tice ja sam okoreli NIKONovac, ali NIKON jos nije izbacio bilo koji tip aparata da ima snimak koji je i blizu GH3, a kamoli GH4, a evo i primera

Lep primer gde se vidi da nikon ima dinamicki opseg mnoogo veci nego lumix A da pri tom lumix snima mnogo bolji format nego sto radi nikon te zbog toga sam i ja stavio atomos snimac pa se sa njim dobijaju jos bolji rezultati jos kadines HDMI na 10 bita milina

Quote
Shone kad si vec postavio screen shot sa poredjenjem sa A7s, zasto ne postavi link, de covek kaze da je on dobar za fotografiju ali je GH4 bolji za video.

Trebao si pazljivije da slusas coveka koji objasnjava da video bolji na soniju i da ima bolji dinamicki opseg itd..  a da mu je veliki minus sto nema integralni 4k snimac  sto gh 4 ima (res)
i da je operativniji gh4 kao sto kazu bolji za pocetnike :_D  a da je 7s za visoko zahtevne video snimatelje (:beer:)

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #35 on: November 20, 2014, 09:08:33 AM »
najavljen sony A7 II  sa stabilizacijom u 5 osa


Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #36 on: November 22, 2014, 11:15:31 AM »
SkyNet is hereee


« Last Edit: November 22, 2014, 11:27:18 AM by motorola_la »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #37 on: November 22, 2014, 02:08:41 PM »
Quote
I sto bi Brook Jensen rekao
"Never forget that all the great photographs in history were made with more primitive camera equipment than you currently own."
Slikali bi ono sa boljima da su imali, a u suštini uvek su imali najbolju koja se mogla kupiti. Nije slučajno da great (old) photographs imaju celu zbirku aparata za mali muzej, jer su uvek uzimali najnoviji.
I ja smatram kao old photographer da prvo treba znati dobro podesiti kameru, dobro odabrati kadar za snimanje i sačekati dobar trenutak. S druge strane, mora se priznati da u vreme visoke automatizacije u fotografisanju ovo polako gubi smisao. Aparati pored svetlosne automatike danas već znaju izabrati čak i trenutak za okidanje, jer prepoznaju osmeh na licima i sl. Već i rafali snimaka su prošlost, odnosno povećan je do nivoa video zapisa, pa se slike vade po želji iz tog niza slika.  O još hiljadu drugih mogućnosti da i ne pričam. Tako je danas već svako foto umetnik sa svojom kamerom u džepu, a što je samo jedan app u gomili na toj pljosnatoj spravici.  :-\

Definitivno se pokazuje, pa i sa ovim obličnim DJI Inspire dronom, da multikopterima ne pašu i nije im potrebna konstrukcija kamere koja je napravljena za čovekovu ruku i menjanje objektiva za razne potrebe na zemlji. Na ručnim konstrukcjama je većina delova suvišan teret, a za što trebaju mnogo skuplji, veći i samim tim opasniji dron podizači kamere. Zbog toga će se tendencije smanjenja dimenzija kamera i povećavanje kvaliteta takvih nastaviti, a što je započet sa GoPro i ostalim akcionim kamerama. Čak i full frame kamere sa dobrim velikim sočivima se mogu napraviti u 1/4 težine ručnog, što ne znači da je i potreban taj već odavno zastareli film format. (mlađima treba pokazati šta je to film  ???). Pitanje je samo vremena kada će se velikim kompanijama isplatit da i takve ponude. Ako neće, hoće manje kompanije, kao što je to primer i sa GoPro, a ima ih već sve više. Zato ne isterujte neke nepotrebne parametre na kamerama, koje se okom ni ne mogu videti. Ako ipak ima slabosti neka jeftinija, editori mogu dosta da poprave, a što jako stari fotografi ne znaju šta je to.  :big smile Ko se bavi profesionalno sa AP, neka kupuje uvek najbolje, jer naručiocima nikada nije dovoljno dobar snimak i bili bi zadovoljni samo ako bi se snimalo sa studijkom kamerom od 50 kila eura i više.


« Last Edit: November 22, 2014, 03:20:19 PM by tibeteagle »

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #38 on: November 22, 2014, 02:41:10 PM »


Verovatno ih ti snimas pa znas, al nema veze ako ti to mislis zivi sa tim nemam nista protiv

Domaca produkcija, kompletni spotovi snimani iskljucivo sa GH4 (i po neki goprokadar by vpanin sa foruma):











(ovde smo dizali GH4 i cinestar u vazduh)










ako su tebi lokalni spotovi koji se vrte na MTV i pojedini reality koje se rade i sa kamerama iz video nadzora(nemam nista protiv posto sluze svrsi) i gp4 za tebe dostignuce OK opet nemam nista protiv
ali posto sam trebao da radim nesto za njih trazili su full HD 4.2.2 ne konverzaciju sa h264 na 4.2.2
Sone, nema potrebe za ovakvim glupostima, gomila spotova na kojima sam radio se vrti na MTV-u, pa tako i spot mog benda..
Ovo je tipican primer da pojma nemas i da svesno izmisljas, ocekujuci da diskutujes sa podjednako (ne)informisanom osobom kao sto si ti, pa ako prodje prodje.. Posle ovih izmisljotina nazalost ne mogu da shvatim ozbiljno vise nista sto budes napisao...
O tome sta MTV trazi postoje jasne specifikacije koje svako ko radi sa njima vrlo dobro zna:
1. MTV emituje svoj program u 4:3 formatu, 720x576 PAL
2. Zvuk je 48.000 hz / Nivo između -6 i -12dbl
3. MTV emitituje mpeg2 format spotova. Svaki drugi format koji nam stigne će biti prebačen u mpeg2 (Bit rate 9 000 Kbps / Frame rate 25.000 fps / Resolution 8 bits /// Audio - Bit rate 1 536 Kbps / 48.0 KHz / Resolution 16 bits)

Evo uploadovao sam ti njihove detaljne specifikacije po pitanju video spotova koje emituju:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/36769638/UPLOAD%20SPOTOVA%20NA%20MTV%20SERVER%20-%20Copy.pdf


Trenutni setup za moj helis nikon d810 i Ninja Star
A i da te prosvetlim, mada bi trebao da znas razliku u velicini cipa i njegov benefit

cak i ovaj sony a7s je bolji od gh4
Ahahah pa ti mega car u neznanju. svaka cast, to se retko srece. Da pricamo o senzorima (moze, digitalizacija signala i pricip rada cmos i ccd senzora spada u jedan od retkih predmeta na faksu koji sam polozio sa najvisom ocenom), mora da se razumes taman toliko kao i u sve sto si napisao :D.
Gh4 jede svaki Nikon, narocito za snimanje iz vazduha ( pricam o videu a ne o fotografijama). Za razliku od tebe ja imam ili sam imao (jer sam nesto i prodao posto zbog zastarelosti kao 5d, kao sto bih prodao taj d810 na tvom mestu koji SNIMA VIDEO u rangu 5dmk3)i 5Dmk3, A7s, Gh4 i gopro4, pa je malo neozbiljno da diskutujem sa nekim ko se informise iskljucivo preko youtube linkova, a usput mogu da ti dam jos jedno 10x vise linkova u kojima GH4 jede A7s po pitanju detalja, ostrine, o rezoluciji i da ne pricamo...

Znaci siroki korigovan objektiv sa visokom rezolucijom nema. To sto postoje razna sranja sa razlicitom ziznom daljinom i sumljive rezolucije za gopro na svakom sajtu ako me za to obavestavas hvala nemoras (pricam ti iz iskustva probao i ima samo jedan da valja)
Koje iskustvo? neki Youtube opet?
Ja ti postavio linkove, mozes da kupis, da vidis da ima, ali kada neko insistira da bude tvrdoglav u svojim tvrdnjama, umesto da prizna da je pogresio, ko sam ja ga ubedjume drugacije.




E to se zove sve u jednom i valjda (nisam probao) sve radi upalis zavrsis posao i ugasis. Tako je pobedio apple.....   
To sto neko iz srbije ima vremena, pa probaj ovo ili ono pa cekaj da mrdnem onu zicu sad ce da proradi to u svetu ne fukncionise
Ja nesto nemam problema sa mrdanjem zica i sve mi funkcionise kako treba, mozda ti treba da promenis majstore ( sumanjam da si sam sklopio neki multirotor). Uostalom, najskuplji sistemi su uvek bili i bice custom made DIY.


 
Cekaj budi realan phantoma da spakujes sa svim sto si nabrojao ispada cena Inspire a ti bi jeftinije.
NE ispada, phantom ispada jeftiniji za cifru koju sam napisao i s tim sto mozes vrlo lako da promenis bilo koji deo kada ti se pokvari ili slomi. DJI inspire mozes da promenis sta, pa ceo DJI INSPIRE...doduse najavili su modularnu kameru, ali sta je sa svim ostalim stvarima..

 
Al koliko se secam mi smo imali rasravu oko moove-a kad je izasao ti rece da ce brzo da propadnu i da su preskupi i da ce ih kinezi unistiti al se to nedesi i pored ronina (i ja isto mislim da su skupi ali avaj ko nam je kriv sto zivimo u srbiji)
Ja jedva cekam sledeci upgrade za Inspire (kamera) recimo infrared pa termo pa svasta nestoi to veoma uskoro jer je trziste zeljno toga
PA? Bio sam u pravu? Pojavilo se handheld milion gimbala, radio sam sa MOVI-em i posedujem RONINa (uzeo kod vlade) i nekoliko drugih handheld brushless gimbala (famoushobby BG003, Bg001). Ronin nista losije ne radi od Movi-a a kosta duplo manje, plus FreeFly su bili primorani skoro da prepolove cene bas iz razloga i prodaja im je drasticno opala, a filmski forumi i ebay su puni polovnjaka jer se svi okrecu podjednako dobrim ili boljim resenjima za  manje para. Jos cemo videte obaranje cene jer su jos uvek nerealne kod freefly-a
Takodje sam pricao ( s cim se cini mi s enisi slagao),  da mora da se napravi neko profesionalno resenje po pitanju kontrole gimbala jer je neozbiljno na velikom setu, upravljati obicnom rc stanicom, vec ergonomski prihvatljivom dzojstiku na kakav su navikli ljudi u filmskoj industriji... i godinu dana posle toga je izasao http://freeflysystems.com/products/movi/controller/

Nebije mocno oruzije nego srce u junaka. Zato mi je i zanimljivo to sad ciji je veci i brzi  :big smile :big smile
Ocigledno ti je zanimljvio iako sada pokusavas da predstavis drugacije, posto si TI pokrenuo tu temu....   :_D :hehe :hehe
« Last Edit: November 22, 2014, 04:05:50 PM by dandi »

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #39 on: November 23, 2014, 12:13:48 AM »
Prvo moram da kažem da su opet počela vredjana, a mislim da za to nema potrebe i da svako može da iznese svoje mišljenje i da za to nedobije neki PRIDEV

Ipak "moraću da se spustim na njegov nivo" a verovatno da NEĆU

Quote
Domaca produkcija, kompletni spotovi snimani iskljucivo sa GH4

"Dnoproduction" U to se stvarno ne razumem ali vidim i zanam da iz vaše fele neki momci iskljucivo rade sa epic-om i tražili su od mene d810 sa snimačem. Možda nisu čuli za gh4 ili im nije odgovaro crop faktor ili zbog anti-aliasing filtera koji d810 nema ili možda zbog osetljivosti ili......Tako da ne snimaju svi sa gh4

Quote
Sone, nema potrebe za ovakvim glupostima, gomila spotova na kojima sam radio se vrti na MTV-u, pa tako i spot mog benda..

Pa ja to i pricam MTV zbog lokalnog delovanja i promocije muzike i pounjavanja programa emituje spotove pa samim tim i kvalitet nije baš bitan, A ja nisam bio baš precizan ja sam mislio na Discovery canal i to je bio zahtev pre dve godine ko zna kakvi su sad uslovi. Arri sa amirom se ubi od prodaje baš tim kućama bbc, discovery, ng.... verovatno što rade sa gh4
I da se još jednom vratim na MTV tj spotove najbitnija stvar je ideja, kreativnost ne rzolucije i gigabajti (što se iz predhonih primera ne vidi) možeš i telefonom da ga snimiš i da bude super ako je ideja dobra emitovaće se  na mtv

Quote
Ahahah pa ti mega car u neznanju. svaka cast, to se retko srece. Da pricamo o senzorima (moze, digitalizacija signala i pricip rada cmos i ccd senzora spada u jedan od retkih predmeta na faksu koji sam polozio sa najvisom ocenom)

Verovatno si na nekom Tominom fakultetu dobio najvišu ocenu, i možemo kad hoćeš na tu temu

Quote
Gh4 jede svaki Nikon, narocito za snimanje iz vazduha ( pricam o videu a ne o fotografijama). Za razliku od tebe ja imam ili sam imao (jer sam nesto i prodao posto zbog zastarelosti kao 5d, kao sto bih prodao taj d810 na tvom mestu koji SNIMA VIDEO u rangu 5dmk3)i 5Dmk3, A7s, Gh4 i gopro4, pa je malo neozbiljno da diskutujem sa nekim ko se informise iskljucivo preko youtube linkova, a usput mogu da ti dam jos jedno 10x vise linkova u kojima GH4 jede A7s po pitanju detalja, ostrine, o rezoluciji i da ne pricamo...

Prosto na neke stvari i ne vredi odgovarati kad ovo vidim odmah me podseti na Philip Bloom-ma Filipe jesi to ti?

Quote
Ja nesto nemam problema sa mrdanjem zica i sve mi funkcionise kako treba, mozda ti treba da promenis majstore ( sumanjam da si sam sklopio neki multirotor). Uostalom, najskuplji sistemi su uvek bili i bice custom made DIY.

Neki nemaju sa žicama al imaju sa drugim stvarima...možda i nisam sklapao ali pravio sigurno jesam...
ovo moram uz navodnike  "Uostalom, najskuplji sistemi su uvek bili i bice custom made DIY." kakav filozovski zakljucak......

Quote
Koje iskustvo? neki Youtube opet?

Da sa Youtuba gledao "dnoproduction"

Quote
NE ispada, phantom ispada jeftiniji za cifru koju sam napisao i s tim sto mozes vrlo lako da promenis bilo koji deo kada ti se pokvari ili slomi. DJI inspire mozes da promenis sta, pa ceo DJI INSPIRE...doduse najavili su modularnu kameru, ali sta je sa svim ostalim stvarima..

Tebi se ozbiljno pokvario digitron. A i koliko ti reče gp4 i phantom sa h3-3d neradi pa je suvišno i da ga uporedjuješ, kad se pojavio phantom isto nije bilo rezervnih delova?

Quote
PA? Bio sam u pravu? Pojavilo se handheld milion gimbala, radio sam sa MOVI-em i posedujem RONINa (uzeo kod vlade) i nekoliko drugih handheld brushless gimbala (famoushobby BG003, Bg001). Ronin nista losije ne radi od Movi-a a kosta duplo manje, plus FreeFly su bili primorani skoro da prepolove cene bas iz razloga i prodaja im je drasticno opala, a filmski forumi i ebay su puni polovnjaka jer se svi okrecu podjednako dobrim ili boljim resenjima za  manje para. Jos cemo videte obaranje cene jer su jos uvek nerealne kod freefly-a

Jesi evo ljudi ZATVORILI firmu, a ti sigurno nisi ni prošao pored movia a kamoli radio sa njim jer bi znao makar osnovne razlike izmedju njega i ronina recimo težina koja je tolko nebitna samo 3 puta a kad ga okacis na heliš radi skoro kao Alex.... Filipe jesi to ti?

Quote
Ocigledno ti je zanimljvio iako sada pokusavas da predstavis drugacije, posto si TI pokrenuo tu temu.... 
I dalje za mene GH4 nije najbolja kamera na svetu... To je moje mišljenje

I više neću da se spuštam na taj nivo.




Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #40 on: November 23, 2014, 01:33:54 PM »
Malo je off… Ne razumem se u kvalitet photo/video, nekako ili mi se svidi ili ne… ali sam pregledao zadate spotove….
ali sam zapanjen... (:sok:) nisam znao da postoji i ovaj pravac u muzici.. a ne znam ni kako se zove… znam za klasiku, pop/rock, R&B, slagere, narodnjake, sentis balade, znam i za narodnjake, tamburase itd…. ali ovo je stvarno novina za mene…. Ne razumem se previse ni u muziku, ali je volim, svasta nesto od gore nabrojanog… ali ovde ne cuh ni neku muziku, nit pevanje, samo neke guzice i sise, napucena usta i slicno… cak sta vise, sve to tako kako je izmontirano mi nije ni sexy, nekako vise suludo…. al dobro ne moramo svi sve da razumemo.. nekako mi sve to lici na neki crnogorski pravac, rekao bih da su njihovi izvodjaci ili je samo tamo slikano… nista bitno, samo neka moj opservacija  4e
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #41 on: November 23, 2014, 10:43:20 PM »
Aj cisto da odgovorim dok imam volje, ali nadam se da sam jasan bio ranije da tvoje postove ne mogu da shvatim ozbiljno , posto sam te uhvatio u otvorenom izmisljanju..a i ovo je tuzno, posto svakim postom se sve vise ukopavas u gluposti, koje spadaju u neko elementarno znanje...
Unapred se izvinjavam na mogucoj grubosti, nije mi namera, nego pisem u dahu jer nemam mnogo vremena da se trudim da ublazim recenice..

"Dnoproduction" U to se stvarno ne razumem
Mozes da vredjas produkciju koliko hoces ali daj prvo da vidimo taj tvoj rad koji nije dnoproducition i bolji je od ovih snimaka. Uostalom postovao sam pomenute spotove kao dokaz da se trenutno najvise radi sa Gh4 a ne da bi diskutovali o muzici. NEma porebe sada da spinujes pricu na kvalitet (koji je neosporan po pitanju slike).

iz vaše fele neki momci iskljucivo rade sa epic-om i tražili su od mene d810 sa snimačem. Možda nisu čuli za gh4 ili im nije odgovaro crop faktor ili zbog anti-aliasing filtera koji d810 nema ili možda zbog osetljivosti ili......Tako da ne snimaju svi sa gh4

Ovo je vec tuga ali hajde pokusacu edukativno da prisupim problemu jer jos nisam video ovoliko gluposti u jednoj recenici.
Anitaliasing filter sluzi da eliminise aliasing koji se javlja usled lineskippinga prilikom smanjivanja vecih rezolucija na manje, a pojacava ga prisustvo low pass filtera ispred mirrored (ogledalo) senzora. Nemaju ni canon 7d, 5d, nikon d600, d800 antialiasing filtere, vec se upravo ti filteri dokupljuju posebno da bi eliminisali aliasing ukoliko je to potrebno (inace jos 2010. godine sam kupovao prve anitaliasing filtere za 7d). Za canon 5dmk3, nikon d810, d750 nema potrebe da se dokupljuju anitaliasing filteri jer se aliasing ne javlja tako lako, a GH4 je po tom pitanju ispred svih Canona (cinema serije) i svih Nikona.
Usput, mirrorless aparati nemaju aposlutno nista ispred senzora sem objektiva, sto je jos jedan plus.

Kakav crni crop faktor? Ocigledno je da si u foto svetu i da imas problema da se presaltas na video. Da se stvarno bar malo razumes, znao bi da FullFrame velicina senzora uopste nije izbor nijednog profesionalnog videografa.
RED dragon (daleko napredniji od epica) snima 5K u S35 formatu, ostale velicne senzora na Red kamerama:

rezolucija = crop factor
6K         = 1.17x
5.5K       = 1.30x
5K         = 1.41x
4K         = 1.76x
3K         = 2.35x
2K         = 3.52x
1K         = 5.63x

Filmske kamere imaju S35 velicinu senzora i to je 1.45x KROP faktor.


Pa ja to i pricam MTV zbog lokalnog delovanja i promocije muzike i pounjavanja programa emituje spotove pa samim tim i kvalitet nije baš bitan,
Nije lokalni MTV sam propisao specifikacije vec su one standard. Ovo nije muzicki ili filmske umetnosti forum, niti koliko znam diskutujemo o pesmama ili ideji spotova, vec o kvalitetu slike sa cisto tehnickog stava, koji je neosporno tu.


A ja nisam bio baš precizan ja sam mislio na Discovery canal i to je bio zahtev pre dve godine ko zna kakvi su sad uslovi. Arri sa amirom se ubi od prodaje baš tim kućama bbc, discovery, ng.... verovatno što rade sa gh4
I da se još jednom vratim na MTV tj spotove najbitnija stvar je ideja, kreativnost ne rzolucije i gigabajti (što se iz predhonih primera ne vidi) možeš i telefonom da ga snimiš i da bude super ako je ideja dobra emitovaće se  na mtv
Mtv, Discovery ili bilo koji drugi kanal ti sigurno nije trazio  'full HD 4.2.2 ne konverzaciju sa h264 na 4.2.2' jer je to jedna napisana papazjanija koja veze sa zivotom nema. Inace svestan si da GH4 moze da snima 4K 4:2:2 10-bit.
Naravno da moze da se snimi i telefonom ali tu sad sam sebe demantujes jer si prvi pominjao igracke. Ja sam siguran da bi vecina na forumu bolje snimila klip sa telefonom nego da tebi damo Red Dragon ili Arri Amiru ili Alexu jer se tu vracamo na tvoju prvu recenicu da je GH4 igracka, a koa sto rekoh neko sa igrackom moze da snimi nesto sto ce da pusta MTV a neko ne moze ni bukvalno 50x skupljom kamerom da snimi to sto treba vec ce da izmislja  'konverziju sa h264 na fullhd' ma sta god to znacilo.


Verovatno si na nekom Tominom fakultetu dobio najvišu ocenu, i možemo kad hoćeš na tu temu
Ne znam na kom je Toma fakultetu ali ja na privatni u zivotu nisam krocio, ali ti si pokazao da si svakako potkovan da jedino ravnopravno mozes da diskutujes sa Dr. Sapic Gangulom i to iskljucivo na temu kvaliteta kamera u Nambiji.

Prosto na neke stvari i ne vredi odgovarati kad ovo vidim odmah me podseti na Philip Bloom-ma Filipe jesi to ti?
U odnosu na ove stvari koje ti pises je i malo dete Philip Bloom, Andy Reid, Vincent Laforet i Shane Hurlbut u jednom.

Neki nemaju sa žicama al imaju sa drugim stvarima...možda i nisam sklapao ali pravio sigurno jesam...
ovo moram uz navodnike  "Uostalom, najskuplji sistemi su uvek bili i bice custom made DIY." kakav filozovski zakljucak......
Ne znam sta ti je tu filzovski zakljucak? Kazes u svetu se koriste fabricke gotove letelice a ne kao kod nas, sto je ponavljam velika glupost, a i valjda znas za toliko, da multirotori koji dizu red epic kamere i teze sisteme, su upravo sklepani i D.I.Y.


Da sa Youtuba gledao "dnoproduction"
Spadamo na fore iz vrtica?

Tebi se ozbiljno pokvario digitron. A i koliko ti reče gp4 i phantom sa h3-3d neradi pa je suvišno i da ga uporedjuješ, kad se pojavio phantom isto nije bilo rezervnih delova?
PA valjda si procitao posle da mi se samo provg dana javljalo twichovanje, uostalom h33d je dizajniran za hero3 kamere, tek treba da izadje verzija za hero4. NA phantomu mozes da zamenis apsolutno sve, od ploce, kontrole, esc-ova, motora... Ocigledno je da je DJI Inpire pravljen za ljude koji uopste ne zele da se bave otvaranjem te skalamerije i eventualnim popravljanjem. Kao sto H33D nisu napravili da mozes da ga popravljas rezervnim delovima, ovde su uradili sa celom letelicom.

Jesi evo ljudi ZATVORILI firmu, a ti sigurno nisi ni prošao pored movia a kamoli radio sa njim jer bi znao makar osnovne razlike izmedju njega i ronina recimo težina koja je tolko nebitna samo 3 puta a kad ga okacis na heliš radi skoro kao Alex.... Filipe jesi to ti?
Ko je rekao da ce da zatvore firmu ili da su blizu toga? Sledeci put probaj da spinujes moj post na bar malo bolji nacin.
FreeFly je pre mesec dana PREPOLOVIO cene svojih sistema za stabilizaciju, to nisam ja izmislio vec je to cinjenica koju lako mozes da proveris, kao i to sto se stariji kupci osecaju prevarenim zbog para koje su im ostavili, a ja predvidjam da cemo u skorijoj buducnosti videti jos jedan pad njihovih cena, iz prostog razloga trzisne ekonomije i proizvoda koji vise nije ekskluzivan vec ga mnogi prave (sve bolje i bolje) ali valjda nema potrebe da i to objasnjavam.
Sa movi-em sam radio, jednom kao pratilac kamere i jednom kao ispomoc u balansiranju kamere na gimbalu, imam vernu kopiju movi-a (po frejmu, konektorima, sistemu podesavanja osa (sve isto sem elektronike i motora)), kao i ronina i za razliku od tebe vrlo dobro znam sta pricam.
'Kad okacis ronina na helis radi skoro kao Alex' ?? wtf? izvini, ali meni ovo zvuci kao da si se nesto mnooooogo zbunio dok si pisao..


I dalje za mene GH4 nije najbolja kamera na svetu... To je moje mišljenje

I više neću da se spuštam na taj nivo.
Da znas da ovako diskutuju samo forumski trolovi, kao da samo pises da bi trolovao, spinujes diskusiju, ubacujes drugima u usta reci koje nisu izgovorili.
Ko je uopste rekao da je GH4 najbolja kamera na svetu?





Malo je off… Ne razumem se u kvalitet photo/video, nekako ili mi se svidi ili ne… ali sam pregledao zadate spotove….
ali sam zapanjen... (:sok:) nisam znao da postoji i ovaj pravac u muzici.. a ne znam ni kako se zove… znam za klasiku, pop/rock, R&B, slagere, narodnjake, sentis balade, znam i za narodnjake, tamburase itd…. ali ovo je stvarno novina za mene…. Ne razumem se previse ni u muziku, ali je volim, svasta nesto od gore nabrojanog… ali ovde ne cuh ni neku muziku, nit pevanje, samo neke guzice i sise, napucena usta i slicno… cak sta vise, sve to tako kako je izmontirano mi nije ni sexy, nekako vise suludo…. al dobro ne moramo svi sve da razumemo.. nekako mi sve to lici na neki crnogorski pravac, rekao bih da su njihovi izvodjaci ili je samo tamo slikano… nista bitno, samo neka moj opservacija  4e
Slazem se da je ovo muzicki najgore smece koje ova zemlja ima, mada je ovo vise turski melos ali to nema veze sa kvalitetom slike pomenutih spotova.
« Last Edit: November 23, 2014, 10:46:31 PM by dandi »

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #42 on: November 24, 2014, 10:39:27 AM »
Ja se izvinjavam, ali da li je neko video naziv ovog Topic-a Novi Dji Inspire 1 , i jedan i drugi imate nesto sto je tacno i pametno, ali ovo prepucacanje nije za ovo mesto. Mozete da volite nesto ili ne, ali nije lepo da se ovako prepucavate na mestu koje nije adekvatno za to, a da ne pominjemo vredjanje. Lepo u topic-u VIDEO SNIMCI postavite vase radove pa nama ostavite sud ko je bolji i ciji je snimak lepsi  ;namig
U medjuvremenu posto st obojica iz Bg jte lepo na  (pijemo)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #43 on: November 27, 2014, 03:55:18 PM »
Kinezi napravili kopiju






Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #44 on: November 27, 2014, 04:33:48 PM »
Već miriše i na x8 ...