Author Topic: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----  (Read 35275 times)

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
« Last Edit: November 12, 2014, 05:35:22 PM by motorola_la »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #1 on: November 12, 2014, 04:36:37 PM »
A sta je tako spektakularno novo i dobro stiglo sa tom letelicom kad ga tako pompezno najavljuju?

Po ovim snimcima ne vidim nista novo sem sto sama letelica izgleda drugacije i mozda zanimljivo.

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
« Last Edit: November 13, 2014, 07:37:51 AM by motorola_la »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #3 on: November 13, 2014, 09:20:48 PM »
Kompletno sr..e  :hehe 


     Iskreno ovo je takav porez na budale da nije normalno,

 ali znaci da budala ipak ima, i koje ce izvuci 3000eu za ovo cudo  :big smile


 Quad, pada usled otkaza bilo koje elise motora ili esc, skupa igracka, proseravanje sa spustanjem gore dole

 kamera koja je sigurno smesna, snima i moj telefon, galaxy S5 u 4k , i masa se pali kad cuje 4K Rezolucija

mozda da telefon okacim na heli   mmmm
« Last Edit: November 13, 2014, 09:22:47 PM by djbojan »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #4 on: November 13, 2014, 11:10:54 PM »
Meni izgleda zanimljivo, za nekog ko se ne bavi profesionalno snimanjem, što bih ja rekao zanimljivo za prosecnog Amera, koji voli da krlja quad-ove :D
Nisam pogledao video ovde na forumu ali sa ovog videa:
http://www.theverge.com/2014/11/13/7205741/i-almost-killed-someone-with-a-drone#ooid=kxZ2VvcToLDWpEHXDJhhRKzuEO5taix-
(pri sredini posta je video)
Čini mi se da ima još jednu kamericu, koja ga stabilizuje kad je blizu zemlje i ako izgubi GPS , ima zaključavanje fokusa na objektu koji se snima itd ... U svakom slučaju natrpano softverom, pa ko zna možda se pokaže u budućnosti da nešto od toga i ima praktičnu primenu :)
A ni meni se ne svidja što sad forsiraju modele sa njihovim integrisanim kamerama, koje danas vrlo brzo tehnološki zastarevaju
Onaj Vision je bio potpuni promašaj, zbog kamere bez gimbala, a nešto ljudi ne hvale mnogo ni Vision +, kad mu porede kameru sa GoPro-om  :(
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #5 on: November 14, 2014, 12:04:52 AM »
Ovaj sistem je isključivo baziran na vizualnom senzacionalizmu, sa dosta ne potrebnih stvari, a istina je da to prodaje robu većini kupaca. Samo što nisu stavili i sjajne lajsnice i tufnice na njega. Neka ga kupuju šminkeri pa neka se igraju. Treba i to razumeti, jer i ovde, kao u svemu tehničkom na svetu, dobar biznis pomaže razvoju, a i razvojni inženjeri žive sa pijace.

Da li je to dugme na sredini predajnika za iz- i uključivanje, a baš ispod ruke? Šta ako se to dugme u letu pritisne? Ova stanica izgleda kao da je pravljena za decu od 3-5 godina.  :sljus Na modelarske stanice se isključivo stavlja klizni prekidač sa udubljenim dugmetom...



Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #6 on: November 14, 2014, 02:53:18 AM »
Kako rece Bojan, steta sto je quad, i naravno da se ne ocekuje nista revolucinarno od te integrisane kamerice..
Ali, ova spravica izmedju ostalog ima integrisan i  Lightbridge (:sok:)  (res)


« Last Edit: November 14, 2014, 03:03:38 AM by Birdum_Bardum »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #7 on: November 14, 2014, 10:08:42 AM »
Da primetim čisto ove nogice kad se podignu, tako fino ostavljaju kameru otkrivenu da osim što omogućavaju fino snimanje i rotaciju kamere od 360 stepeni , prosto poručuju  da u slučaju tvrđeg prizemljenja  ;) spremite recimo 2000 evra za zamenu kamere i gimbala  :big smile
(na ebayu za vision + , kamera i gimbal se prodaju za 670 $ , i sasvim im dobro ide)
( http://www.ebay.com/itm/261480599749?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT )

Čudno mi je, pošto je ovo valjda quad za narodne mase da recimo zbog bezbednosti ne forsiraju integrisane prop guard za propelere, i da mu nisu stavili sa strane po jedan ultra zvucni senzor, pošto već ima takvih jeftinih igračka quad-ova, koji mu nebi dozvolili da priđe preprekama (drveće,zid itd) na blizinu manju od recimo metar,dva
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #8 on: November 14, 2014, 10:12:19 AM »
Kako se ja toga nisam setio  :sljus...hehe iako nisam neki DJI fan uopste...pa za razliku od vecine, meni ovo izgleda zanimljivo, kako dizajn same letelice tako i konstrukcija...
Jbg, treba moci i naci snage odlepiti se od klasicnih resenja i konstrukcija i napraviti nesto sasvim drugacije a sa istom funkcijom  mmmm.

Ipak, morate priznati  da ova transformacija samog rama od moda kada "glumi" i nogice, do letnog moda sa  potpunih 360 stepena  vidnog polja
je majstorski zamisljena a i odradjena.

Necu da ulazim u polemiku oko  cene  letelice ili kvaliteta same kamerice,jer ljudi su raliciti-pa je  nekima  ovo skupo ...nekima nista sem  Canona 5D ili Red Epic-a  ne valja, nekima je i full HD malo (mada ne znam gde ce emitovati snimljen materijal u full HD-u, na kojoj televizij?...o 2.7K i 4K formatima da i ne govorim-sumnjam da iko od nas  ima 4K monitor ili TV kuci ) itd. ali tehnika napreduje...svidjalo se to name ili ne...

 Vecina profesionalaca sada ionako kupuje vec gotova resenja, sklopljene letilice - RTF komplete sa svim potrebnim komponentama....malo je onih koji nesto sami sklapaju i smisljaju sta i kako u danasnje vreme...i DJI je tu jak-jer nudi upravo ta gotova resenja, od malog fantoma pa do s1000...na kom mogu da otkazu i dva motora(za one koji tripuju od takvih stvari :)  )

Interesantna letilica u svakom slucaju....nazalost van mojih finansijskih mogucnosti, kao i vecina slicnih stvari  :'(

 (<--)


Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #9 on: November 14, 2014, 10:12:39 AM »
...da recimo zbog bezbednosti ne forsiraju integrisane prop guard za propelere, i da mu nisu stavili sa strane po jedan ultra zvucni senzor, pošto već ima takvih jeftinih igračka quad-ova, koji mu nebi dozvolili da priđe preprekama (drveće,zid itd) na blizinu manju od recimo metar,dva

Ima optical flow sensor za to.

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #10 on: November 14, 2014, 11:46:46 AM »
Kako god, sto kaze cakra, ljudi iz DJI su ponovo pomerili granice i napravili mocnu letelicu u malom pakovanju. Ovo nije profi sprava za snimanje, vec naslednik Fantoma, napredna akcion zujalica sa dosta novih mogucnosti i sigurnosnih sistema. Cena je OK za normalan standard (kupis na 12 rata po 250 evrica i ne osetis), drugo smo mi i nas standard. Ako ce mo da gledamo kolko sta kosta sam light bridge i gopro 4 kostaju oko 1800 eura, h33d 300eur i nema mogucnost horizontalne kontrole, za kusur moze da se kupi i Fantom, i rad i to nije tako lepo spakovano i nema ostalih naprednih resenja, i kontrole kamere, itd, itd...

Kako god ovo je extra sprava, koju bih voleo da imam  :big smile a i svako ko se ozbiljno bavi snimanjem bi mogao da razmisli da ovo kupi kao bekap  ;namig

A evo i dva zanimljiva klipa



« Last Edit: November 14, 2014, 11:56:05 AM by banbo »
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #11 on: November 14, 2014, 02:31:15 PM »
Quote
Da li je to dugme na sredini predajnika za iz- i uključivanje, a baš ispod ruke? Šta ako se to dugme u letu pritisne?
Izgleda da to dugme nije On/Off tipa koja prekida napajanje, već WakeUp/Sleep tipa, kao na pametnim mobilnima i računarima. Verovatno da to znači da se neće desiti ništa ako se pritisne u režimu leta, jer program dozvoljava hibernaciju samo kada je prizemljen i motori stoje. Ovo će polako postati standard na daljincima, pogotovo zato, jer su programi sve složeniji i  telemetrijski u njima, a oni se ne smeju prekinuti od jednom.

Mehanizam za podizanje krakova je stvarno interesantno rešenje, ali se moglo rešiti i jednostavnije uz podizanje nogica, kao na već nekim tipovima. Ako nešto ima komplikovanije rešenje, veća je verovatnoća da će se i pokvatiri, da ne spominjem Merfija.

Šta na njemu valja ili ne, ispriča će onaj ko ga bude imao.  ;namig

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #12 on: November 14, 2014, 02:38:55 PM »
Haha, jeb'te kakvo njesra :D

Pa gore nego hero 3 bez plusa

Vec sam napisao, porez na budale :D   Pa samo nek mi neko kaze kako tako mali senzor moze da napravi dovoljno kvalitetnu sliku 4K rezolucije ?

         To se zove reklama :D

Ista prica kao i Vision, losa kamera, jeste to sve lepo ali daleko od necega realnog, jednom reci igracka za veliku decu,


nije mi jasno zasto izmisljaju toplu vodu kad je skoro izasla Hero 4  :big smile


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #13 on: November 14, 2014, 02:45:04 PM »
Ovo se zove 4K , iako je lumix gh4 opet mali mirrorless aparat,  sa 3/4 senzorom

treba kao prvo i dobra masina koja ce da pusti 4K video bez problema, a kamoli obradu istog.

Igracka igracka igracka  :big smile




Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #14 on: November 14, 2014, 05:58:21 PM »
Potpuno si u prevu GH4 jeste igracka