Author Topic: Gde ja zivim...  (Read 11221 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Gde ja zivim...
« on: December 17, 2014, 02:15:58 AM »
Nastavio bih temu "Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu.." ali je tema izgleda zakljucana?
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13282.msg92754.html#msg92754

Dragan Mrdja heoroj koji je nedavno "ulovio"  jednog Phantoma...

Sve se desilo ispred Arene, lik je digao PH i nakon pola sata "doletala"  policija privela na inf. raz. i oduzela letelicu...







Zakonik o krivičnom postupku čl.286.

Ovlašćenja policije

Član 286.

Ako postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, policija je dužna da preduzme potrebne mere da se pronađe učinilac krivičnog dela, da se učinilac ili saučesnik ne sakrije ili ne pobegne, da se otkriju i obezbede tragovi krivičnog dela i predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz, kao i da prikupi sva obaveštenja koja bi mogla biti od koristi za uspešno vođenje krivičnog postupka.

U cilju ispunjenja dužnosti iz stava 1. ovog člana, policija može: da traži potrebna obaveštenja od građana; da izvrši potreban pregled prevoznih sredstava, putnika i prtljaga; da za neophodno potrebno vreme, a najduže do osam časova ograniči kretanje na određenom prostoru; da preduzme potrebne mere u vezi sa utvrđivanjem istovetnosti lica i predmeta; da raspiše potragu za licem i predmetima za kojima se traga; da u prisustvu odgovornog lica pregleda određene objekte i prostorije državnih organa, preduzeća, radnji i drugih pravnih lica, ostvari uvid u njihovu dokumentaciju i da je po potrebi oduzme; da preduzme druge potrebne mere i radnje. O činjenicama i okolnostima koje su utvrđene prilikom preduzimanja pojedinih radnji, a mogu biti od interesa za krivični postupak, kao i o predmetima koji su pronađeni ili oduzeti, sastaviće se zapisnik ili službena beleška.

Po nalogu javnog tužioca policija može u cilju ispunjenja dužnosti iz stava 1. ovog člana pribaviti evidenciju ostvarene telefonske komunikacije, korišćenih baznih stanica ili izvršiti lociranje mesta sa kojeg se obavlja komunikacija.

O preduzimanju mera i radnji iz st. 2. i 3. ovog člana policija odmah, a najkasnije u roku od 24 časa nakon preduzimanja, obaveštava javnog tužioca.

Lice prema kome je primenjena neka od mera i radnji st. 2. i 3. ovog člana ima pravo da podnese pritužbu nadležnom javnom tužiocu.




   Da postoji zakon ili znak ispred objekta o zabrani letenja-snimanja-slikanja OK ali da nekog privedu na saslusanje i drze par sati a pritom jos ispituje inspekcije za narko dilere a postavljaju pitanja tipa
" imas li jos ovakvih letelica kod kuce?
"

Gde mi zivimo.....???
Pa u SRBIJI!!!



DJI je ubacio "No FLY Zones"
"All unmanned aerial vehicle (UAV) operators should abide by all regulations from such organizations as the ICAO (International Civil Aviation Organization) and their own national airspace regulations. In order to increase flight safety and prevent accidental flights in restricted areas, the Phantom 2 series includes a No Fly Zones feature to help users use this product safely and legally.
These zones include airports worldwide and have been divided into two types, A and B. For a full explanation of the difference between the categories, see the following video. You can also view a full list of places included in each category in the list below."

Ali Srbija... zemlja cuda izgleda da ima druge zakone...!!!


Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Gde ja zivim...
« Reply #1 on: December 17, 2014, 03:03:04 AM »
Pricao sam juce sa njim i koliko sam razumeo pisali su mu prekrsajnu prijavu nesto u fazonu "neovlasceno snimanje objekta".

Jako losa ideja da se ovih dana leti bilo gde u uzem centru BG, a kamoli na manje od 1km od Hayata gde je taj dan odseo kineski premijer  :sljus
U postu u "obaracima dronova" neko je rekao da ce onaj koga ovih dana eventualno uhvate sa "dronom" zavrsiti kao zrtveno jagnje :(

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Gde ja zivim...
« Reply #2 on: December 17, 2014, 10:19:21 AM »
Pogledajte ovo, imajte strpljenja...



Mnogo toga će vam se razjasniti...

Nema veze sa dronom, ali ima sa društvom u celini...

 mmmm
« Last Edit: December 17, 2014, 10:37:49 AM by mirce »

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Gde ja zivim...
« Reply #3 on: December 17, 2014, 12:29:13 PM »
Gde se leti kad je ceo grad pun pandura, pola grada zatvoreno ... Normalno je da su ga priveli kad je stepen pol podignut na visi stepen zbog samita ... Mogao je mnogo gore da prodje npr da mu obore letelicu a njega neki snajper da skine ...

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Gde ja zivim...
« Reply #4 on: December 17, 2014, 02:51:53 PM »
Jbg... znači počinje polako ...
Stvarno mi nije jasno odakle čoveku ideja da snima sada, kada je ceo grad pun bezbednosnih službi i kad je događaj visokog rizika. Drugo, zar je baš bilo potrebno da snima radnim danom, i da se zadržava pola sata ...
Ne znam, kako drugi snimaju, ali ja se lično trudim na takvim mestima, da to recimo bude nedelja, kada je najmanja frekventnost ljudi, da se ne zadržavam dugo, ako u blizini vidim službeno lice, da prvo pitam to jest da se javim. Ovo me podseća na vreme kada su se prodavali piratski diskovi ispred SKC-a nedeljom pre podne tj. berza diskova. U početku si mogao da staneš sa kutijom i prodaješ ne smetamo diskove, ili čak zakupiš sto u samom SKC-u i tamo prodaješ diskove. Po nekom inspekcija oduzme diskove, ali jako jako retko.
Onda su ušli veliki igrači u prodaju, koji su iznosili i po par hiljada diskova i prodavali. Išao prilog na stranim televizijama , počele gužve tj. navala kupaca na berzu i posao da cveta.
Sledeća faza uklanjanje kioska sa piratskim diskovima, berza i dalje nedeljom radi ko luda ,i počinje polako policija da snima iz automobila u pokretu. Po neka inspekcija , i po nekog uhvate, a naravno ovi što prodaju po par hiljada diskova taj dan i ne izadju da prodaju jer imaju dojavu.
I onda ubrzo kreću prave masovne racije, hapšenja , tužbe i to naravno opet pohvataju sve sitne prodavce, koji iznesu po nekoliko desetina diskova, kreću tužbe i kraj berze .

Tako me i ova situacija na to podseća. Oduzimanje Phantoma više kao upozorenje i demonstracija sile, jer se letelo u pogrešnom momentu, a pre ili kasnije pri prvom manjem (ili većem) incidentu nekog će i materijalno i krivično da očepe , da letenja i snimanja više neće biti, osim za privilegovane.

 
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline Joja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 105
Re: Gde ja zivim...
« Reply #5 on: December 17, 2014, 08:08:52 PM »
Srbija je zemlja koja I kada ima super zakone ima ljude koji vole da ih zaobilaze (kao onaj u fatalmom BMW), koji je mislio da je pametan sto je 27 puta izigrao zakon, kao I oni koji su mu u tome pomagali (verovatno roditelji I "prijatelji"). Srbija je zemlja u kojoj "pametni" ljudi obozavaju da se uce na sopstvenim greskama, a da pri tome misle kako ih drugi neshvataju, gde ljudi jos veruju u Deda Mraza (zapadnu demokratiju), gde sve sto je srpsko nista ne valja I da kada bi bili za zapadu bi im bilo super.
Kada dodjem u Srbiju stalno cujem komentare: "...to samo u Srbiji ima...". Tragedija je sto vecina istih nije ni bila u inoztranstvu, a kamomi radila I zivela duze vremena, a misle da su pametni da znaju kako je napolju.
Ovde gde zivim (a to je mogu reci  najbolji deo Kanade) nestane I do 5 puta godisnje struja, ali ljudi to shvataju da su okolnosti pa se ne iscudjavaju niti pricaju da to samo u Kanadi ima. U Srbiji da samo jednom nestane odnah se javljaju oni pametni koji bi rekli " to samo u Srbiji ima". To su uglanom oni koji vole samo Nemacku medicinu.
U Kanadi gde ja zivim vec 20 godina, da bi leteo modele kao prvo trebas da si clan saveza MAAC, sto je 85 $ godisnje, zatim moras da letis na odredjenim mestima (klubovima) koji se placaju ( ja placam 200 $ godisnju clanarinu), a prijem je jos 200. Mozes da leti ti gdegod hoces, ali ako te uhvate ili napravis neko s..., onda ti naplate takvu kaznu da posto nemas para da je platis ti oduzmu kucu ili druge vrednosti koje poseduje, pa se slikaj.
Posto se bavim I lovom, samo da vam kazem da bih isao u lov na patke moram da im odnesem polisu osiguranja da vide da mi je kuca osigurana na vise od 1milion $. U protivnom nemozes da dobijes dozvolu. Ako se nesto desi ostajes bez kuce pa izvoli.
Da ne tupim, vecina problema koje pojedini imaju izviru iz njihovih glava, a I Balkanski mentalitet tu kumuje po principu: " Sve ti mogu priznati ali na uspehu (pameti) nikako... "
Niko jos nije uspeo da pobegne od sopstvene glave, a nije ni mislece da ce resiti sve sopstvene probleme prelasom iz tacke A u tacku B.
Ljudi hoce da veruju u ono sto im odgovara, I to je jednostavno deo psihe. To se jako tesko menja.
Realnost je malo drugacija, jos mnogi bi zeleli da veruju da su komunisticke ideje propale, a nece da vide da je Kina sada broj 1. ekonomija u svetu, jer ono sto im pruzaju Holivudske iluzije im izgleda mnogo privlacnije.
Itd, itd.....
Da ste mi vi zivi I zdravi svi u Srbiji I da znate da zivite na delu zemaljske kugle na kome se I moglo bi se lagodno ziveti, a to sto nije bas tako to je dobrim delom I zbog vas samih. Ja sam prosao od Australije do Aljaske pa to mogu odgovorno da tvrdim.
Ja znam da se magarcu uvek cini da je trava sa one druge strane zelenija nego ona sto je ipred njega, a to uglavnom nije tako.

Uzdravlje !!!





Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Gde ja zivim...
« Reply #6 on: December 17, 2014, 11:30:32 PM »
Pa neke se stvari moraju postovati. Kao sto niko ne sme koristiti Vas foto ili video materijal bez naknade, tako
ni snimatelji ne bi smeli objavljivati materijale na kojima se nalaze lica ili objekti za koje nemaju saglasnost da
smeju snimati. To moze podrazumevati i placanje naknade licima (koji se mogu svrstati u glumce ili statiste)
ili vlasnicima objekata. Po meni je logicno da ako snimas moju kucu i taj snimak naplacujes, da moras i
meni platiti neku nadoknadu i dobiti moju saglasnost.

Pre neki dan sam u Beogradu rucao u restoranu koji ima bastu. Bilo je lepo vreme i moglo je da se sedi napolju.
U jednom trenutku pojavile su se dve gospodje i napravile desetak fotografija iz raznih uglova.
Pozvao sam ih da pridju i pitao zasto to rade. Objasnjenje je bilo da su one inspektorke i da snimaju dokaze o
prekoracenom roku koriscenja baste. Ljubazno smo ih zamolili da pred nama sve slike na kojima smo se mi
nalazili izbrisu i da ako su zeljni slikanja kao dokaza dodju kasnije, kada odemo. Pozvale su svog nacelnika i
on im je objasno da nas ne mogu slikati bez nase saglasnosti i slike su izbrisane.



Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Gde ja zivim...
« Reply #7 on: December 17, 2014, 11:49:08 PM »
Misho moram da te ispravim...
Radim kao fotoreporter pa su mi jako dobro poznati zakonski okviri kako ne bi jeo bezmislene tuzbe. Ljude koji su na javnim mestima, javne objekte, stambene zgrade i sl. mozes da slikas koliko hoces, ali pod odredjenim uslovima. Ukoliko figura coveka ne zauzima preko 30% fotografije, i isti se nalazi na javnom mestu, ne moras traziti dozvolu za slikanje niti placati nadoknadu. Dozvola je neophodna ukoliko je osoba preovladjujuca na slici, npr ako je u pitanju portret ili su svi ostali van fokusa a figura zauzima vise od 30% kadra. Nadoknada nije zakonska obaveza i zavisi iskljucivo od dogovora. I vi i nacelnik ste pogresili, gospodje su imale pravo da slikaju, cak nisu morali ni da traze dozvolu vlasnika objekta jer je u pitanju pribavljanje dokaza o ucinjenom prekrsaju. Neciju privatnu kucu smes da slikas bez dozvole uz iste uslove kao i osobu. Znaci ako zauzima manje od 30% kadra dozvola ti ne treba. Zakon je takav da se ne bi jos vise ogranicavala (ovde ionako ekstremno ogranicena) sloboda medija u radu. Ukoliko snimanje nekog objekta nije dozvoljena, to mora biti jasno naznaceno odgovarajucim obavestenjima na vidnom mestu, i osoba zaduzena za sprovodjenje te zabrane mora na zahtev dostaviti zvanican dokument kojim se ta zabrana potvrdjuje i objasnjava.

Sto se tice pomenutog slucaja, policija je prekrsila svoja ovlascenja iako je ''vanredna'' situacija. Nije proglaseno zvanicno vanredno stanje, nije ucinjen nikakav prekrsaj, zaplenu su izvrsili po ''osnovanoj sumnji'' koja nema sudsku jacinu. Teoretski, lako oborivo na sudu, ali na zalost zivimo u srbistanu u kome je sve moguce....

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Gde ja zivim...
« Reply #8 on: December 18, 2014, 12:02:23 AM »
Zakon o autorskim pravima postujem ali vise kao korisnik a ne kao autor.
Odosmo opet i u ovoj temo mozda predaleko, ali iz gore navedeneog
se moze zakljuciti da mogu slikati fotke ili snimati video kroz neciji prozor spavace
sobe, bez bojazni od bilo kakvih represija, ukoliko oni u kadru ne zauzmu vise od 30% slike?
Dalje, da li se to dvoje racunaju 30% + 30% sto znaci da mogu zauzeti zajedno 60% ili ukupno 30%?

Ujutru cu odmah napraviti i zalepiti nalepnice "zabranjeno snimanje" na prozore. 

Nemoj se ljutiti, malo karikiram, ali prema gore napisanom ovaj scenario je moguc.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Gde ja zivim...
« Reply #9 on: December 18, 2014, 12:06:13 AM »
Spavaca soba nije objekat na javnom mestu tako da.... ;)

Samo sam hteo da naglasim da je policija opet malo obisla zakon, ali sve je moguce u zemlji srbiji...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Gde ja zivim...
« Reply #10 on: December 18, 2014, 12:29:01 AM »
Niko ne zna da li je on snimao arenu ili stanove prekoputa...
Policija je policija. Tacka. U svim zemljama.
Zakon treba i mora da postoji, samo bi bilo lepo da ga se svi pridrzavaju,
a u svemu tome treba da prednjace upravo policija i ostali javni radnici.
A ne ja, kao policajac, ne moram da palim svetla, da se vezujem ,
a vi beskicmenjaci morate ili cu vas ja, svemocni policajac, kazniti.

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Gde ja zivim...
« Reply #11 on: December 18, 2014, 01:04:24 AM »
Srbija je zemlja koja I kada ima super zakone ima ljude koji vole da ih zaobilaze (kao onaj u fatalmom BMW), koji je mislio da je pametan sto je 27 puta izigrao zakon, kao I oni koji su mu u tome pomagali (verovatno roditelji I "prijatelji"). Srbija je zemlja u kojoj "pametni" ljudi obozavaju da se uce na sopstvenim greskama, a da pri tome misle kako ih drugi neshvataju, gde ljudi jos veruju u Deda Mraza (zapadnu demokratiju), gde sve sto je srpsko nista ne valja I da kada bi bili za zapadu bi im bilo super.

Izvini Joja ali o kojem zakonu mi ovde pricamo? Ko zaobilazi zakon i kakve veze BMW slucaj ima sa oduzimanjem letelice?
Pored toga niko nije spomenuo zapad niti da srpsko ne valja.

Ovaj slucaj je zakon tipa poput "mali spusti glavu i cuti"

http://www.kombankarena.rs/faqs/index/%D0%9F%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%9A%D0%B0%20%D0%B8%20%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8

Да ли могу да фотографишем у објекту KOMBANK АРЕНЕ?
KOMBANK АРЕНА је један од  најчешће сликаних објеката у последње три године. Углавном посетиоци сликају спољашњост објекта, док су за фотографисање унутрашњости потребне дозволе због високог степена безбедности којем подлеже зграда.

На манифестацијама које се одржавају у објекту забрањено је фотографисање професионалним и аматерским фотоапаратима, осим ако промотер догађаја не изда посебну дозволу, a о овој могућности се јавност посебно обавештава.

  JA se u potpunosti slazem da TREBA POSTOVATI ZAKON ali koji zakon?
Dok mi cekamo taj "ZAKON" izgleda jedino resenje da napravimo neku vrstu tabele upozorenja sa bitnim desavanjima-datumom i mestom odrzavanja, :sljus
I kada je crveno nema letenje u tom kraju :)



  Dok se nije deslio ono sa zastavom sve ok a sada jbt kao da smo najgori zlocinci!!!
Nisam u kozi osobe kojoj je letelica oduzeta ali mogu zamisliti kako je njemu bilo...
  Sa moje tacke gledista policija ima toliko bitnijih stvari na kojima treba da radi i resava a ne da privode RC letace i oduzimaju letelice bez ikakve osnove.
Mozda je neko tamo gore video jos jedan nacin zakonski-prinudne naplate  :_D



Jos jednom ponavljam zakon treba postovati ako ga ima. Poenta ovog posta nije bila za pocetak neke rasprave vec samo opomena sta se desava kod nas u Srbiji.
Srbija je zemlja cuda gde je sve moguce....

Joja ima jos toliko cudnih stvari koje se desavaju ovde kod nas ali se o tome nije pricalo. Kad sam cuo za ovaj slucaj jednostavni mi je prekipelo.


I na kraju...


Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Gde ja zivim...
« Reply #12 on: December 18, 2014, 02:30:01 AM »
Ovaj slucaj je zakon tipa poput "mali spusti glavu i cuti"
Ovaj slučaj je klasično namerno traženje problema, tamo gde ga inače nema...

Leteti "dronom" usred grada, u sred radnog dana i najveće gužve i saobraćajnog špica, u jeku pripreme za održavanje najvećeg političkog samita u poslednjih nekoliko decenija, kad su svi okolni hoteli u krugu od par stotina metara maltene pretvoreni u inostrane teritorije, kad je u tom trenutku na Novom Beogradu dodatno angažovano 6000 policajaca, gde bukvalno dan pre toga sve novine bruje o tome da je MUP formirao tim za lov na dronove, čovek je našao da leti "drona". To je klasična provokacija, sa ciljem da isprovocira baš ovu reakciju. Drugo objašnjenje apsolutno ne postoji.

A sa zakonske strane gledano, da li je prekršio neki zakon... Verovatno jeste... Prvo što mi pada na pamet je član 174. pravilnika o letenju vazduhoplova, koji kaže:

"Letenje vazduhoplovnih modela koji po svojim tehničkim karakteristikama i težini,
kao i visini leta, mogu ugroziti bezednost vazdušne plovidbe, mora biti prijavljeno
službi kontrole letenja na najbližem aerodromu najdocnije na 24 časa pre letenja,
podnošenjem plana letenja modela.
...
Smatra se da letenje vazduhoplovnih modela može ugroziti bezbednost vazdušne
plovidbe:
...
2) ako se puštanje modela sa motorom sa unutrašnjim sagorevanjem planira na
udaljenosti manjoj od 1.500 metara od vazduhoplovnog pristaništa ili od
naseljenog mesta;
..."


Samo pre nego što se uhvatite za ovo "model sa motorom sa unutrašnjim sagorevanjem", čisto imajte u vidu da živite u Srbiji a ne u americi, jer se u Srbiji primenjuje kontinentalno pravo koje sudiji daje za pravo da na logičan način tumači zakone i ugovore posmatrajući njihovu krajnju nameru bez da se striktno drže bukvalno svakog slova na papiru kao u anglosaksonskom pravu u kome je moguće da zbog tehničke greške poput ove zastarele definicije iz 1978, ili nedostatka zareza u ugovoru/zakonu, oboriti ceo slučaj.

Umesto da se takvo neodgovorno ponašanje i otvoreno provociranje osudi od strane modelarske zajednice, jer samo privlači negativnu pažnju na naš hobi i može da stvori potencijalne probleme u budućnosti za sve nas, ovde se traži nekakva kosmička pravda za lika koji otvoreno ugrožava naš hobi i predstavlja nas javnosti i zakonodavstvu u vrlo negativnom svetlu.
« Last Edit: December 18, 2014, 02:34:14 AM by danko »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Gde ja zivim...
« Reply #13 on: December 18, 2014, 03:49:13 AM »
Srbija je zemlja koja I kada ima super zakone ima ljude koji vole da ih zaobilaze (kao onaj u fatalmom BMW), koji je mislio da je pametan sto je 27 puta izigrao zakon, kao I oni koji su mu u tome pomagali (verovatno roditelji I "prijatelji"). Srbija je zemlja u kojoj "pametni" ljudi obozavaju da se uce na sopstvenim greskama, a da pri tome misle kako ih drugi neshvataju, gde ljudi jos veruju u Deda Mraza (zapadnu demokratiju), gde sve sto je srpsko nista ne valja I da kada bi bili za zapadu bi im bilo super.
Kada dodjem u Srbiju stalno cujem komentare: "...to samo u Srbiji ima...". Tragedija je sto vecina istih nije ni bila u inoztranstvu, a kamomi radila I zivela duze vremena, a misle da su pametni da znaju kako je napolju.
Ovde gde zivim (a to je mogu reci  najbolji deo Kanade) nestane I do 5 puta godisnje struja, ali ljudi to shvataju da su okolnosti pa se ne iscudjavaju niti pricaju da to samo u Kanadi ima. U Srbiji da samo jednom nestane odnah se javljaju oni pametni koji bi rekli " to samo u Srbiji ima". To su uglanom oni koji vole samo Nemacku medicinu.
U Kanadi gde ja zivim vec 20 godina, da bi leteo modele kao prvo trebas da si clan saveza MAAC, sto je 85 $ godisnje, zatim moras da letis na odredjenim mestima (klubovima) koji se placaju ( ja placam 200 $ godisnju clanarinu), a prijem je jos 200. Mozes da leti ti gdegod hoces, ali ako te uhvate ili napravis neko s..., onda ti naplate takvu kaznu da posto nemas para da je platis ti oduzmu kucu ili druge vrednosti koje poseduje, pa se slikaj.
Posto se bavim I lovom, samo da vam kazem da bih isao u lov na patke moram da im odnesem polisu osiguranja da vide da mi je kuca osigurana na vise od 1milion $. U protivnom nemozes da dobijes dozvolu. Ako se nesto desi ostajes bez kuce pa izvoli.
Da ne tupim, vecina problema koje pojedini imaju izviru iz njihovih glava, a I Balkanski mentalitet tu kumuje po principu: " Sve ti mogu priznati ali na uspehu (pameti) nikako... "
Niko jos nije uspeo da pobegne od sopstvene glave, a nije ni mislece da ce resiti sve sopstvene probleme prelasom iz tacke A u tacku B.
Ljudi hoce da veruju u ono sto im odgovara, I to je jednostavno deo psihe. To se jako tesko menja.
Realnost je malo drugacija, jos mnogi bi zeleli da veruju da su komunisticke ideje propale, a nece da vide da je Kina sada broj 1. ekonomija u svetu, jer ono sto im pruzaju Holivudske iluzije im izgleda mnogo privlacnije.
Itd, itd.....
Da ste mi vi zivi I zdravi svi u Srbiji I da znate da zivite na delu zemaljske kugle na kome se I moglo bi se lagodno ziveti, a to sto nije bas tako to je dobrim delom I zbog vas samih. Ja sam prosao od Australije do Aljaske pa to mogu odgovorno da tvrdim.
Ja znam da se magarcu uvek cini da je trava sa one druge strane zelenija nego ona sto je ipred njega, a to uglavnom nije tako.

Uzdravlje !!!

E vala… svaka ti je na mestu, jedino ga pretera sa 5 puta nestajanja struje godisnje, ja sam se vukao po Montrealu (jedno mje bila "vergla" Ledena kisa, 3 dana nix struja, samo sto ne pocrkase)...10 god. Zimi tamo, uzivao, odmarao, putovao, zajebavao se, ziveo punim plucoma, leti radio u Bgd i tako 10 god… A onda u nekom ludilu idem u Bgd, odnosno ostajem, posto nikad nisam definitivno otiose, a sad se kajem… do bola… Gledam kako da se raskrcmim ovde i da "zaboravim"…. Doduse pre sranja '90-tih godina, pa i u vreme "Čede", zivelo se lepo…. sto je najgore, ni papire nisam zavrsio do kraja…
Ali sam se nekako uzeleo da zivim "dosadno" i "mirno", da placam parking, da gledam i pandure da placaju kad stanu na parking mesto, trazi kvoter po djepu… jer ide po dorucak, i to sa clanarinama za RC Hobby mi je sasvim na mestu i sa lovom na pakte, premda me to ne pali, i da ne znam koje su partije i vladari u igri….
Jedino sto nisam rusofil, nikad nisam bio istocnije od Praga, ali u poslednjih 6 meseci bi zakacio Putinovu sliku na zid, ali je nemam…. Voleo bih malo da proputujem po Rusiji, posto malo znam o njima i zemlju i ljude da upoznam, dok nekrene ovaj zavrsni rat, da znam za koga da navijam….. Kad imas kintu (posto me posao vise ne zanima) udobnije je ziveti na zapadu, ali da ne budes toliko u advokatima, osiguranjima, bankama i ostalim institucijama, a nekako da navijas za RUS, pravednije i moralnije je…. Dobro je sto tamo ako zivis, znaci radis, da bi preziveo, znaci nemas vremena, znaci imas uvek neki kredit, znaci nema zajebancije.. znaci ne bavis se glupostima, znaci bavis se svojim hobijem kad imas to malo slobodnog vremena, za svoju dusu… znaci …na RC forumu se bavis RC tematikom, problematikom i novotarijama iz RC…

Ajd uzdravlje… i


RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Gde ja zivim...
« Reply #14 on: December 18, 2014, 10:16:11 AM »
Joja za veliku vecinu stvari si u pravu, ali nemoj molim te da prezentujes sve tako kao da se u Kanadi zivi isto ili losije nego u Srbiji. To je prvo sto nije u redu, a drugo nemoj da kolektivno nazivas sve nas glupim, pa cak i da jesmo, jer to nije u redu reci sa tvoje pozicije. Svaki narod i svaka zemlja ima svoje falinke, prednosti, specificnosti... Nesto je skupo tamo, nesto je skupo ovde, nesto je bolje tamo, nesto je bolje ovde, ali u globalu daj da ne lupamo gluposti, bolje je u Kanadi jel da? Inace bi ti ziveo ovde. Pozdrav  (:beer:)