Author Topic: cc3d kontroler i futaba t9chp  (Read 2109 times)

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
cc3d kontroler i futaba t9chp
« on: December 18, 2014, 09:21:28 AM »
E ovako kada rucicu gurnem lijevo dva desna motora se pojacaju i kada pustim rucicu ona se vrati u centar ali motorici i dalje vrte jako sve dok ne pomjerim rucicu malo u desno i ona se opet vrati u centar i onda tek sva 4 motorica vrte jednako. Zar ne bi trebalo da se uspore cim pustim rucicu. Na daljinskom mi pokazuje da se rucice vrate u centar. Sta bi to moglo biti?

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: cc3d kontroler i futaba t9chp
« Reply #1 on: December 18, 2014, 10:07:47 AM »
okrenute su ti kontrole, nakaci cc3d na racunar i uradi kal transmitera , odradi do kraja setupa, imas da podesis ako su ti okrenute kontrole, tako je bilo i kod mene

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: cc3d kontroler i futaba t9chp
« Reply #2 on: December 18, 2014, 12:25:04 PM »
Ima tu dva momenta. Jedan je da multi treba da reaguje na pomeranje palice tako sto zavrti adekvatne motore, a drugi je da treba sam da zna kako da reaguje na promenu polozaja letelice. Kod tebe izgleda ovo drugo nije uredu tj. kontra je.

Drzis multi u ruci i das malo gas tek da pokrene konstantno motore, i onda ga pomeras i gledas reakciju tj. da li se opire promeni polozaja.
Ja to prvo odradim bez propelera a posle sa propelerima, znam da je opasno ali je ok ako je letelica manja.
PS: nemoj da zaboravis i YAW.


Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: cc3d kontroler i futaba t9chp
« Reply #3 on: December 19, 2014, 11:15:28 AM »
Ma ja sam ga na podu drzao pa zbog toga nije reagovao. Ima li gdje podesavanje za neko mirnije letenje sa ovom plocicom,posto sam skoro uplovio u ove vode.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: cc3d kontroler i futaba t9chp
« Reply #4 on: December 19, 2014, 02:33:23 PM »
Ma ja sam ga na podu drzao pa zbog toga nije reagovao. Ima li gdje podesavanje za neko mirnije letenje sa ovom plocicom,posto sam skoro uplovio u ove vode.
Prilicno je stabilan u onom njegovom glavnom modu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine