Author Topic: HPI E-savage 1:10  (Read 8650 times)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
HPI E-savage 1:10
« on: February 20, 2015, 12:49:22 PM »
U pitanju je Hpi E-savage , farbicki dva brushed motora i esc . Razmera 1:10 .

Prica je pocela sa 2x2 Nimh 7.2V 3300mAh  ... Oba motora po 14.4v i esc-om oko 60A ...

Posle druge voznje odmah porucih kod zajka 2x2s lipo 4000 mah i naravno to je bilo previshe :D
Posle 2-3 meseca resim da ugradim kulet na esc-u jer je na 2x2s posle 5min bilo pregrevanja , naravno esc je bio pametniji od mene pa je sam blokirao dalju voznju i pregrevanje fetova ...

I kao sto rekoh , nakon sto sam ugradio kuler posle nekih 10min uspeo sam da spalim cetkice na jednom motoru i nekoliko fetova na esc-u  i od tad ga vise nisam vozio ...



Posto je po meni hpi u samom vrhu kvaliteta resio sam da ostavim sasiju za neki mnogo bolji setap ...
Posle dugo dugo razmisljanja resio sam da kupim Brushless 2100 kw i esc od 120A ( vodootporan set)




Trenutno stanje modela je potpuno rasulo , rastavih ga u delove da proverim sta treba da se dotegne i zameni ...
Stanje posle zadnje voznje i sad kako trenutno izgleda :D
















Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #1 on: March 05, 2015, 09:15:00 AM »
Stigla posta sa hk-a , pa reko da podelim sa ostalima i zamolim za neke nedoumice ...




Sklopih celi auto opet , izlemio konektore na baterijama i esc-u ... ( Valjda sam uspeo da pogodim semu na esc-u )



Posto je ovaj njegov super gear sa fabrickim lamelicama i problem mi je bio da nadjem pinjon za isti , resio sam da stari pinion razbusim na 5mm ... Iz razloga sto su stari brushed motori imali 3mm osovinicu ...

I to je super odradjeno i namesteno , sve se lepo uklopilo ...



super gear 66t pinion 19t sve fabricki ...









Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #2 on: March 05, 2015, 09:24:51 AM »
Da nebih preterao sve u jednom postu , evo kako je sve lepo leglo ...




E sad jedno pitanjce , izlemio sam konektore na essc-u i to je uradjeno ok posto mi je na testu esc ravnomerno potrosio obe baterije ...
Motor sa esc-om sam povezao kako sam umeo , menjao ona 3 kabla dok nisam potrevio smer kretanja za napred i nazad ...

Onda kalibrisem esc sa stanicom , pun gas pa puna kocnica i on odsvira kad sve pustim ...
I tu nastane problem , autic ide nerealno sporo , kad pustim gas on se ukopa , imam utisak da mu je kocenje motora kad se pusti gas preko 40% ... a o kocnici da ne govorim , kad je stisnem do kraja gotovo da ce se celi auto prevrnuti :D



Jel ima neko bilo kakav savet , sta mi je ciniti esc 120A motor 2100kw , nece ni upola brzine da razvije kao sto su razvijali brushed motori ???
Znaci nisam pametan :D


Planiram da porucim programing box za esc , pa da vidim dali cu time uspeti da ga resim ... prosto brljavi ...

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #3 on: March 05, 2015, 11:52:30 AM »
odlican post i ja sam uzivao isto kad sam e maxxa prebacivao na brushless settup ,vidi slican problem sam i ja imao kod mene je bio problem u stanici ,na dugmetu koji ti podesava ler gas ,probaj da ga u mestu okreces dok nepocne polako da krece , onda ga vrati da ponovo stoji i tu ti je sredina gasa  ()-() mozda je i kod tebe slucaj ...

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #4 on: March 05, 2015, 01:20:10 PM »
Proveri jos jednom uputstvo o setovanju esc-a, kod nekih se podesava i sredisnji polozaj odn. ler, tri polozaja gasa moraju neke stanice da registruju da bi upravo znale kad je gas otpusten.
Sto kaze Duke proveri TH Trim i ako nije postavi ga na nulu.

Posalji oznaku esc-a...

Pozz
« Last Edit: March 05, 2015, 01:22:18 PM by ivanmagd »

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #5 on: March 05, 2015, 02:50:52 PM »
Hvala na savetima , videcu danas kad dodjem kuci ako nije preveliki pljusak da ga probam sa ovim varijantama ...

Evo jedne slike sto imam trenutno u telefonu , nikakvo upustvo nisam dobio , sve sto znam pise na hk-u ...



Ovo su podaci sa hk-a
Features:
ESC
• Enhanced throttle response, precise throttle linearity, excellent acceleration and strong brakes
• Waterproof for wet weather running
• Programmable with the Turnigy TrackStar programming card to make adjustments. (sold separately)
• Automatically detects the number of cells within the battery pack.
• Multiple protection features: Low voltage cut-off protection, over-heat protection, throttle signal loss protection and motor blocked protection.
Motor
• Waterproof for wet weather running
• High quality anodized CNC finish
• High purity copper windings
• Powerful sintered neodymium magnet
• High efficiency operation

ESC Specs:
Continuous Current: 120A
Burst Current: 140A
Resistance: 0.00035ohm
Battery: 2-4 cells Lipo (6-14 cells NI-xx)
BEC output: 6V/3A
Motor type: Sensorless brushless motors
Running mode: Forward only or forward with reverse (user programmable mode)
Dimension: 43 x 39 x 33mm
Weight: 141g
 
Motor Specs:
Model: 4365 Sensorless
Kv: 2100
Cont Current: 80A
Peak Current: 140A
Max Power (15sec): 1680W
Winding: 2.0D
Resistance: 0.0086ohm
Weight: 315g
Diameter: 43mm
Length: 66mm
Shaft Diameter: 5mm

Includes:
120A Sensorless Brushless ESC
4365 (2100Kv) Brushless Motor

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #6 on: March 05, 2015, 03:35:40 PM »
Ja sam dobio uz njega i pograming card pogledacu danas da mi nije slucajno negde ostala .... (pijemo)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #7 on: March 05, 2015, 05:51:18 PM »
Ja sam pronasao ovo, mozda pomogne

Turnigy Trackstar 120A Turbo Sensored ESC
- Hold the SET button and switch on ESC.
- Release the SET button, when yellow LED flashes.
- With throttle in neutral, press the SET button, orange LED flashes.
- Push TX to full throttle, press the SET button, red LED flashes.
- Push TX to full brake, press the SET button, multi LED flash.
- Switch off ESC.

pozz

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #8 on: March 05, 2015, 11:06:12 PM »
Meni se čini da je tu u pitanju podešavanje obrtanja smera motora na ESC-u sa kombinacijom podešavanja TH na stanici. Izgleda kao da ti je obrnuto, odnosno da ti napred radi sa manjim podešavanjem brzine (kod mene je default 25%), a nazad da ti je 100%.

Treba da nađeš pravu kombinaciju podešavanja ESC-a i stanice.

Kod mene je neka čudna kombinacija proradila na ESC-u reversed i na stanici isto reversed. To bi trebalo da je isto kao da je za oba podešavanje na normal, ali eto nije, samo u toj kombinaciji radi 100% napred i 25% nazad :)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #9 on: March 06, 2015, 10:08:23 AM »
Hm , sve sam pazljivo procitao i pokusao da isprobam svaki savet ponaosob ...

Ovu semu sa setovanjem nece da odradi , zadrzim set digmence , upalim esc i posle odredjenog vremena treba da zatreperi narandzasta lampica , to se ne desi i ceo postupak na dalje nikako nece da ucita ...

E sad za onaj trim , posto je model bio na stolu izdignut probao sam da mu nadjem pocetnu tacku za trim , bukvalno predjem 1/4 trima i on tad odjednom krene sa nekim povecim gasom , znaci nece da krene ono bas bas sporo pa sve brze i brze , sto je bio raniji slucaj sa brushed motorima , mogo sam taj trim da nadjem da on prosto mili pa sve brze i brze ...

Isto tako pomeram trim za rikverc prece 1/4 -inu kruga i tek onda krene da vrti ali i tad to bude prevelika brzina po mom misljenju ...

Sad sto se tice brzine tu sam da kazemo zadovoljan , znam da to treba bar 3x brze i bolje da bude , ali sa prenosom 66t -19 ni ne ocekujem da ima veliku brzinu ...


Sad moram da pitam , imam 2 stanice i jedan prijemnik ....
1 : Hpi
2 : kyosho
Obe stanice rade sa istim prijemnikom samo prebacim kristal , dali posle menjanja stanice i prijemnika , trebam da nekako bindujem prijemnik , tj dali se uopste moze bindovati neka stanica ?
Mozda mi je tu problem :-(

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #10 on: March 06, 2015, 10:23:35 AM »
 ciji ti je receiver tu stanicu i koristi ...logicno ...da ga nebi zavalio u punom gasu o zid neki :) bilo je i toga veruj mi   :_D

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #11 on: March 06, 2015, 10:41:27 AM »
Ja sam pokusao po izgledu (jer se na tvojim slikama ne vidi ni jedna oznaka esc a) da utvrdim o kom se proizvodu sa HK radi. Ovo sto sam napisao je prva srtvar na koju sam naisao. Ajde posalji punu oznaku esc a pa da probamo da nadjemo uputstvo na netu. Ne znam zasto ali turnigy komplikuje i za svaki esc stavlja drugaciji redosled podesavanja, mozda da bi prodavao programing kartice...

ajde probaj i povako nesto:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/1026227907X656905X10.pdf

probaj sa ovog uputsva, procedura se razlikuje od one koju sam prethodno postavio...

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #12 on: March 06, 2015, 10:49:33 AM »

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #13 on: March 06, 2015, 10:58:35 AM »
Imam ja program card za njega. Da vidimo kako da se iskombinujemo da ti posaljem da to probas

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: HPI E-savage 1:10
« Reply #14 on: March 06, 2015, 11:16:27 AM »
Problem je sto sam ja kupio auto polovan sa kyosho stanicom i hot bodies prijemnikom, dve razlicite marke , a onda mi je dosla hpi stanica uz neki drugi auto bez prijemnika , sad imam 2 stanice i 1 prijemnik , sva tri razlicitog proizvodjaca koliko ja znam  :D

Ali sam skoro godinu dana vozio sa starim setup-om , na istu tu stanicu i prijemnik , i radilo je savrseno ...


Bas je bezveze sto nisu poslali nikakvo uputstvo :-(
Ako bi mi programing kartica sigurno resila problem porucio bi je odmah , ali nisam siguran da ce bilo sta resiti  ...

Planiram i neku stanicu da porucim uskoro , pa cu sa njom i karticu ... E onda ce to da bude valjano slozeno , pa ako tad ne bude radilo kako treba onda nemam pojma ... do tad da pokusam sto bolje da ga ustelujem sa ovim sto imam ...

Sad tek videh post , saljem ti pp :D
« Last Edit: March 06, 2015, 11:18:48 AM by mracni »