Author Topic: Glupost da ne moze biti veca!!  (Read 5418 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Glupost da ne moze biti veca!!
« on: March 24, 2015, 10:31:17 PM »
HVATAC DRONOVA HAHAHAHAHAHAAHA   :hehe :hehe :hehe :hehe  stanes i cekas da te uhvati al malo nize hahahahaha
http://tangosix.rs/2015/19/02/hvatac-dronova/
ex pseudonijum: sova

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #1 on: March 24, 2015, 10:55:19 PM »
Joj, ja danas čuo još veću glupost, nisam hteo da otvaram novi topic, i započinjem svađu, ali kad si već počeo sa ,,glupostima,,  ;)

Negde oko 18h , RTS 1 , javlja se dopisnica RTS-a , povodom pada putničkog aviona u Alpima ... Između ostalog kaže pojavljuje se i par nejasnoća, avion je pao vertikalno bla, bla postoje opcije požara na motoru, sudara sa drugom letilicom, a razmatra se i sudar sa dronom.
Nisam je slušao do tada pažljivo, a dok sam stigao da pročačkam uši, završila je već ... Naravno ono što sam zapamtio, a verovatno i običnom narodu što je ušlo u uši će biti verovatno dron ... I to zna se , ne neki profi vojni dron, koji leti na velikim visinama i košta par miliona dolara, već će opet da bude taman malo zaboravljen Phantom sa zastavom, sad i putničke avione obara .... :sljus
Kuda ide ovaj svet .... Zreo je za jedan ozbiljan restart svega ...
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #2 on: March 26, 2015, 11:58:24 PM »
Jojkic  nije ceo svet kao nasa zemlja Srbija.
Srbija je zemlja cuda u kojoj je sve moguce....
Nemam nameru da komentarisem glupost HVATANJA mrezom jer neko pokusava da profitira u celoj ovoj gunguli tipa DRON ali komentar u clanku
'" Mogući rizici su terorizam, narušavanje privatnosti, industrijska špijunaža i ugrožavanje kredibiliteta javnih vlasti, institucija ili kompanija."
E ovo je vec totalna glupost!!!!!!!
Pobogu postoje firme koje regularno naplacuju snimanje...
http://www.skyboximaging.com/

U prevodu firma skybox moze moze pratiti osobu X 24h svaki dan ako imam dovoljno para da to platim...
Nasi nisu upuceni ili pak mozda jesu pa zele da iskoriste aferu DRON sve to u smislu dodatnih zakona oko dozvola i bla bla bla.... ali ali..... mislim da kod nas u zemlji cuda je bas ta  udarna vest DRON ono sto privlaci masu...
Oduzeli ovom oduzeli onom... Moze da ponese bombu moze da ponese ...
Pozitivno jeste da je i baba od 80god upoznata sa mogucnostima multikoptera ali sa druge strane negativno jeste sto ta ista baba od 80god. umislila da nosi BOMBU....


Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #3 on: March 27, 2015, 10:46:32 AM »

Nasi nisu upuceni ili pak mozda jesu pa zele da iskoriste aferu DRON sve to u smislu dodatnih zakona oko dozvola i bla bla bla.... ali ali..... mislim da kod nas u zemlji cuda je bas ta  udarna vest DRON ono sto privlaci masu...
Oduzeli ovom oduzeli onom... Moze da ponese bombu moze da ponese ...
Pozitivno jeste da je i baba od 80god upoznata sa mogucnostima multikoptera ali sa druge strane negativno jeste sto ta ista baba od 80god. umislila da nosi BOMBU....

Naravno. Kod nas je ,,dron,, postalo političko sredstvo manipulisanja masama, u istom rangu sa lokatorima, Teslinim tajnim oružijem (koje još uvek ne razjašnjeno da li prži ili ledi u vazduhu :) ) , HARP antenama koje izazivaju poplave i slično, dok se na zapadu ipak na to gleda kao na potencijalno opasnu igračku, koja je zabavna.
Ovo sa dronom i mrežom, me podseća na SouthPark , jedni će voziti drona, i biti ,,potencijalna opasnost,, , dok će drugi isto voziti drona i loviti one prve. Kontradiktorna situacija :D , te ne vidim ni ja bilo kakvu ozbiljnu primenu toga.
Usput Vlado, na facebook-u za DJI Inspire  sam okačio pitanje, pa kad budeš radio još testova ,evo copy paste:
,,E, zanima me za test, u zatvorenom prostoru. Sa isključenim GPS-ovima, u nekoj hali, ili sportskom balonu, kad radi stabilizaciju uz pomoc kamere i ultra zvucnog senzora, da ga pozicioniras na neku mono podlogu ispod, tipa beton, parket, vestacka trava , stanes na tu podlogu da te hvataju senzori od Inspire 1, i krenes da se pomeras. Da li ce quad pogresno prepoznati tebe, kao staticni objekat i kretati se kako se ti kreces, ili ce ostati u mestu . To jest pitanje glasi, koliko mu dobro, ta izvikana stabilizacija radi u zatvorenom prostoru (bez GPS-a) i koliko je dobra u prepoznavanju orijentira, sa obzirom da to radi preko pomocne kamere ...,,
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #4 on: March 27, 2015, 03:43:14 PM »
Haha Voleo bih da vidim kako će da stigne miniquad koji leti 80-100 na sat???
AHAHAHAHA.
Vest je taman toliko ozbiljna kao i IQ koji u ot poveruje.
A verujte takvih je dosta.
The ground is the limit (or a water)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #5 on: March 27, 2015, 08:46:31 PM »

    Ja sam cuo da ce i ptice morati da imaju dozvolu za prelet a i posebnu dozvolu za kenjanje sa grana..     :_D

 Posebna je dozvola za ptice koje prelecu na jug, sa planom leta, i sve to taxirano, upuceno ministarstvu za letece pernate zhivotinje i letece sisare (slepi mishevi). Sa tim da slepi misevi nece morati da vade dozvole za snimanje jer su slepi..   :_D :_D

                  (fiu)    (fiu)    (fiu)                                               (<--)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #6 on: March 27, 2015, 10:11:13 PM »
 @ r-xx :_D :_D :_D :_D

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #7 on: March 27, 2015, 11:47:34 PM »

    Sa tim da slepi misevi nece morati da vade dozvole za snimanje jer su slepi..   :_D :_D

                  (fiu)    (fiu)    (fiu)                                               (<--)

 lol....

Oni ce morati da vade dozvolu od ministarstva zdravlja sa sve Hipokratovom zakletvom...jer ipak mogu da snimaju ultrazvukom... mmmm
 (:beer:)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #8 on: March 27, 2015, 11:55:55 PM »
Odoh ja po svoje mreže za pecanje, sve mi se čini da će naše ministarstvo biti zainteresovano za par komada...
Ovo je više manipulisanje masom tipa: Ne boj se narode mi imamo rešenje za teroriste sa dronovima...
 ()-()
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #9 on: March 28, 2015, 03:39:10 AM »
Ja sam čuo da će slepi miševi biti izuzeti od plaćanja poreza na laksuz prilikom leta jer su ipak na neki način hendikepirani, a i takođe da će samo stariji moći da lete noću, dok ovi mlađi će moći isto samo uz prisustvo neke starije osobe bar prve 3 godine nakon što polože za licencu i polete. A ovo sa mrežama će biti unosan biznis posebno lovočuvarima koji su ih do sada spaljivali kada ih otmu od lovokradica
The ground is the limit (or a water)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #10 on: March 28, 2015, 09:20:26 AM »
   
    Ali koja je razlika izmedju ljudi koji drze golubove i modelara? Tjurke ili patke a mozhda i kokoshke (ove specijalne nisko letece)?? Oce li oni da lepe nalepnice na golubove i patke sa planom leta i licencom, a za tezhe tjurke od 10 kg mora posebna dozvola od zamenika ministra?? Sto nebi moglo pet treniranih golubova da ponese C4 i unisti zgradu vlade po kojoj golubovi i onako vole da kenjaju?       

           :_D    :_D    :_D                                                   (pijemo)

   ps. gluposti nikad kraja, ovo je shaljivog karaktera za neupucene..
« Last Edit: March 28, 2015, 11:03:00 AM by r-xx »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #11 on: March 28, 2015, 11:59:48 AM »
Hm, a gde da ti stavim registraciju???



 (pijemo)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #12 on: March 28, 2015, 03:38:15 PM »
Hm, a gde da ti stavim registraciju???



 (pijemo)


Nemoj samo na guzu da i dalje moze da kenja po zna se vec kome!!!
ex pseudonijum: sova

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #13 on: March 28, 2015, 03:42:42 PM »
Ja bih tu stavio prsten sa čipom kao na goluba pa da se vidi ko kenaj i gde i po kome!
The ground is the limit (or a water)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Glupost da ne moze biti veca!!
« Reply #14 on: March 28, 2015, 05:10:27 PM »

   Veca prava ima ta ptichica od nas postenih hobista.  Miroljube care!!     (pijemo) 

 
 ps. kad budes dolazio u prestonicu, ponesi novchanik da ti uplatim neke pare (direktna uplata u novchanik)..