Author Topic: Top Gun 2015 - Lakeland, Florida  (Read 2209 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Top Gun 2015 - Lakeland, Florida
« on: May 03, 2015, 11:14:38 PM »
Ovog vikenda održano je modelarski skup - Top Gun 2015.

Par videa, da malo dočaraju atmosferu...





 (pijemo)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Top Gun 2015 - Lakeland, Florida
« Reply #1 on: May 04, 2015, 12:41:16 AM »
Ovog vikenda održano je modelarski skup - Top Gun 2015.

Par videa, da malo dočaraju atmosferu...





 (pijemo)

Super je skup bio ali ni upola nego kada si ti ove svetkovine obilazio.Nego jel se to meni cini da se gosn Mirce malko vraca starom poroku.Sprema li se kakav model u NEW kombinatu?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Top Gun 2015 - Lakeland, Florida
« Reply #2 on: May 04, 2015, 10:32:56 AM »
Čupko, gledajući video i uporedjujući ga sa posetama mogu da primetim da je napravljena nova asfaltna pista.
Modelari, pogotovo sa jet modelima su se bunili i počeli su da ne dolaze zbog travnate podlge, iako je Frank uložio ogromna sredstva da napravi besprekornu travnatu pistu.

Ono što se ne menja je kvalitet modela, koji je na najvišem svetskom nivou.

Čitam na RCU da je ove godine bilo "modelarskih padavina" ko nikad do sada. Šta je razlog ne znam, ali kažu, nalupali su se aviona za sve pare...

A što se tiče našeg Kombinata, za sada nema ništa od projekata skala aviona.
Mnoooooogo sam se "lomio" oko MIG-a 15, ali na kraju sam rešio da se manem toga.
Razloga ima više, najveći je da ovde nemam uslove za letenja takvih modela, a nemam ni toliko vremena da posvetim pravljenju.

Jedrilice su mi, iz "senćanske perspektive", daleko bolja opcija, pogotovo u kombinaciji sa odlascima na takmičenja u Madjarsku.
Takmičenja te teraju da svaki odlazak na letenje bude neka vrsta treninga, a ne puko "peglanje vazduha".
Za sada to ostaje kao jedina modelarska opcija...   

 (pijemo)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Top Gun 2015 - Lakeland, Florida
« Reply #3 on: May 04, 2015, 06:51:51 PM »
Čupko, gledajući video i uporedjujući ga sa posetama mogu da primetim da je napravljena nova asfaltna pista.
Modelari, pogotovo sa jet modelima su se bunili i počeli su da ne dolaze zbog travnate podlge, iako je Frank uložio ogromna sredstva da napravi besprekornu travnatu pistu.

Ono što se ne menja je kvalitet modela, koji je na najvišem svetskom nivou.

Čitam na RCU da je ove godine bilo "modelarskih padavina" ko nikad do sada. Šta je razlog ne znam, ali kažu, nalupali su se aviona za sve pare...

A što se tiče našeg Kombinata, za sada nema ništa od projekata skala aviona.
Mnoooooogo sam se "lomio" oko MIG-a 15, ali na kraju sam rešio da se manem toga.
Razloga ima više, najveći je da ovde nemam uslove za letenja takvih modela, a nemam ni toliko vremena da posvetim pravljenju.

Jedrilice su mi, iz "senćanske perspektive", daleko bolja opcija, pogotovo u kombinaciji sa odlascima na takmičenja u Madjarsku.
Takmičenja te teraju da svaki odlazak na letenje bude neka vrsta treninga, a ne puko "peglanje vazduha".
Za sada to ostaje kao jedina modelarska opcija...   

 (pijemo)

 (pijemo)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Top Gun 2015 - Lakeland, Florida
« Reply #4 on: May 07, 2015, 08:17:46 AM »
Evo još jedan video...



 (pijemo)