Author Topic: Novi pravilnik za dronove u Srbiji  (Read 185105 times)

Offline miticmiroslav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • www.mmdstudio.net
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #315 on: January 16, 2016, 03:01:23 PM »
Moj predlog je sledeci.

Savez cine klubovi. neaktivni klubovi odgovaraju onima koji vode savez jer sa tri kluba mogu da donose odluke i sl, ukljucujuci i sekciju modelarstva. Ozivimo uspavane klubove novim clanstvom, koje uredno placa simbolicnu clanarinu, zbog toga sto ce klubovima trebati sredstva da salju svoje predstavnike na skupstine u savezu i da placaju clanarinu u savezu. Kada imamo dovoljno klubova koji su clanovi saveza mozemo da napravimo kriticnu masu, tj nasi predstavnici mogu da imaju uticaja u savezu.

Veoma je prosto. na zalost ovde ljudi retko reaguju ili rade nesto ako nemaju koristi. ako im je korist pljuljana uradice sve samo da korist koriste jos neko vreme...

Omasovimo i ozvanicimo nase postojanje. Jedino cemo tako da postanemo vidljivi.

Da dopunim svoj post.

Ovo je PRAVILNIK ne zakon. sto znaci da je procedura promene mnogo kraca i mnogo laksa od promene zakona koji mora pred skupstinu da bi bio usvojen.

Zakon daje odresene ruke Direktoratu da donese pravilnik. Sto znaci da preko Saveza treba reagovati kod direktorata da prepozna avio modelarstvo i nista vise. Sto znaci da treba uraditi dopunu pravilnika. predloziti da klubovi predloze prostor za letenje svojih clanova da se taj vazdusni prostor odvoji za njih i to je to. pa makar bilo subota i nedelja od 10 - 14 h te i te koordinate do te i te visine bez neke posebne najave leta. tako se i definise prostor za okupljanje clanstva i druzenje.
Predloziti simbolican upis u registar za clanove klubova. (to sto mi zelimo da se bavimo rc letenjem ne znaci da su svi dobrnamerni) i preko klubova vrsiti za clanstvo masovni upis modela u registar. ako upis kosta 200 din svako ce da pristane na to. drzava ima popisane modele mi imamo modele sa kojima smemo da letimo....
« Last Edit: January 16, 2016, 03:18:16 PM by miticmiroslav »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #316 on: January 16, 2016, 03:09:08 PM »
Quote
samo preko saveza moze ista da se uradi,samo kod njih postoji zvanicni pojam vazduhoplovni modelar sto se odnosi na nas
Adame, nažalost izgleda da to neće dugo trajati. U Mađarskoj je isti ovakav pravilnik u izradi i uskoro će biti objavljen. Po najavama iz nekih članaka sa neta će da bude isto strog iz razloga omasovljenja dronova za snimanje. Klasično RC modelarstvo će izgleda i tamo da bude potisnuto i dovedeno pod isti šešir.
Ovde se mogu pročitati na mađarskom jeziku nešto o temi, pojmovima, sadašnjem stanju i očekivanjima. Dakle i njima se crno piše.  :'(
Kako će tamo modelarski sportki savez da se izbori za parče neba, a da ne budu tretirani kao leteći roboti, vide ćemo.
Generalno tema vezano  HU.
 ;namig

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #317 on: January 16, 2016, 03:27:41 PM »
1. Dejan Tutunovic (Decky) Cacak
2. Nebojša Blagojević (nedbojsa) Kruševac
3. Vladimir Stamenovic (Vaci) Nis
4. Stević Milan (stevapn) Paraćin
5. Nedovic Goran (Grebic) Cacak
6. Ico Zajko (Zajko) Beograd
7. Slobodan Bulovic (sloba_b) , Beograd
8. Aleksandar Đorđević (djordjevicaca), Beograd
9. Petar Nedic (pnedic), Beograd
10.Trivić Nebojša(trivajuve),Novi Sad
11. Slobodan Grujic (banbo), Loznica
12. Sava Užvar (Sava) Sremska Mitrovica
13. Igor Plazović (marko.jovanovic) Sremska Mitrovica
14. Bata Stepanovic (batans), Novi Sad
15. Darko Dimitrijevic (dakyle) Paracin
16. Dejan Ranisavljevic (uros2002) Beograd
17.Milorad Zorić (milzoric) Niš
18.Vass adam  (adam) subotica
19.Anufrijev Zoran (azoran) Beograd
20. Majlat Laslo (tibeteagle) Subotica
21 Radisa Radic Mrcajevci
22.Slavoljub Milenković  (sasa) Kruševac
23. Miloš Bajić (MilosB), Beograd
24. Petar Bojanić (petarboj) Novi Sad
25. Vladimir Marjanovic (relakso) Negotin
26. Predrag Krstić (Jedrilicar) Kruševac
27. Aleksandar Rakic (Viper) Leskovac
28. Nedović Dejan (dex) Valjevo
29. Dragan Trifunovic (gizmo), Beograd
30. Vladan  Vojinovic (Belja)  Kraljevo
31. Filip Novakovic (panther) Beograd
32.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #318 on: January 16, 2016, 04:19:23 PM »
Na zalost izgleda da prebacivanje potpisivanja u drugu temu nije bila dobra ideja  :(

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #319 on: January 16, 2016, 05:03:41 PM »
Tamo u onom zahtevu za registraciju se pominje i "polisa osiguranja od odgovornosti prema trećim licima".
Jedino što sam uspeo da pronađem je ova vrsta osiguranja kod jedne osiguravajuće kuće.

Da li je to to, ili se ovo odnosi samo na "velike" avione?
Koliko razumem, svi moraju da imaju polisu i privredni i sportski bespilotni vazduhoplovi...

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #320 on: January 16, 2016, 10:38:03 PM »

    Ovo je vec bila tema, i bilo je kristalno jasno da ce ovo da se desi, i svi sada ovde najglasniji su bili zdusni da se zakon donese. Ja sam nesto sitno pokusao po medijima da ublazim situaciju, i onda dodjose genijalci da pricaju kako je ovo opasno itd...

    Sad je sve gotovo, fino ce mo da se prilagodimo novom zakonu i sve po zakonu, a zakon je isti za sve, i za Veljka i Dekija i Bizgu i sve druge..

    I nemojte da zaboravite da ponesete vagicu sa sobom kad dodju da vas hapse, da vagate model inspektorima i dokazujete da ima 478 grama...

    VSS i onako nema nikakovo interesovanje za RC, oni se bave samo vatrometom, baloncicima, bacanjem papirnatih aviona sa balkona a vrhunac interesovanja su im slobodno-padajuci modeli..

    Mozda je jedina sansa da nas par debelih modelara strajkujemo gladju ispred kafane..      (pijemo)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #321 on: January 17, 2016, 12:12:57 AM »
Okej, koliko vidim pravilnik je u očima Vojske odličan i ispunjava postavljene ciljeve, njihove ciljeve. Vojska je jednostavno želela da ostvari, pravno gledano, potpunu kontrolu: lica koja koriste bespilotne vazduhoplove (uključujući vazduhoplovne modele), bespilotnih vazduhoplova koji su u upotrebi, mesto i vreme leta. Što i nije toliko loše, za vlasti. Recimo, neko zakuca avion u nečiju dnevnu sobu, kao pre par godina. Incident se prijavi, i nadležni preko direktorata odmah saznaju ko je leteo u toj oblasti, kada je leteo, i imaju registarski broj modela da ga povežu sa operaterom. Iako bi načelno bilo dovoljno da imaju samo registarski broj, njima je bitno da imaju i podatke o prijavi leta, ako se broj na letelici ošteti ili model nastavi let ili šta god. Naravno ovo je fikcija da će onaj koji napravi štetu unapred ispoštovati pravilnik i prijaviti i model i let, ali vlast se i interesuje samo za ovakve fikcije.

Šta uraditi?

Jedini način na se izdejstvuje neka promena, je da se ponudi konkretan predlog, koji bi bio manje ograničavajući za modelare, a koji bi ujedno ispunjavao ciljeve koje Vojska/direktorat želi da postigne. Dakle, da se zna: ko leti, kada i gde.

Mislim da ćemo registraciju modela teško izbeći, ali ako ompguće onlain registraciju za par minuta, s time bih mogao da živim.
Ono s čime ne mogu da živim, je da najavljujem svaki let pet dana unapred i čekam odobrenje direktorata...to je stvarno gubljenje vremena...
Kakav predlog napraviti?
Po mom mišljenju, treba predložiti izuzetak za vazduhoplovne modele koji se lete na sportskim aerodromima. U slučaju leta iznad sportskog aerodroma, umesto prijave pet dana unapred direktoratu, tražiti mogućnost prijave leta nadležnom licu na aerodromu.Let bi se upio u dnevnik/registar letova kao što se to čini sa ultra lakim letelicama, a sam aerodrom bi u svojoj nadležnosti alocirao vazdušni prostor za let i odobravao sam let, mislim da se slično radi sa ultra lakim avionima. Kopija registra se dostavlja direktoratu.

Naravno i aero klubovi bi morali da se slože sa tim, ali bi tako dobili dosta novih članova.

Kako izdejstvovati promenu?

Predlog za neformalnu grupu građana, jer ako se budemo oslanjali na VSS ili postojeće klubove i naši unuci će prijavljivati letove pet dana unapred.

Prvo,
 se raspisuje onlain peticija. Takve peticije se raspisuje na specijalizovanim onlain platformama, koje su postale prilično popularne u poslednje vreme u Srbiji. Da bi se potpisala peticija platforma traži: ime i prezime, e-mail adresu, broj lične karte. Potpisi je dodatno potvrđuju automatskim mejlom. Sama peeticija treba da sadrži kratki predlog izmene. Tipa: tražimo to i to, ispod ide lista ljudi koji to podržava.
Drugo,
piše se dokument koji argumentovano obrazlaže zahtev iz peticije, to je ono što je Zajko rekao da treba advokat da napiše, u principu ne mora advokat, ali je potreban neko ko ima iskustva u tim stvarima. Tu se počne sa značajem modelarstva, objasni se kako je to do sada funkcionisalo, zatim sledi kritika drastične razlike između predloga pravilnika i konačnog teksta pravilnika, ističe se katastrofalno dejstvo na modelarstvo, zatim se kritikuje disproporcija između sredstva i cilja pravilnika, jer sredstvo uništava jedan sport i hobi, na kraju se napiše konkretan predlog. (ovo je samo primer).
Na kraju,
se dokument sa peticijom pošalje direktoratu.

Posle sve zavisi od njih, mada nema razloga da ne usvoje ovakvo rešenje. 

Pozdrav
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #322 on: January 17, 2016, 12:22:53 AM »
Posto vou temu uopste ne pratim (zato sto je u multikopterima i te vrste letilica me ne interesuju)
do sada sam da ojedan svoj komentar, a ako je ovo sto cu pisati vec neko pisao, izvinjavam se unapred
ali ovo je moje misljenje (dakle na osnovu zdravog razuma a ne na osnovu svega do sada pisanog jer nisam ni citao).
Ukoliko nisam u pravu, unapred se izvinjavam onima koji sebe u ovome pronadju.

Kao prvo sve ovo su zasra.. upravo multikopterasi. Lete gde god stignu i jos se time hvale.
Samim tim i tema je na pravom mestu jer u protinmo, tema bi bila negde u nekoj generalnoj temi a ne ovde u multikopterima.
Kao drugo, naravno da su neki plitki umovi pisali taj predlog pravilnika a verovatno su im jos plici
umovi pomagali u tome. Nista novo.
Kao trece, ovaj zakon je fenomenalan za nekoliko ljudi na forumu. Zasto? kao sto sam i rekao
sve se vrti oko multikoptera i snimanja iz vazduha. Jednostavnoi ako neko radi snimanje on
unapred ima dogovorenu tezgu tako da mu nije problem da najavi i mesec dana unapred letenje.
Takodje, cena dnevne prijave ili takse za letenje nije problem jer ce tu cenu preneti na krajnjeg korisnika
tj kupca. Drugim recima, ljude koji su sve ovo zapoceli, vodi samo licni interes.

Dakle, pravi avioni, jedrilice, sportska avijacija moze da leti u zoni aerodroma bez najave,
a mi ne mozemo? Zasto ti koji su pisali predlog nisu nesto ovako uvstili? Zato sto gospoda nemaju
sta da rade na aerodromima vec im treba da lete u sred grada. Da li zbog para ili zbog toga da
bi se pravili vazni.
Ti koji su bili savetodavci ocigledno ne znaju sta je modelarstvo, a i nema razloga da znaju jer
su to potpuno razlicite stvari. Neko mi uplaseno rece da je potrebno dobiti :vozacku dozvolu" za letenje,
i da je potrebno "registrovati" model. Porteban je RACUN??????
Neuka i nepismena gospodo savetnici i pisaci predloga zakona, modelarstvo nije samo kupovina.
Neki od nas svoje modele i prave. Zato se i zove modelarstvo.
Posedujem 3 letna modela i sva tri su pravljena. Ko ce mi izdati racun?
Kako da ga registrujem? Da ga nosim na atest? Kome? Ne budalite.
DOZVOLA? KO ce tu dozvolu da izdaje? Ima li neko ime i prezime taj koji ima licencu da moze da izdaje
dozvole rc pilotima?

 Evo jednog predloga koji je idiotski kao i ovaj predlog pravilnika.
Uvesti kategotije. kao sto imate dozvole za auto, kamion, autobus predlazem da se uvedeu sledece kategorije

- A kategorija - Osnovno letenje (poletanje, letenje u krug ili elipsasto, sletanje)
- B katogorija -  isto kao A samo da zna i popreko preko piste
- C kategorija - A + B + da zna da leti na sve strane i da moze da mozda i napravi neki okret na ledja i sl. (akorobatsko nedefinisano letenje :) )
- D kategorija - A+B+C + Skala letenje tako da sme da leti samo onako kako je taj tip aviona leteo.
- E kategorija - A+B+C+D + akrobatsko letenje kontrolisano
- F kategorija - sve gore 6+ 3D
- G kategorija - JET MODELI - ovo zavraniti totalno jer je moguce napasti ne samo svoju vec i obliznje drzave (izvini Mirce ali zakon je zakon)
- H katerorija- mukltikopteri nema nikakvih posebnih zahteva za letackim sposobnostima. Potrebno znanje programiranja i ukljcivanja GPS -a
  a ostalo ce model sam raditi
- I kategorija - HELIKOPTERI i ovo bih ja zabranio. Mnogo je bre tesko za letenje. Pokusavao Sale da me nauci ali je bas zeznuto. Ma bavezno zabraniti
   ukoliko neko i dodje da uopste trazi ovu dozvolu, odmah ga kazniti.

Dakle, ovako bi se dodatno mogli kazniti oni koji pokusavaju da lete akrobatski a nemaju dozvolu, ili recimo preletite pistu popreko
a imate samo A kategoriju, to je i za novcanu kaznu ili 3 dana zatvora.

Eto kao sto su ovi koji su pisali predlog zakona, i oni sto su im pomagali imali genijalne ideje, dodajem
i ja jednu podjednako genijalnu mada mislim da se ne treba zaustaviti jer je ljudska glupost beskonacna.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #323 on: January 17, 2016, 01:05:40 AM »
Daki, bravo!  (pijemo)
Kako je dobro čitati profesionalca kako je spreman da rešava problem. Hladna glava, širokovidnost, dobra informisanost. Dobro sagledavanje legalnih savremenih digitalnih sredstava za komunikaciju sa, uskoro realnim, digitalno upravljajućim društvom, nadamo se i u našu korist.
 ;namig


« Last Edit: January 17, 2016, 01:21:55 AM by tibeteagle »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #324 on: January 17, 2016, 01:16:25 AM »
konkretne gluposti u zakonu

clan 1 - ja zaista ne znam ni do koje visine i kojom brzinom idu moji modeli.

clan 2   operater su dok letilica ne poleti ali nije definisano kada iz operatera postajes lice koje uporavlja.
            kaze se da je operater dok je model na zemlji. u kom trenutku operater prelazi u lice koje upravlja?

clan 3. - 90% modela spadaj u kategoriju 4 jer svi imaju veci maks dolet od 2500 m

clan 4  proizvodacko uputstvo za koriscenje i odrzavanje? Nisam ga napisao, a da bih da napisao verovatno prvo moram da
                osnujem kompaniju koja se bavi proizvodnjom VAZDUPLOHOVA kako bih stekao uslov
                da kao proizvodjac mogu da napisem uputstvo

Clan 5   isto kao 4. Glupost

clan 7  ko ce meriti daljinu i visinu? na osnovu cega? ovde nedostaje neka modju-tacka gde pise da se u
           svaki VAZDUPLOHOV treba da ima ugradsjen transporder

clan 8  isto kao pod 7

clan 9 - genijalno. na osnuvu njega dozvoljeno je upravljanje letilicom preko 150 kg sa zemlje, stanicom jer
           je samo nedozvoljeno da letilica ima svoj racunar. sa zemljle - nema problema, teraj Mile.
           Ali Mile, nikako ne sme da prevozi kravu ili bika do stocne pijace ovim VAZDUPLOHOVIMA
 
clan 10 je ocigledno pisalo neko drugo lice. OVOGA SE SVI MORAJU PRIDRZAVATI. JEDINA SVETLA TACKA PRAVILNIKA

clan 12.   poznavanje propisa kao i da li imas grip je nebito ukoliko ne umes da upravljas. letilicom se ne upravlja poznavanjem propisa ili zdravim zubima

clan 13  hehe genijalno. kako ce maloletno lice da pokaze vozacku dozvolu? ili se misli da onaj ko ga nadgleda mora da ima dozvolu?
             i nije definisan da li je potrebna dozvola i lekarski, za kamion sa prikolicom ili moze o autobus

clan 14  opet smeh do suza. ja bre teoriju znam. znam i kako idu brzina na autu. u H. ali nikako ne umem lepo da letim kao neki.
            mogu li ovi iz direktorata to da me nauce?

clan 15  opet treba da otvaram firmu da bih pravio uputstvo. ccccc

clan  17  malo mi nista nije jasno sta je operqte a sta lice koje upravlja.
             da znam da na pocetku za tupsone kao ja postoji objasnjenje ali ni to mi nije nista pojasnilo.

clan 18 nakon svakog poletanja postoji mogucnost da neko bude ugrozen. znaci posle zvakog leta zvati direktora da mu se
            kaze da je postojkala mogucnost 50/50 da model nekoga ugrozi.








Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #325 on: January 17, 2016, 01:24:41 AM »
Voleo bih da znam samo kako to jedno lice može da upravlja sa dva vazduhoplova u isto vvreme?????

A što se tiče digitalnog društva samo ću reći da se probudite i vidite u kojoj zamlji živite.
Navigacioni sitem u vojsci je još uvek M53 tako da me i ne čudi ko je postavio ove zahteve....
The ground is the limit (or a water)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #326 on: January 17, 2016, 01:30:01 AM »
Quote
Voleo bih da znam samo kako to jedno lice može da upravlja sa dva vazduhoplova u isto vvreme?????



Quote
A što se tiče digitalnog društva samo ću reći da se probudite i vidite u kojoj zamlji živite.
Ako društvo ne manja svoja sredstva na vreme, vremenom će sredstva promeniti društvo. Što više, ceo svet menjaju pred našim očima. I naše kreacije kao "dronovi" menjaju nas. Apsurdno, zar ne?  mmmm
« Last Edit: January 17, 2016, 01:43:45 AM by tibeteagle »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #327 on: January 17, 2016, 01:41:35 AM »
Sportski aerodrom ne postoji svuda, pa samim tim se odseca puuuuuno ljudi. Drzte se dalje od predloga za prijavu leta. Mislim da treba sto vise prosiriti kategoriju iz clana 1 na koju se ne odnosi pravilnik, i/ili kategoriju 1 iz clana 3 da se sto vise izbegne registracija za bukvalno sve sto imamo, razdvojiti multirotore od SVEGA ostalog, razdvojiti pojam dron od rekreativno/takmicarski model, i to je to. Cak, posto je sve ovo pisano za multirotore, mozda treba napraviti posebne kategorije za vazduhoplovne modele i modelare, gde ce se jos i izbaciti (logicno) uputstvo za upotrebu i racun... sa polaganjima, pregledima i ostalim. Ne vidim zasto ne bi sve to proslo, jer o modelarstvu izgleda niko nije razmisljao, kada im brknemo prstom u oko mozda i razmisle malo. Ako se 8 motora ne vrti sa nozevima na kraju, i masom od 10kg iznad gava ljudi u urbanim delovima, nego neki zaludjeni sanjari voze jedrilice medju maslachcima, ne vidim sto bi se neki general drvio na to, sem ako nije Cvorovic.... :/

Sve to staviti u formu koju je Daki predlozio, suze, deca, tehnicko obrazovanje a ne ulica... bla bla, na kraju hocemo to, i da molimo Sv Petra da ce proci nesto. AKO je VSS potpuno otpisan kao solucija.... Moje skromno misljenje. Ako se vec borimo, da se ne borimo za mrvice, vec za razum i pravdu.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #328 on: January 17, 2016, 07:08:05 AM »

     Ovo je bio divan hobi..    :pop:   :pop:   :pop:

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #329 on: January 17, 2016, 07:54:42 AM »
1. Dejan Tutunovic (Decky) Cacak
2. Nebojša Blagojević (nedbojsa) Kruševac
3. Vladimir Stamenovic (Vaci) Nis
4. Stević Milan (stevapn) Paraćin
5. Nedovic Goran (Grebic) Cacak
6. Ico Zajko (Zajko) Beograd
7. Slobodan Bulovic (sloba_b) , Beograd
8. Aleksandar Đorđević (djordjevicaca), Beograd
9. Petar Nedic (pnedic), Beograd
10.Trivić Nebojša(trivajuve),Novi Sad
11. Slobodan Grujic (banbo), Loznica
12. Sava Užvar (Sava) Sremska Mitrovica
13. Igor Plazović (marko.jovanovic) Sremska Mitrovica
14. Bata Stepanovic (batans), Novi Sad
15. Darko Dimitrijevic (dakyle) Paracin
16. Dejan Ranisavljevic (uros2002) Beograd
17.Milorad Zorić (milzoric) Niš
18.Vass adam  (adam) subotica
19.Anufrijev Zoran (azoran) Beograd
20. Majlat Laslo (tibeteagle) Subotica
21 Radisa Radic Mrcajevci
22.Slavoljub Milenković  (sasa) Kruševac
23. Miloš Bajić (MilosB), Beograd
24. Petar Bojanić (petarboj) Novi Sad
25. Vladimir Marjanovic (relakso) Negotin
26. Predrag Krstić (Jedrilicar) Kruševac
27. Aleksandar Rakic (Viper) Leskovac
28. Nedović Dejan (dex) Valjevo
29. Dragan Trifunovic (gizmo), Beograd
30. Vladan  Vojinovic (Belja)  Kraljevo
31. Filip Novakovic (panther) Beograd
32. Saša Skakić (Saka) Novi Sad