Author Topic: Novi pravilnik za dronove u Srbiji  (Read 182886 times)

Offline Joja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 104
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #240 on: January 15, 2016, 03:12:35 AM »
@ sloba_b

Predlog je odlican i mislim da bi najjednostavnije bilo da se to obavi preko "drustva za zastitu zivotinja", tu ima najmanje petljancije.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #241 on: January 15, 2016, 08:13:09 AM »
Ja svoje modele niti osigurati neću niti prijavitit, pa nek me vode u zatvor. Bar ću da se odmorim kao čovek tamo a državu ću još da koštam što ležim tamo i što me hrane.
A naravno letim samo na livadama izvan naselja.
Ko i J.

Pa sta, ja i ostali mi ovde da te izdrzavamo dok si ti u bajboku ? E nece moci  (:sok:)  (yay)  ;namig

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #242 on: January 15, 2016, 08:18:52 AM »
Šta ćeš nekome je država majka nekome maćeha.
U mom slučaju prvo će da mi bude maćeha pa onda majka a u vašem koji će te da me izdržavate u bajbokani obrnuto :big smile
A što se tiče Zajka, lepo je rekao čovek tvoja je zemlja ali ne i vazduh na koji ćeš uskoro da plaćaš vazdušarinu!
Ja posadih jedan lukac beli tamo dole u padinskoj skeli, a kada izađem odmah na lisičiji jarak i tako u krug
The ground is the limit (or a water)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #243 on: January 15, 2016, 09:08:40 AM »
Za VIP modele i VIP bajbokana. Pogađate- Danska Mitrovica. Nema poljoprivrednih radova, nego čisto modelarski, proizvodnja drvenih vešalica.  :hehe
ex pseudonijum: licider

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #244 on: January 15, 2016, 09:56:26 AM »
Vauuuu.... sad mi je jasno (ponovo) zasto nisam toliko aktivan na forumu u zadnje vreme, i zasto nisam hteo da citam temu.... cim se pojavim sa dobrom voljom, i to izgubim. Zajko, ja ne pusim, tako da imam i za vise kutija cigareta. Ali cemu ta demagogija, il sta vec.... odakle ti znas da niko nece da da? Jel si pokrenuo neku inicijativu, pitao nekog advokata, pa niko nece da ti da novac? Ja ne mogu i ne umem bolje od pisanja emaila, ali sigurno ne moze da skodi. Najvise skodi kada cutis u nekom cosku i kuckas na racunaru, a posle letis u strahu. Dajem paklu cigareta da resi problem, ako ima ko da uzme!

Zasto smo ovoliko negativni.... JEBEM LI GA! Dalje ne komentarisem nista na ovu temu.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #245 on: January 15, 2016, 10:30:32 AM »
Svako moze da kontaktira site DCV-a, kao sto sam i sam uradio.
Za one koji ne zele da  ih cika Gugleta ubaci u spisak srcovanja evo link.

http://www.cad.gov.rs/kontakt.php

Koliko para i kome da se da za angazovanje advokata ?

Samo pre nego se uhvatimo za istoga, pitanje je koliko cemo imati novca za dugorocno isterivanje pravde u nebeskoj Srbijici ?
Od 2-5 godina, zar ne?  A svaki izlazak je 100 €.

Logka je bila vide nego jednostavna. Ako imaju da pljucnu po 300 € + xx € za ostalu opremu, imace i oko 50 € za sve sto je potrebno Drzavi za razne namete +
regisrtracija kao za Golfa. 



« Last Edit: January 15, 2016, 10:36:10 AM by bora61 »
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #246 on: January 15, 2016, 11:04:51 AM »
Najgore je što se pravilnik odnosi na sve što može da leti više od 50m i ima dolet veći od 100m. Tu spadaju i jedrilčice bez motora, bez obzira na masu. Ugasili su nas TOTALNO! Ne može ni DLG da se leti. :(
Ako treba da se da neki dinar, za neku žalbu, nešto, ja sam za.
« Last Edit: January 15, 2016, 12:10:38 PM by stevapn »

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #247 on: January 15, 2016, 11:11:55 AM »
hajde da napravimo koncenzus oko delovanja i da prestanemo da se prepiremo izmedju sebe ili ako nema volje, zelje itd..da batalimo pisanje o tome i kao ovce da ljubio i volimo vladare..jer za bolje nismo. Dal je to advokat ili da pocnemo da organizujemo klubove ili se prikljucujemo postojecim..samo moramo da znamo strategiju za delovanje. Ja kao pojedinac ne mogu nista kao ni vi-to se vec dokazalo. Licitira s ekoliko nas uopste ima (sto se ne popisemo). Sto se ne pozivamo na zakone u EU, ako vec tezimo istoj..bolje da imamo neki vakum od par meseci i da se mi sami uredimo kroz klubove i administraciju istih pa makar 6 meseci ne bilo letenja uopste, nego da ostane na ovome.

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #248 on: January 15, 2016, 11:33:55 AM »
Ja krenuh sa popisivanjem ali nista  (___)
Ajde neko nek pokrene popis na forumu

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #249 on: January 15, 2016, 11:51:21 AM »
 ;namig

Kako nista...

Ti, Cika Sava, Cika Zajko.... idemo dalje skupicemo jos 7-8 potpisa...

RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #250 on: January 15, 2016, 11:57:37 AM »
Gde, šta, kako? Kakav popis?

Mislim da je najbolje da se svi učlanimo u neki državni RC klub, pa da onda "glavni" napišu zvanične dopise direktoratu. Mislim da je to jedini način. Privatne klubove, na žalost, niko ne tretira, jer odma misle da se tu mlate neke pare :(. Ako neko zna RC klubove, daj neka napiše, pa da se organizujemo.

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #251 on: January 15, 2016, 12:11:13 PM »
pridruczujem se potpisu..daj bre uozbiljimo se vec jednom

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #252 on: January 15, 2016, 01:08:48 PM »
Gde, šta, kako? Kakav popis?

Mislim da je najbolje da se svi učlanimo u neki državni RC klub, pa da onda "glavni" napišu zvanične dopise direktoratu. Mislim da je to jedini način. Privatne klubove, na žalost, niko ne tretira, jer odma misle da se tu mlate neke pare :(. Ako neko zna RC klubove, daj neka napiše, pa da se organizujemo.

U SRB NE POSTOJE... ni drzavni ni privatni RC Klubovi.... samo RC Forum....
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #253 on: January 15, 2016, 01:13:27 PM »
Onda Aero klubovi koji imaju modelarsku sekciju.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #254 on: January 15, 2016, 02:16:20 PM »
Vauuuu.... sad mi je jasno (ponovo) zasto nisam toliko aktivan na forumu u zadnje vreme, i zasto nisam hteo da citam temu.... cim se pojavim sa dobrom voljom, i to izgubim. Zajko, ja ne pusim, tako da imam i za vise kutija cigareta. Ali cemu ta demagogija, il sta vec.... odakle ti znas da niko nece da da? Jel si pokrenuo neku inicijativu, pitao nekog advokata, pa niko nece da ti da novac? Ja ne mogu i ne umem bolje od pisanja emaila, ali sigurno ne moze da skodi. Najvise skodi kada cutis u nekom cosku i kuckas na racunaru, a posle letis u strahu. Dajem paklu cigareta da resi problem, ako ima ko da uzme!

Zasto smo ovoliko negativni.... JEBEM LI GA! Dalje ne komentarisem nista na ovu temu.

Ja ne trazim novac (Fala Bogu jos uvek guram dobro), ja sam samo dao IDEA, jedna mozda glupa ideja, kako mislim da bi nesto moglo da se pokrene cela ozbiljna prica, posto sve ovo ostalo izgleda jadno, bedno i kao opsta zajebancija na ovu temu....
Da budem, maksimalno iskren, nekako me sve ovo i ne dotice previse, posto sam izneo svoje privatno razmisljanje i zelim da odem iz ove divne zemljice u neko sredjenije i normalnije mesto, iskreno se nadam  i zelim da ce mi se zelja ispuniti, sto svakome sa istom ili slicnom zeljim iskreno zelim...
Ja licno cak nisam ni modelar, mislim negde kao i ranije pravim gradacije i trudim se da stvari nazivam pravim imenom, ja sam RC Hobby korisnik, ovisnik i ja samo zelim da letim-vozim RC modele i za to mi je neophodan RC Klub, koji kod nas NE POSTOJI... Ja sam jedno vreme imao isti, nije islo, ugasio-zatvorio.... ostala su mi orudja za rad istog, RC pista, sak je koristim u privatne svrhe, za sebe, svoje drustvo, prijatelje i to me zadov oljava, nemam zelju da gostujem sa svojim modelima na drugim letiliscima  ili slicno, nevidim nikakav problem u koriscenju svojih modela na svojoj kako tako sredjenoj livadi...
PS> Ja negde razdvajam modelarstvo (sedis u svojoj, iznajmljenoj kuci-garazi, pravis nekakve modele), RC Hobby-Pilote koji lete kupljene gotove modele, ili su prethodno modelarili i napravili model, ili kupili-dobili na poklon od modelara koji ih sam pravi u svojoj garazi... Modelar moze da pravi za svoju dusu modele i da mu stoje na kredencu, moze da ih prodaje ili poklanja, RC Hobby User-korisnik od svega toga nesto leti i treba mu livada-pista za letenje... do sada se letelo kako je ko hteo i zeleo, sad ce biti malo neke regulative... Mislim da je sve krenulo od sporadicnih problema sa mulikopterima, i oni su ugrozeni jer trebaju im dozvole da bi leteli tamo gde se obicno ne leti, ali to ce svakako oni sami zarad sebe nekako regulisati sa drzavom i vlastima, zelim im puno uspeha... ostali kako im bude, nece se mnogo promeniti uslovi, i do juce smo spram uredjenih drzava bili nelegalni, tako ce i ostati do daljeg....
Zeleo sam da pomognem nekim savetom, misleci da imam nekog respektabilnog iskustva, ali vidim da ne pomaze....
Bez obzira, ucestvovacu u svim dobronamernim i iosmisljenim akcijama da se nesto regilise na bolje, ako je moguce, sto svojim materijalnim delom, sto nekim savetima ili vec ne znam cime, ako to neko zatrazi... Da skupljam novac ili da zivkam naokolo, neosmiljeno i bez cilja i ne znam u ime koga i cega, mi nekako ne pada napamet, imam dovoljno svojih obaveza i imam sta pametnije da radim... Nekako mi neko moje iskustvo govori da ne bi trebalo nista vise, jel na kraju ispadnes rogat, nekako smo tako navilikli da bude...

Ajd sad uzdravlje  ()-()

PS. kao sto i sam vidis Decky je pokrenuo neki spisak, nisam bas najbolje razumeo sta je cilj (ali OK prijavilo se nas troje), ja dao IDEA da angazujemo advokata i da ga platimo, ne ide, znao sam da ce neko reci da ne pusi, pa da ne moze da izdvoji, (namerno sam kao reper stavio kutiju cigareta), tako da je sve u granicama ocekivanja, vrlo svojstveno nama i vrlo prepoznatljivo ....
« Last Edit: January 15, 2016, 02:30:44 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior