Author Topic: Novi pravilnik za dronove u Srbiji  (Read 182886 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #555 on: March 11, 2016, 09:37:28 AM »
.....
Da li se neko od letaca prijavio za ispit do sada?
....
Moze neka anketa ?

Ja sam se prijavio za ispit, trebalo bi krajem ovog meseca da polazem. Koji ce ti anketa, i zasto ?

Jos mi ne pada na pamet da krenem u registraciju modela iz par razloga: nemam para za to, ne postoji adekvatna polisa osiguranja za modele (namece se nesto sto nema veze sa modelima). U sistini cekam da vidim hoce li se nesto promeniti po pitanju registracije, a mislim da se stvari ipak krecu na bolje.

Offline j0e

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
  • keep the speed
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #556 on: March 15, 2016, 05:57:50 PM »
Evo i ameri se protive zakonima FAA, i pisu peticije protiv.
http://action.uavus.org/p/dia/action3/common/public/?action_KEY=17902

:)
keep the speed

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #557 on: March 16, 2016, 08:34:14 AM »
.....
Da li se neko od letaca prijavio za ispit do sada?
....
Moze neka anketa ?

Ja sam se prijavio za ispit, trebalo bi krajem ovog meseca da polazem. Koji ce ti anketa, i zasto ?

Jos mi ne pada na pamet da krenem u registraciju modela iz par razloga: nemam para za to, ne postoji adekvatna polisa osiguranja za modele (namece se nesto sto nema veze sa modelima). U sistini cekam da vidim hoce li se nesto promeniti po pitanju registracije, a mislim da se stvari ipak krecu na bolje.

Poslao sam sve sto je trebalo za prijavu ispita, jos uvek nisam dobio ni abera od istih ?
Ni da li su primili meil, ni da li treba da posaljem neku dopunu, nista.

Sto se tice registracije, spemio sam pare za registraciju + notara. Za osiguranje ne dam iz principa.
6000 dinara za godinu, za nesto sto je tesko 850gr. Za nesto zbog cega treba da molim telo za koordinaciju alociranog prostora, citaj livadu..
Rekose u jednoj kuci da se strpim i da verovatno nece morati da se placa osiguranje za spotsko letenje i za letelice do 20kg.

Ajd da vidimo , da li ce biti bolje.
Kao sto svaka vlast obeceava da ce biti bolje i tako mi prodje zivot u ovoj u*ranoj d*zavi,
u kojoj uspesni ne dobijaju medisjki prostor, za razliku od svog sljama drustva.. I jos im se placa za nastup.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #558 on: March 16, 2016, 09:15:34 AM »
Ja se spremam i da podnesem zahtev za alokaciju vazdusnog prostora (u skladu sa pravilnikom), tamo kod novosadskog puta. Prema pravilniku ne bi trebalo da bude problema, ali ko zna ko ce to tamo da gleda i da odlucuje.
Sto se tice zahteva za polaganje ispita, ni ja nisam dobio aber, ali sam ih zvao telefonom i rekli da ce mi poslati zvanicno obavestenje na adresu navedenu u prijavi, ali i posle 8 dana od prijave, nista. Danas cu ponovo da ih zovem.

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #559 on: March 16, 2016, 04:39:04 PM »
Ja sam dobio da mi je prijava zavedena pod brojem x/x-xx-xxx/2016-xxxx,sa datumom 11.03.2016. Mislim da je 11.03. poslednji dan za martovski rok.
I nista vse...sada bi trebalo 10 dana pred polaganje da me pitaju da li dolazim...
Inace, sve sam im poslao e-mailom.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #560 on: March 17, 2016, 08:14:59 AM »
Juce sam ih 3 puta zvao. Ono je tamo rasulo ili su svi na pikniku. Rekli su mi na kraju: da znam ko si, "ali tvog predmeta ovde nema" (?!), nazovi me za pola sata da vidim kod koga je predmet pa da te obavesim. Naravno posle pola sata niko se nije odazivao na telefon.
A taman sam poceo da mislim da u DCV rade ljudi sa kojima se mozde nesto dogovoriti.

Danas ponovo zovem (ja sam poslao prijavu 08.03)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #561 on: March 18, 2016, 08:10:20 AM »
Kako ces da alociras prostor, bez registracije ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #562 on: March 18, 2016, 08:20:45 AM »
Kako ces da alociras prostor, bez registracije ?

Kakve registracije ? To ide sektoru za civilno vojnu koordinaciju vazdusnog prostora - SMATSA. Hocu da vidim da li ce zvanicno da odobre tu lokaciju za letenje modela.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #563 on: March 19, 2016, 12:12:52 PM »
Pa lepo pise.
Registrujes letelicu.
Polozis ispit.
Alociras prostor koji ces u vidu zahteva da ti odobre ili ne .

Ovako ispade da ce da se leti bez registracije .
Mislim da nece moci.

Zvao sam juce i rekli su mi da ce se ispiti obavljati od 28.03 - 31.03. 2016 ili ce za nas operatere
da bude poseban termin.
U svakom slucaju da pratimo info na dcv web strani.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #565 on: March 24, 2016, 09:06:50 AM »
I jos jedan prilog sa istog sajta :

http://tangosix.rs/2016/22/03/osnovan-nacionalni-klaster-bespilotnih-letelica-i-bliskih-sektora/

Dobro je, pocelo je razdvajanje od klasicnog modelarstva.
« Last Edit: March 24, 2016, 09:33:35 AM by Rale »

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #566 on: March 25, 2016, 08:06:51 AM »
Da li je neko dobio obavestenje kada treba da izadje na ispit? Vidim na DCV sajtu da su dodali jos jedan dan za polaganje zbog velikog broja prijavljenih.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #567 on: March 25, 2016, 09:38:42 AM »
Da li je neko dobio obavestenje kada treba da izadje na ispit? Vidim na DCV sajtu da su dodali jos jedan dan za polaganje zbog velikog broja prijavljenih.

Ja sam ih pre neki dan zvao i rekose mi da ce me zvanicno obavestiti email-om. Ne znaju jos tacno kada ce nas da udenu, ali najverovatnije 01.04.2016. Samo da ne bude aprilililil

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #568 on: March 25, 2016, 11:23:57 AM »
Eh bre, jadni mi koji nismo iz Bgda

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #569 on: March 25, 2016, 12:40:23 PM »
Nisi svestan koliko si srecan sto ne zivis u Bgd.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!