RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Yak-54 - od stirodura

<< < (3/4) > >>

pnedic:
Predlazem ti da NE stavljas propeler 10x4.7 slow fly !

Ja sam bio napravio isti model i skrljao sam ga na prvom poletanju. Nakon analize tog kratkog vremena koliko sam se "borio" sa modelom u vazduhu zakljucio sam da je momenat propelera bio ekstremno jak i konstantno i radikalno mi je obrtao model u levo (po uzduznoj osi) - tj preko levog krila. U par navrata kada sam smanjio gas model se bio stabilizovao ali nije imao dovoljne brzine i krenuo da pada. POnovo kada sam dodao gas opet ista ludnica, sve dok se nije zakucao u zemlju i sav raspao (nije bilo sanse za bilo kakvu opravku).

Dakle MANJI propeler. POgledaj na HK kolike motore i propelere oni stavljaju za ovakve modele - i mislim da su ti manji motori i propeleri upravu iz gorepomenutog razloga.

Ja sam skrljao model upravo sa 10x4.7 (ili mozda 9x4.7) i motorom 2836/1100.  Prema onom sto sam video specifikaciju za tvoj motor (2212 980KV) odabrao si poprilicno jaku konfiguraciju sto za 3D model je OK.

Ipak, posto smatram da nisam (jos uvek) sasvim kompetentan da filozofiram o setup-u za 3D modele, posavetuj se sa nekim ko jeste kompetentan, na temu ovoga sto sam napisao.
Nadam se da neces doziveti "moje iskustvo" :)

grebic:
Bravo...izgleda odlicno. (work)

 ()-()

uros2002:
Pozdrav svima,

Hvala na savetima i zeljama da poletim neki svoj model.

Ovaj model sam zavrsio i spremio za poletanje. Nisam bas poradio na detaljima ali uspesno sam nadam se ugradio svu elektronikku i spremio za poletanje.

Iace model sam zavrsio zahvaljujuci @zdravkovic novica koji me dva vikenda nagovara da poletimo neki model.

Nadam se da cu u Nedelju doci na 13.maj i da ce neko poleteti ovo cudo.

Inace model je rezak kao cigla (nadam se da nece tako i leteti).

Setup:
Motor - EMAX 2212 980KV
Baterija - 3S 2200Mah
ESC - 30A
Propeler - ????

Slike govore sve





pnedic:
Samo napred ! SRETNO !

uros2002:
Pozdrav,

Prvo probno testiranje Yak 54 proslo neuspesno.

Prilikom probe i gasa na 80% otkino se motor sa modela.
Nisam dobro ojacao nosac motora. Moracu da ispravim to i pokusam ponovo da poletim model.

Nadam se uspesno ovaj put.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version