Author Topic: Quadcopter mikro na krovu 3 meseca  (Read 2354 times)

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Quadcopter mikro na krovu 3 meseca
« on: October 22, 2015, 11:20:50 AM »
Sredinom leta sam nesto mlatio sa Blade Nano QX 3D multikopterom oko zgrade. I dok sam ga spustao zadje mi iza ivice zgrade, ja po "gasu" da izadje gore da ga vidim, ali avaj... samo sam napravio jos gore... Dron je zavrsio na krovu Maxija koji je jedno 6-7 metara visok i ima i neke kao okapnice sa strane i jako je nezgodno za popeti se... Bio sam u Maxiju i pitao ih dali se penju na krov i kako i rekose mi "Penji se, al snadji se..". U glavnom nemam toliko dugacke merdevine i nisam hteo nikoga da gnjavim za to.. I tako je dron zavrsio na krovu.. To je bilo pre 2-3 meseca...

U glavnom sad malo pre vidim dosli neki momci da pregledaju reklamu... Skroz su "kul" likovi i tako, ja na krov...



« Last Edit: October 22, 2015, 11:47:33 AM by Che che »

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Quadcopter mikro na krovu 3 meseca
« Reply #1 on: October 22, 2015, 11:22:03 AM »


I sto je najbolje od svega posle 15 minuta susenja na radijatoru:



Hehe.. :D  :)aplauz  (<--)
Etiketice sa strane na kojima pise Nano QX 3D su skroz izgubile boju verovatno od sunca i malo su zardjali srafici (vidi se na fotki iznad detaljno u kakvom sam ga stanju nasao), led diodice ne radi vise ni jedna, ali leti sasvi kao sa se nista nije dogodilo...  oo))
Za bateriju sumnjam, ali puni se trenutno pa cemo i to da vidimo...

Update: posle punjenja baterija radi.. To se stvarno nisam nadao.. :) 4minuta je izdrzala leta najnormalnije. :D Maalo vise bi trebalo.. ali s obzirom da je bila na krovu po suncu i kisi..

« Last Edit: October 22, 2015, 11:47:45 AM by Che che »

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Quadcopter mikro na krovu 3 meseca
« Reply #2 on: October 22, 2015, 11:37:27 AM »
Super iskreno rečeno iznenađen sam da sve radi, jesi proverio napon baterije kad si je našao?

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Quadcopter mikro na krovu 3 meseca
« Reply #3 on: October 22, 2015, 11:55:11 AM »
Nisam.. sad kad je prazna je 3,75V.. kad je napunim premericu opet..

Update: 4,15V puna.. Malo se naduvala.. ali je ok.. msm nije se naduvala posle punjenja, vec je bila naduvana kad sam skinuo...
« Last Edit: October 22, 2015, 12:12:53 PM by Che che »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Quadcopter mikro na krovu 3 meseca
« Reply #4 on: October 22, 2015, 12:21:31 PM »
Trebao si da zoves, pa da ga "pecamo" sa Fantomom :)

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Quadcopter mikro na krovu 3 meseca
« Reply #5 on: October 22, 2015, 12:33:32 PM »
Nisam znao da vozis ti.. :) mogli smo... Ili merdevine mozda laksa varijanta.. opet "pecanje" bi bilo zanimljivo.. hahahh..