Author Topic: Xray XB8 Spec 2015  (Read 3967 times)

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Xray XB8 Spec 2015
« on: November 22, 2015, 07:12:58 PM »
Meni je Deda Mraz poranio i doneo leeepeee poklone da se zanimam na zimu :)

Prošle zime RB E One R, a ovu zimu ulazak u nitro svet XRAY XB8 Spec 2015!

Za početak samo slika kutija, a kad bude sklapanje u toku zime, još po koja sličica da vidite kako izgleda ovaj vrlo zanimljiv model :)




Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: Xray XB8 Spec 2015
« Reply #1 on: November 22, 2015, 08:21:15 PM »
Auuu  :)aplauz,kad pocinje sklapanje?

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: Xray XB8 Spec 2015
« Reply #2 on: November 22, 2015, 08:38:25 PM »
Biće, biće, prvo da uživam u mirisu nove kutije  ;D

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Xray XB8 Spec 2015
« Reply #3 on: December 04, 2015, 10:40:15 AM »
Ajde pripasce ti muka od tolikog mirisa , daj neku sliku  oo))

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: Xray XB8 Spec 2015
« Reply #4 on: December 05, 2015, 12:51:33 PM »
Onaj sajt dodaj.rs prestao da radi, tako da više nema ni jedne moje slike na forumu...

Nisam nešto imao vremena za sklapanje Xray ovih dana, a pre toga sklapao TLR 22 2.0 :)

Evo malo slika koje su nestale i početno sklapanje.






Sadržaj kutije. Sve je vrlo lepo zapakovano i obeleženo. U svakoj kesici se nalazi kartica sa imenom zaposlenog u XRAY koji je zapakovao sadržaj. Neko reče da da znaju koga da otpuste ako sadržaj nije dobar :P. Upustvo je takođe odlično. Kvalitet papira i štampa su odlični, kao i način kako je napisano.


Prvo se sklapaju diferencijali. Uglavnom standardno kao i svi ostali diferencijali. Jednina razlika je što su podloške koje idu preko o-ring gumica u diferencijalu velike i pokrivaju celu površinu diferencijala, tako da nikad ne bi trebalo da se desi da tu procure.










Nakon sklapanja diferencijala na red idu kardani i kućišta diferencijala. Kardani deluju vrlo izdržljivo i kvalitetno. Takođe kvalitet plasite kućišta diferencijala je odličan.




Kad nastavim šaljem nove slike :)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Xray XB8 Spec 2015
« Reply #5 on: December 05, 2015, 05:42:35 PM »
Jao gumice na kardanskim zglobovima... prelep detalj po meni. Ne razumem zasto svaki bagi vise klase to nema. Jedino ako je cilj da se sto pre razdrnta abrazijom, to onda mogu da razumem...

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: Xray XB8 Spec 2015
« Reply #6 on: December 06, 2015, 07:49:03 PM »
Na RB-u imam gumice na karadanima takođe. Kad sam pre neki mesec rasklapao karadane sami zglobobovi su ostali sasvim čisti, a mast za podmazivanje je i dalje bila tu. A nisam čistio i podmazivao nakon prvog sklapanja bagija, tako da su gumice odlična stvar...