Author Topic: Luda zemlja  (Read 6511 times)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Luda zemlja
« on: December 29, 2015, 10:44:48 AM »
Danas mi je stiglo na e-mail, reklama za:
http://www.comtradeshop.com/hobi-i-sport/filter/proizvodjac/dji.html

E kad bi umeo neko da mi objasni, kao i sve u ovoj ludoj zemlji sad i ovo:
Država priča o zabrani upotrebe ,,dronova,, , zakon samo što nije (mesecima već) stupio na snagu, plene se pošiljke sa onim malim jeftinim igračkicama ,,dronićima,, iz Kine, a ovde se reklamira na sva vrata i nudi na prodaju ...
Pretpostavljam, kao i do sada, kada uvoznik očisti lager , taman će i zakon, pa ko je kupio nek se češe po glavi  mmmm
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Luda zemlja
« Reply #1 on: December 29, 2015, 12:31:43 PM »
A sta tek reci na ovo?  lol :sljus

Quote
Penzioneri, na 12 mesečnih rata.
Dovoljan je poslednji penzioni ček i lična karta.
DRON sa kamerom - Dimenzije 33x33x7 cm.
MS-CX 50 - VGA kamera .. cena 12 x 799 dinara.
MS-CX 40 - HD kamera .. cena 12 x 1099 dinara.


Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Luda zemlja
« Reply #2 on: December 29, 2015, 02:06:25 PM »
Quote
Penzioneri, na 12 mesečnih rata.
Dovoljan je poslednji penzioni ček i lična karta.

Ovo je mnogo luda fora. Pošto većina od tih ,,prdavaca od quad-a,, neće doživeti ni drugu ratu.
Ako ga ne skrljaju, sigurno će ili motorče ili baterija crknuti.
Već vidim scenario, kupio deda unuku drona  na rate za Novu Godinu, posle 2 nedelje, neće da vrti gornji levi motor :

Telefonski poziv:
Prodavac: Da, izvolite ?
Deda: Dobar dan, ja sam kupio drona na 12 rata kod Vas, i neće da radi
Prodavac: Na žalost Gospodine, ne dajemo garanciju na tu vrstu igračaka, verovatno je fizički lom u pitanju, znate to su osetljive igračke ...
Deda: Pa ja imam još 11 rata da platim, a ovo ne radi ...
Prodavac: To je vaš problem ... (klik - tu tu tu)

Telefonski poziv broj 2
Tržišni insektor: Da ?
Deda: Dobar dan, kupio sam dron i radnji, na 12 rata , pre dve nedelje i on ne radi. Prodavac kaže da ne priznaje garanciju
Tržišni inspektor: Jel imate račun:
Deda: Da
Tržišni inspektor: Dobro, znači da je plaćen PDV . A jel znate da ne smete da letite sa dronom. Hoćete da Vam pišemo kaznu za javno remećenje reda i mira, i ne dozvoljeno snimanje ? Taman nam trebaju pare da pokrpimo budžet, ove godine će deca radnika inspektora ostati bez paketića ...
Deda: Izvinite (klik - tu tu tu)

Posle 11 meseci ...
Unuk: Deda, našao sam motor za drona na ali expresu, košta 2 $ , ajde kupi mi i moći ću da letim
Deda: Zlato moje, i ovako mi je istekla 11-ta rata za tvoju igračku, koja ne radi. Evo tebi parice od dede, kupi ti taj motor, a ja neću 12-tu ratu da im platim u inat, pošto su nas prevarili

Posle 14 meseci
Ding dong (zvono na vratima)
Deda otvara, i prima dve pošiljke
Deda otvara prvu pošiljku: ,,Zbog duga od 1099 dinara, za 12-tu ratu , prinuđeni smo da vam stavimo administrativnu zabranu na isplatu penzije u visini od 1099 dinara plus 2198 dinara duga za kamatu, i 15000 dinara troškova sudskog izvršitelja ...
Deda je pobledeo, popio 2 bensedina, i drhtavim rukama krenuo da otvara drugu pošiljku:
U smotanom papiru ispisanim kineskim slovima se nalazilo nešto što liči na gornji levi motor za drona.

Deda je seo, zavio svoj duvan kupljen na pijaci i pozvao unuka:
Deda: ,,Zlato moje, evo tvog dela za drona,,
Unuk: ,,Hvala Deko, volim te najviše na svetu, odoh kod komšije on je elektro inžinjer da zameni deo,,

Unuk je sav srećan otrčao. Deda je sebi nasuo rakijicu, o odlutao u mislima kako je preživeo i mnogo gore stvari

Kroz 2 sata
Unuk dotrčava sav uplakan ...
Unuk: ,,Deko, deko ... Sad smo probali, ni donji levi motor ne radi najbolje. Kaže komšija mnogo se pregreva, treba ga zameniti. A i baterija više ne može da povuče, od 5 sekundi leta....
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Luda zemlja
« Reply #3 on: December 29, 2015, 03:03:17 PM »
Pa ti napisa ceo scenario, mož' se snimi film  lol

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Luda zemlja
« Reply #4 on: December 29, 2015, 03:10:38 PM »
 oo)) :)aplauz :big smile :big smile :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Luda zemlja
« Reply #5 on: December 30, 2015, 10:05:31 AM »
Danas mi je stiglo na e-mail, reklama za:
http://www.comtradeshop.com/hobi-i-sport/filter/proizvodjac/dji.html

E kad bi umeo neko da mi objasni, kao i sve u ovoj ludoj zemlji sad i ovo:
Država priča o zabrani upotrebe ,,dronova,, , zakon samo što nije (mesecima već) stupio na snagu, plene se pošiljke sa onim malim jeftinim igračkicama ,,dronićima,, iz Kine, a ovde se reklamira na sva vrata i nudi na prodaju ...
Pretpostavljam, kao i do sada, kada uvoznik očisti lager , taman će i zakon, pa ko je kupio nek se češe po glavi  mmmm

Pa Comtrade - on je pod politickim patronatom

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Luda zemlja
« Reply #6 on: December 31, 2015, 12:05:56 AM »
Pa normalno da su zabranili uvoz zato sto su firme podobijale licence za legalan uvoz , sad ces moci u svakom mega marketu kupiti... Dobija se garancija na 24 meseca, sem ako ga ne skrsis :D a uvek moze da ti vrisne esc pa da odes da reklamiras

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Luda zemlja
« Reply #7 on: December 31, 2015, 08:11:52 AM »
Quote
Penzioneri, na 12 mesečnih rata.
Dovoljan je poslednji penzioni ček i lična karta.
Posle 14 meseci
Ding dong (zvono na vratima)
Deda otvara, i prima dve pošiljke
Deda otvara prvu pošiljku: ,,Zbog duga od 1099 dinara, za 12-tu ratu , prinuđeni smo da vam stavimo administrativnu zabranu na isplatu penzije u visini od 1099 dinara plus 2198 dinara duga za kamatu, i 15000 dinara troškova sudskog izvršitelja ...
Deda je pobledeo, popio 2 bensedina, i drhtavim rukama krenuo da otvara drugu pošiljku:
U smotanom papiru ispisanim kineskim slovima se nalazilo nešto što liči na gornji levi motor za drona.

 (yay) :)aplauz :hehe
Samo nažalost dok ne dođe do neke ozbiljne nesreće ništa se neće regulisati ni oko zakona ni oko prodaje, ali u svakom slucaju Comtrade neće biti kriv sigurno.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Luda zemlja
« Reply #8 on: January 17, 2016, 10:06:09 PM »
Danas mi je stiglo na e-mail, reklama za:
http://www.comtradeshop.com/hobi-i-sport/filter/proizvodjac/dji.html

E kad bi umeo neko da mi objasni, kao i sve u ovoj ludoj zemlji sad i ovo:
Država priča o zabrani upotrebe ,,dronova,, , zakon samo što nije (mesecima već) stupio na snagu, plene se pošiljke sa onim malim jeftinim igračkicama ,,dronićima,, iz Kine, a ovde se reklamira na sva vrata i nudi na prodaju ...
Pretpostavljam, kao i do sada, kada uvoznik očisti lager , taman će i zakon, pa ko je kupio nek se češe po glavi  mmmm

Pa Comtrade - on je pod politickim patronatom

Samo sada ili kao i do sada nastavlja tradiciju?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!