RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > SCALE MODELI

CANADAIR CL-415

<< < (9/20) > >>

drjack:
Pero kod mene će biti ili motori Turnigy 2830 na 4S, ili  zvonce motori Turnigy 1209 sa 3S baterijom, koje imam od ranije, svaki po 200W . Elerone svakako u srednjem delu moraš seći ,jer je trup na tom mestu , pa od njih vajde nema, a što se flapsova tiče mislim da ću ih i ja ubaciti. Ovo je ipak scala model pa makar i od stiropora. Dakle dva servoa za elerone , 2 za rep, 2 za flapsove + 2 za  vodu.  Ukupno  8 kom. Nisam jos probao dihtovanje poklopaca ali očekujem da ce tu biti laganog curenja, videćemo....

pnedic:
Da, i treba ti jos bar jedan kanal za motore ! Ja sam predvideo dva za motore. Ta dva kanala sam isprogramirao da mogu da im menjam br obrtaja kada mrdam kormilo pravca (kad ukljucim tu opciju)
Ja imam 8 slobodnih kanala na prijemniku, tako da meni flapsovi (kao posebni) otpadaju iz price.

A i ja se nesto razmisljam da uzmem 2830 motore, mada sam vec izlepio gondole (valjda ce stati). Mada treba jos da ih kupim.

drjack:
Ravno posle g. dana konačno nastavak radova na ovoj ptici.

Danas sam se igrao sa plovcima krila:









Sada malo gitovanja pa obrada....

pnedic:
Ja se nedeljama "ostrim" da nastavim radove na njemu.
Mislim da sam resio tank za vodu (jos da montiram servoe) - curenja ce verovatno biti ali nemam vise zivaca za tank.
Krila sam ismigrlao finom smirglom tako da nemaju hrapavu povrsinu. Planiram da nastavim sa radovima u cilju zavrsavanja krila.
Repinu jos nisam zalepio jer me muci ona kupa koja treba da bude na spoju vertikalca i horizontalca - nemam pojma kako da je napravim a da ne potrosim 15 dana (ustvari vec duze od godinu dana ja razmisljam kako da je napravim).
Onda ide farbanje ili presvalcenje necim. Videcu jos, nabavio sam tonere, lak (vodeni). Ili cu da probam nekim folijama da ga oblozim. Najverovatnije i jedna i druga varijanta. Pa slikanje i onda test poletanje :)

drjack:
Pero nisam bas shvatio koji te deo muci na repu , 
Jel ovaj:


Ja sam vec zalepio horizontalac za vertikalac ali jos ih nisam spojio za trup,
Danas cu da uradim i taj konus sa slike.
Kod mene ce servoi repa biti ispod krila a ne na repu kao kod tebe.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version