RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

KWIK FLY MK III

<< < (4/30) > >>

presko:

Пуно успеха у будућем раду!




Joja:
Presko, imaslep tepih nema sta.     :)
Salu na stranu, tvoj model projekta M 1022 je mnogo bolji nego Kwick. Svaka ti cast sto imas strpljenja (ne da ga popravljas) nego da postavljas sve slike tako detaljno i revnosno. To je dobra prilika za mladje modelare da nauce kako se to redi. Inace i ja sam bio u Zemunskom AK 1982 - 83 kada sam kao plavac sluzio vojsku u Komandi RV. Sigurno smo se vidjali tada u to vreme kada je Desa Kacavenda drzao sekciju. Ja sam pravio tada maketu Galeba 2 od punog drveta u razmeri 1:32.
Jedva cekam da vidim da poletis M 1022.
Pozzz

Stanko BG:
Hvala Prežo,

Vidiš da stara ljubav zaborava nema  :big smile Čuvaš u toj Kwikovoj kutiji najvrednije modelarske stvarčice, priznaj... Hvala ti, takođe, što si postavio sliku svog KWIK-a. Dobro ga se sećam sa Jarka :)

bjanko:
Omiljeni avion kad budete radili restauraciju prikazite u slikama ja imam zelju da napravim ovaj model.Jedno pitanje da li je lakse i bolje po vama raditi model po planu originalnom Phil Craft ili po Graupnerovom planu sta vi mislite
Evo jedan video nadam se da ne narusavam topic o ovom predivnom avionu ()-() samo napred

Stanko BG:
Pozdrav Bjanko,

Ako bih se odlučio za samogradnju, svakako bih uzeo Graupnerove planove jer su mnogo detaljniji i pedantniji. Osim toga, originalni Kraftov plan predvideo je krila na gumicu, a u Graupneru su to prepravili na vijke. Žice na Krafotvom modelu za zadnji točak su malko kraće pa avion mora imati veće zadnje, a manji prednji točak, dok su u Graupneru to inženjeri opeglali i sredili. Opet, Graupnerov model ima prelepu duplu prednju nogu, koja mi treba kao beli 'leb  (:sok:) a nigde je na svetu nisam našao. Kraftova prednja noga je najobičnija jednostruka zavojnica...

Ako NEKO MOŽE DA UĐE U TRAG JEDNOJ PREDNJOJ GRAUPNEROVOJ NOZI, BESTELL NUMER 137, NEKA ME PROSVETLI!!! Hvala unapred do neba!

Originalni Phill Kraftov avion imao je neku vrstu primitivne kočnice na glavnom trapu - žica koja trlja po gumi, a pokreće je preko sajli jedan zaseban servo... Ovo ne postoji u Graupneru, što je sasvim pametno izbaciti.

Malo sam ranije u ovom postu objasnio (čak dao i link) da je najbezbolnije kupiti neki vintage kit. Upravo sada na Nemačkom E-bayu ističe aukcija na kojoj se prodaje originalni Graupnerov kit... Ovakve aukcije pojave se jednom u 5 meseci. Primećujem da su kitovi sve necelovitiji, a cene sve sumanutije. Sad sam proverio. Još 23 sata do isteka aukcije, a avion je već nakupio 325 evra cenu. Dakle, do isteka aukcije izaći će na 450 - 600 evra, samo za kit!

Ja sam kupio isečen materijal u Americi uz koji sam dobio kopiju originalnih Phill Kraftovih planova. Već isečena rebra i plankove, zajedno sa planom sam kupio, jer sam izračunao da je samogradnja najskuplja i najdugotrajnija opcija... Treba da usvajam aeroprofil, da ga crtam prema planovima, da pretvaram u vektore i prilagođavam za lasersko sečenje. Potom, treba da kupim balzu koja je u Srbiji skupa kao Svetog Petra kajgana... U osnovi je najpovoljnije kupiti već sve isečeno, potom uzeti monokot, propelere, spiner, točkove, nosač motora (koji je za Kwik Fly specifičan jer nema mesta za običan pa se motor montira zadnjim poklopcem za FIREWALL), komande, servo uređaje, klevise, hormove, vijke za krilo, motor, itd.

Ovde šaljem .pdf dokument u kome je Graupnerov kompletan plan, a ispod je sastavnica iz Graupnerovog kita. Srećno!

https://drive.google.com/open?id=1bij0JRLg3p10rlvP5Gt0DrLkjdMvjoj2

https://drive.google.com/open?id=1IwJ8P07JUuE4e2Pi_MwUsMPZ8fh4ddvy

P. S.

Veoma važan savet prilikom samogradnje jeste sledeće: Kwik Fly nema uglove motora, ali mu je čitavo krilo pod pozitivnim napadnim uglom od 1/2 stepena. Voditi računa o tim sitnicama.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version