Kod pull-pull rešenja treba posmatrati i to da opterećuje istom merom i šarke na komandi i priključne viljuške, a ne samo vratilo servoa, koja ne mora da je sa metalnim zupcima, ali sa ležajevima na vratilu da i to sa duplim. Neki bolji brendovi servoa su duplo skuplji ako imaju duple ležajebe na vratilu. Vrsta, veličina i mesto ugradnje šarki mora biti odgovarajuća za sistem duple sajle. Ako je sajla labava, ima praznog hoda na komandi, ako je pretegnut, škodi svemu i brže se habaju mehaničke komponete komande. Stalno treba da se kontroliše zategnutost pre letenja, a koju je jako teško meriti, a da bude optimalna. Pretegnutost može da dovede do odkačenja viljuške, ako ona nije zabravljena ili tipa sa novojnom osovinom na vađenje. Ako je materijal modela balza, bilo koji drugi materijal sajle ima različitu termičku dilataciju od njega, te se kod promene klime modela mora ponovo štelovati. Temperatura na zemlji nikada nije ista kao na visini. Obično se pri lagerovanju modela sajle obavezno olabave.
Dakle može se, ali ima puno briga i problema za njme, kao potreba za specijalnim delovima i okolnostima ugradnje, da bi sve bezbedno radio. Obično vredi da se ugrađuje samo u skala modele, da se vide sajle kao u orinalnom avionu koji se umanjuje, u takmičarske modele gde je svaki gram težine važan i u modele sa jako uskum zadnjicom, gde samo sajla može da prođe.
Ruda ili štap od balze sa žicama na krajevima ima sledeće karakteristike. Gradi se veoma jednostavno i brzo po principu na 3. slici koju je postavio Misha. Praznog hoda uopšte nema i ne očekuje se niukavom režimu rada, sve do izlizanosti prikljičnih komponenti. Balza je laka, dovoljno kruta i ima istu termičku dilataciju kao trup modela, te se raštelovanje od temperature ne očekuje. Ruda u mirovanju uopšte ne opterećuje servo a ni šarke i može da se štedi na specijanim priključcima a pogotovo na tipu servoa. Tvrde balza letvice 10x10x1000mm (12x12mm?) ili debelog lista od 10x100x1000mm, žice od 2 mm ima i u našim opštim ili specijalizovanim radnjama odmah. Može da se slepi i od tanjih listova odsečaka bazle ako ima zaostalo nešto od predhodnih projekata.
Ruda na istežanje nije kritična, samo na pritisak. Takvo opterećenje može da dovede do trenutnog izvijanja, ali samo ako je sila relativno velika. Kod Pajpera toga nema. Iz ovog aspekta gledano, vitkost rude i pravost izrade ima veliki značaj. Po pravilu se koristi odnos debljine i dužine 1:80 ili manje. To znači da sa debljinom preseka bazle od 10x10mm može da se ide i do 80cm neto dužine + metalna žica do 2x15cm ako je 2mm debeljine. Treba gledati da osa žice bude što tačnije u osi letvice ugražena, sa čime se povećava otpornost na izvijanje. Poželjno je lakirati balzu sa retkim lakom da ne diše vlagu. Navoj i viljuškice su već standardni deo poluge, koje takođe statički nisu opterećene u ovakvoj krutoj vezi.
Jedina mana je što iziskuje više mesta u zadnjici trupa. Treba paziti da se ne dodiruje sa drugim delovima modela ili komandama u svim položajima rada. Dakle nikakvo oslanjanje mu ne treba! Ako malo žulja zid trupa na izlaznoj rupi to nije veliki problem, samo da ne krivi jako žicu. Ako treba, krajevi balza letvice se mogu stanjiti konusno, kupasto, recimo kod repnog izlaznog dela, gde je mesto uže. Na to treba misliti unapred, još pre ulepljivanja žice. Ako se slučajno pokvari prvi urađeni komad iz nekog razloga, lako se odmah napravi drugi.