RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F5J u Srbiji

<< < (2/29) > >>

dejan_ts:
Koliko znam oko flay offa mislim da su to najduzi startovi na takmicenjima i da traju vise od odredjenog takmicarskog vremena tj turnusa

dejan_ts:
Sto je veci model lepse se leti ,vidljiv je i puno mogucnosti je da se pre uhvati termika i ode gore u tacku ,moja logika je da model bude sto veci i sto laksi

Milos 94:
Po meni, treba težiti ka FAI normama u klasi F5J. Trenutni pravilinik ima samo obrise te klase i treba ga dorađivati u skladu sa 2 osnovna faktora - interesovanjem i mogućnosti. Sa druge strane, ako u dogledno vreme ne prihvatimo FAI pravilnik, nećemo moći da organizujemo međunarodna takmičenja. Time bi smo se zatvorili u nekakvu našu klasu koju letimo samo mi, nastup naših takmičara na međunarodnim takmičenjima bi bio i dalje ogromni entuzijazam pojedinaca (a ne rezultat sistema).

Međunarodno takmičenje (za početak može i skup) bi još više uzdrmao ovu priču u pozitivnom smislu i povećao interesovanje.

dejan_ts:
Iskreno da ti docaram ovde u srbiji se jos i jedva odrzavaju takmicenja u F1A b c klasi i to kako vidim i pratim i to zamire polako ali sigurno ,nije vise vreme kao nekad kad su se klinci muvali po klubovima ,vodili ih na takmicenjima ,pravili po klubovima svoje modele ,ako ima u srbiji takav klub gde ima klinaca modelara to je lepo videti i cuti ,nekada su klubovi a i savez davao pare za takva cuda i naravno bili su uspesi i neka vajdica ,danas niko ne podrzava nas modelare jer nemaju korist od toga ,ne daju se vise pare iz saveza za pospetak modelarstva po klubovima i sve se svodi iz privatne rezije mislim na pare

dejan_ts:
Ova grupa modelartva je vise iz hobi varijante nego iz takmicarskog soja kao u slobodno letecim kategorijama ,takmicarski duh i hobi vajdica nije isto

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version