RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Home made by Goran N - Katana S30

(1/18) > >>

grebic:
Da predstavim model koji sam zavrsio pre par dana. Gradnja se malo oduzila ali sta je tu je. Evo par slika

grebic:
Da kazem nesto vise o modelu...

      Raspon i duzina su po 123 cm
      Tezina spremnog za let je nesto malo preko 1kg
      Motor je Turnigy SK 3548 900kv
      Elisa APC 14x7
 
      Sa ovim set up -om ima negde oko 518 W i oko 2.5 kg potiska. Sto je i vise nego dovoljno. Model sam namenio za akro i 3D letenje. Kako jos uvek nisam vican u letenju, pre ce posluziti za obuku za iste nego za neko pravo divljanje. Pa sam s toga morao da ga tako i pripremim za padove i lomove, kojih ce naravno biti u velikom broju. Sama ideja o ovom modelu se vuce jos odavno, a tek sada sam uspeo da je realizujem. Kako je model namenjen pre svega za obuku, morao je da zadovolji odredjene kriterijume. Pre svega je morao da bude perfektan u vazduhu. Sto laksi, sa snaznim motorom, i sto sporijim letom. Da bude lak i jeftin za popravke kojih ce sigurno biti mnogo. Pa zbog ovoga gore navedenog kupovina nekog ARF modela nije dolazila u obzir. Odlucio sam se za samogradnju i krenuo da trazim planove. Naisao sam na par planova na netu, koji naravno nisu zadovoljili moje kriterijume, pa sam krenuo u samoprojektovanje. Da to tako nazovem. Crtanje je potrajalo neko vreme naravno,a usput sam i razmisljao o materijalima koji bi bili najpogodniji. Tako sam dosao na ideju da napravim model od onoga sto mogu da nadjem u svom gradu. Kako bi mi bio stalno dostupan i kako ne bih cekao ili gomilao materijal za popravke. Aviosper je odmah otpao, jer jedino mogu da ga narucim iz BG-a po ne tako zavidnoj ceni. A za ovaj model je trebalo poprilicno. Sper od koga je radjen je napravljen od camovog furnira. Bio sam prilicno sumnjicav za ovo, ali kada sam video kako izgleda odusevio sam se. Neverovatna cvrstina za, sa sigurnoscu mogu da tvrdim, bar 20-30% manjom tezinom od klasicnog aviospera. Jedino sam balzu narucio iz CZVM. Presvucen je folijom koju koriste taksisti za automobile. To je jedino sto mi nije bas po volji. Ta folija je pre svega malo teza nego sto bih ja hteo za svoj model, a i nekao mi je sva bzvze...nema tu cvrstinu kao Orakover. Mada, kada se uporede cene jednog i drugog, ova folija je bar za ovako eksperimentalne stvari zakon. Model je vec imao par letova. Kojima sam prezadovoljan. Leti nestvarno sporo. Sto me je veoma obradovalo. Kolega Aco, koji je leteo model jer ja nisam smeo i kome se ovom prilikom jos jednom zahvaljujem, kaze da je veoma poslusan na komande. Tokom leta je veoma siguran u vazduhu. Trimovanje nije bilo ni potrebno. Bice jos slika, a kasnije mozda i neki video. POZ

Yu-men:
 :)aplauz :)aplauz

Svaka cast Gorane, na uspelom Projektu  (res)

Izgleda lepse od kupljenog  :mhm

grebic:
Hvala Yu-man. Mada mene izgled u pocetku u opste nije interesovao. Hteo sam da ga ostavim da bude onako beo. Al mi bilo dosadno. I malo po malo...i nije ispalo lose na kraju. Meni je najbitnije to da leti kao sto sam i zamisljao. Da sam uspeo da ga napravim tako da se slaze kao "slagalica". Tako da sada ako ga polupam citavog, za komplet nov model mi treba 7-8 popodneva. Mozda i manje. Spremicu par kompleta unapred pre nego sto ga poletim  lol

grebic:
Evo jos neka slicica u fazi gradnje

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version