Author Topic: Foto Cvorak, "Ponovo radi bioskop" ili FOTO DJENKA  (Read 6763 times)

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Foto Cvorak, "Ponovo radi bioskop" ili FOTO DJENKA
« on: July 23, 2009, 11:08:07 AM »
Foto DJENKA/Foto Cvorak  je spreman za nebo,

Cvorak u ulozi photo platforme,





Tezina, trup sa uredjajem i akumulatorom: 487 grama
Krilo: 143 grama
Foto aparat sa 3 AAA akumulatora i servoom za okidanje, 145 grama
Total=775 grama

Aparat je AGFA DC4 2Mpix, i ima metalno kuciste, od magnezijum elektrona, na njega sam zasrafio "L" nosac i postavio 9 gramski servo, sa produzenim kablom,









Kako radi "okidac" , mali clip na Youtube,


]http://www.youtube.com/watch?v=Eu-kaTobaYk

Slike sa probnog leta slede, u nastavku,

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Test Flight i Test Shots, danas, cetvrtak, 23.7.2009.

Vreme, 08,00-09,00 , po 'ladovini.

Lokacija, Reli teren kod Veternika, potez "Bacanusha"

Model, Photo Cvorak, bez foto aparata na njemu,sa motorom KDA 2020L i elisom GWS 10x4,7 slow, Lipo 3s Zippy 1300mah, penje kao sumanut , gotovo vertikalno, za 15 sekundi ode u tacku  a sa aparatom, sa pola gasa penje pod 30 stepeni, tako da sve vreme moram da ga "pikam na nos", da ne zapumpa.
Pozicija aparata u tezistu se pokazala dobra, nema razlike u letu modela sa ili bez opreme za slikanje, osim sto je model stabilniji kada je opterecen.

Slikao sam i pod motorom i iz jedrenja, ne vidim neke velike razlike u kvalitetu fotografija (rezolucija je medium, da stane vise na karticu), verovatno stiro trup prigusuje sve vibracije, mada elisa i mmotor rade tiho i bez vibracija, lepo su balansirani .
KEDA /KDA me prijatno iznenadio, tih je i pouzdan, ima dobar raspon obrtaja, na punom gasu ne svira u prazno, vec pouzdano vuce , izgled da mu ta GWS elisa bas lezi.



Fotke, iz vazduha, napravio sam ih oko 70, ove su probrane, lepse kadrirane i osvetljene.

Click na slikicu da dobijete vecu,
















U jednom momentu, kada sam preleteo dalekovod prema Novom Sadu i Jugovicevu, u nameri da snimim stari aerodrom, ostao sam bez signala. Model je bio  na nekih 200m visine i oko 400 metara od mene. Tacno iznad dalekovoda.
Posao je u strmu spiralu na dole, u levo, pa se prebacio u desno, valjda kako je motor startovao i prekidao, i nastavio da ponire prema Rumenki (Rumenci) i priblizava se meni.
U sledecem momentu, signal je "prihvatio i model sam sa nekih 30-40 metara bezbedno preleteo do iznad startnog mesta.
Posle sam nastavio let, popeo ali se vise nisam udaljavao , da ne rizikujem.

Radio je Hitec Focus, 72 MhZ FM/ch 52, za informaciju.

Zakljucak, ovo mesto vise nije za letenje, nasuto, prasnjavo, zagadjeno djubretom, ovce( a s njima verovatno i krpelji), neravno za bilo sta osim elektro jedrilice. Jedan teren manje.
Druga lokacija, blize groblju, gde je Mirce jedno vreme leteo, ogradjena je , groblje se siri, doslo je do betonske rulne staze starog aerodroma, kod okretista autobusa .

Sledeci za slikanje je Cenej a onda Cerevic, cim popuste ove vreline.

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Foto Cvorak, "Ponovo radi bioskop" ili FOTO DJENKA
« Reply #2 on: July 23, 2009, 12:01:52 PM »
Koga zanima ova lokacija, to je ovde:





Za ilustraciju, slika lokacije starta, mesta gubljenja signala, i udaljenost, 450-500 metara, visina oko 150-200m

« Last Edit: July 23, 2009, 12:13:32 PM by Nenad Miklusev »

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Foto Cvorak, "Ponovo radi bioskop" ili FOTO DJENKA
« Reply #3 on: July 27, 2009, 05:38:17 PM »
Dobra mašina! Lepe fotke!
Drži se dalje od dalekovoda. Ko zna šta sve sav taj metal i visoki naponi mogu da naprave!
A i 500m je jako puno za model te veličine. Čovek može lako da se zbuni i da pogrešno proceni nagib modela kao i pravac u kome se krece...


Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Foto Cvorak, "Ponovo radi bioskop" ili FOTO DJENKA
« Reply #4 on: July 30, 2009, 09:49:21 PM »
Kako li izgleda letenje na Ceneju kada se dogovorimo, ako ovako izgleda neformalno okupljanje naroda, na Ceneju, danas,
Bilo nas je najmanje deset, da ne nabrajam, modela i vise, od elektro jedrilica, preko ozbiljnih akro i scale modela do helikoptera.



Za mene novo, Dragan Zlokas i njegova ( ex Joletova) EXTRA.
Leti fenomenalno, da li zbog  modela ili zbog modelara...






A Cvorak je opet posluzio kao photo platforma, ovaj put sa Mustek Gsmart2 kamericom,






Par kratkih klipova ,








Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Foto Cvorak, "Ponovo radi bioskop" ili FOTO DJENKA
« Reply #5 on: August 08, 2009, 09:50:23 PM »
Cenej, danas,