Author Topic: Let ES sa FPV opremom  (Read 3558 times)

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Let ES sa FPV opremom
« on: July 29, 2009, 12:46:43 AM »


Ovo je jedan od prvih letova mog Easyja sa FPV opremom ali nisam letio FPV već normalno da se malo naviknem na  avion ! Da budem iskren meni je puno lakše slijetati sa velikim nitro modelima nego sa ES koliko to god čudno izgledalo !
Večeras me je uhvatilo nevrijeme dok sam bio u vazduhu tj. jak vjetar gdje je ES bio totalno neupravljiv i na kraju sam ga malo zakucao , u stvari dobro ga zakucao u prednji dio ! Sada slijedi kraća popravka pa onda pokušaji pravog FPV leta ! 


Offline vukas1979

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Let ES sa FPV opremom
« Reply #1 on: July 29, 2009, 08:33:55 AM »
A sta si koristio od opreme za FPV?

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 681
Re: Let ES sa FPV opremom
« Reply #2 on: July 29, 2009, 11:08:00 AM »
Yes, ovaj, sta to sve imas na modelu? Pre svega me zanima kamera i kako snimas!
OSD je cini mi se Black Stork.

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Let ES sa FPV opremom
« Reply #3 on: July 29, 2009, 01:30:57 PM »
Yes, ovaj, sta to sve imas na modelu? Pre svega me zanima kamera i kako snimas!
OSD je cini mi se Black Stork.
Kamera je sa ebaya , plaćena oko 30tak dolara ali ja sam prezadovoljan kvalitetom slike, mislim da je Sony ako se ne varam 420 lines i oko 0,5 Luxa .Kućište joj je metalno i to joj je jedina mana jer je teška oko 40 -ak grama  OSD je Black Stork , a kolega je kupio neki snimač koji ima i mogućnost prijema 2.4 signala ali mi smo ga povezali direktno sa prijemnikom sa činč kablom. ovaj snimač snima direktno na SD karticu s tim da je slika bila u puno boljoj rezoluciji uživo nego sada kada je snimljeno jer on snima u slabijoj rezoluciji !
ES je već popravljen i od sada ne letim više po jakom vjetru !
Video signal je na 2.4 Ghz dok je stanica na 72 Mhz. Jačina predajnika je 1000 mW i kupljen je na e bayu i na zemlji koristim antenu od 8 dB

Offline vukas1979

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Let ES sa FPV opremom
« Reply #4 on: July 29, 2009, 02:21:45 PM »
Jačina predajnika je 1000 mW i kupljen je na e bayu i na zemlji koristim antenu od 8 dB
[/quote]
Kako ti se pokazao predajnik? Citao sam dosta o tome da je cista prevara, da neki nemaju ni 10mW a pisu kojekakve cifre. Interesuje me koliki je domet sa tim predajnikom?

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Let ES sa FPV opremom
« Reply #5 on: July 29, 2009, 03:07:51 PM »
Ne mogu ti to tačno reći jer nisam daleko letio ali pošto ovaj predajnik ima ogromni hladnjak koji se nakon kratkog vremena dobro ugrije vjerujem da ima dobru snagu, možda ne 1000 ali vjerovatno puno više od 10 mA !

Pošto mi se ne sviđa sistem postavljanja slika na ovom forumu dajem ti link gdje možeš vidjeti sliku mog setupa !

http://www.rc-pilot.info/forum/forum_posts.asp?TID=437&PN=1