Author Topic: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?  (Read 3669 times)

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« on: August 13, 2009, 03:34:53 PM »
Interesuje me vase misljenje o :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4134

Da li koristiti, ili ne, sigurnosnu vrecicu za punjenje LiPo akumulatora ?

Sigurno koristi u slucaju paljenja accu, ali se tokom punjenja nema vizuelna kontrola accu.
Da li se pregrevaju, da li se naduvavaju .. i dr.

Sta mislite i kakva imate iskustva ?

Pozz

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« Reply #1 on: August 13, 2009, 03:39:31 PM »
Mislim da nema potrebe za tim, sem ako ne punis baterije u nekoj zapaljivoj sredini.
U principu ako imas normalan punjac to sve ne treba, dovoljno je puniti baterije na nekoj nezapaljivoj
podlozi (plocicama, limenom plehu i sl.. )

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« Reply #2 on: August 13, 2009, 04:29:15 PM »
Сакс је у праву, ризик је мали, ја ЛиПо батерије користим годину дана уназад и никада није било никаквих проблема, а јако их малтретирам!

Горе поменуту врећицу имам и користим је. Иако пуним батерије које су ми веома добро познате и које остају потпуно хладне приликом пуњења са 3Ц, никада се не зна када ствари могу да крену наопако.

Иначе ЛиПо батерије увек пунити искључиво према инструкцији произвођача.

Према томе, свакоме ко пуни батерију а да то не ради на средини бетонске плоче величине 2 х 2 метра, ипак саветујем коришћење ове сигурносне врећице.

Ја моје батерије пуним на радном столу у соби и баш ми не би трабао ЛиПо ватромет.

Ако ти је врећица проблем да будно посматраш и пипкаш батерију током пуњења (што је можда потребно само када пуниш непознату батерију са струјом већом од препоручене) повремено отвори врећицу, провери батерију па је поново затвори...

Знам да звучим зихерашки, али цена могућег бедака (попаљен стан итд.) је таква да радо предузимам све мере предострожности.

Дакле, врећица није неопходна, али ако већ повећава сигурност, зашто је не користити?!

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« Reply #3 on: August 13, 2009, 09:30:50 PM »
sem ako ne punis baterije u nekoj zapaljivoj sredini.

Na zalost, nemam ni terasu, ni dvoriste, pa punim usred stana.
Mozda neki metalni lonac, ili velika saksija ?
Nije mi svejedno  oo))

Pozz


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« Reply #4 on: August 15, 2009, 07:29:55 PM »
Ja imam ali je ne koristim jer sam uglavnom prisutan pored baterija dok se pune. Samo jednom dok sam punio jednu sumnjivu posle pada sam stavio u vrecicu.

poz
Veljko

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« Reply #5 on: August 18, 2009, 12:06:15 AM »
Ево линка где се подробно испитују карактеристике ЛиПо паљевине:

http://www.utahflyers.org/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=28

На доњем делу стране имате три видеа. Веома саветујем да их погледате. Предпостављам да ће и ваш закључак бити као и мој - седење поред батерија док се пуне није баш нека заштита од великих непријатности. Свакако ћете спречити ширење пожара али...

Ево и линка где се тестира ЛиПо врећа, није лоше видети, чисто да знамо шта нас у тој варијанти чека ако дође до паљења батерије:

http://www.liposack.com/video.htm

« Last Edit: August 18, 2009, 12:13:48 AM by MEPHISTO »

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: LiPo Charge Pack - da, ili ne ?
« Reply #6 on: August 18, 2009, 10:32:21 AM »
Ako ovaj video nije snimio proizvodjac LiPo vrecica, onda dileme nema.

Pozz