Author Topic: Prvi let  (Read 5123 times)

Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Prvi let
« on: August 25, 2009, 09:30:40 PM »
Pozdrav!

Evo kratkog videa o prvom letu ovog modela, i mog treceg leta u karijeri. Model je sad prvi put poleteo, jos nije skroz podesen kako bi trebalo biti, dosta je osetljiv na komande, a i ja sam jos doooosta neiskusan u RC letenju (treci put u zivotu imam u ruci stanicu).

Let je trajao mnogo duze,  jos nemam nikakvog iskustva u montiranju video materijala, i postavljanja na Vimeo.
Trebalo bi mi malo pomoci oko izbora softvera za montiranje, i postavljanja video materijala.

Svaki savet bi mi dobrodosao, unapred hvala.

Inace originalni video matrerijal je mnoooogo kalitetniji, ovde na Vimeu nema ni 20% onoga sto sam poslao (verovatno nesto nisam uradio kako treba)


Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Prvi let
« Reply #1 on: August 26, 2009, 08:39:44 AM »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Prvi let
« Reply #2 on: August 26, 2009, 09:51:09 PM »
 :)aplauz Model je odlican,bas za ovu namjenu.Tek ce da bude letenja i snimaka jer kako rece ovo su tvoji prvi letovi.Samo hrabro i naprijed u nove poduhvate.I oni koji imaju vece letacko iskustvo kad polete novi model treba vremena da se model utrimuje tako da je ovaj tvoj let odlican.Pozdrav i srecno prilikom buducih letova.

(<--)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Prvi let
« Reply #3 on: August 26, 2009, 10:18:30 PM »
 (<--)

Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Prvi let
« Reply #4 on: August 27, 2009, 12:42:51 PM »
Hvala na lepim recima, juce smo opet leteli, video uskoro.

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Prvi let
« Reply #5 on: August 27, 2009, 11:32:50 PM »
Mogu ti ja pomoci oko videa, sve sta ti treba. (pijemo)

Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Prvi let
« Reply #6 on: August 28, 2009, 11:54:35 PM »
Hvala za ponudjenu pomoc, treba mi savet oko izbora programa za montiranje video matrerijala, koji program i odakle da ga nabavim. Za montiranje ova dva videa koristio sam Windows Movie Maker, ali mi se nekako ne svidja, verovatno ima i boljih programa. Kako mi se cini dosta kvari kvalitet slike, sto bih htio izbeci.

Kao sto sam obecao evo i videa sa drugog jubilarnog leta.
Vreme je bilo vetrovito, vetar sa zapada, dosta jak oko 5-8 m/s, tako da sam morao poleteti direktno u pravcu sunca sto zaista smeta ako gledas ekran i tako pokusavas tako da letis. Video nije za neko uzivanje, vise je to bila borba na "zivot i smrt", ali bit ce bolje. Vidi se da u slici povremeo pojavljuju smetnje, koje pouzrokovao los konektor kojim se dovodi video signal sa kamere na predajnik. Ove smetnje su postale tolko jake, da su prouzrokovale nekontrolisan rad servoa, pogotovu servo gasa tako da se motor ugasio. Ovu gresku sam ustanovio posle letenja, i nadam se da sam uspeo otkolniti.
Da se motor ugasio video sam po tome (letio sam gledajuci ekran od poletanja do sletanja-pada)  da model samo silazi dole, jer zvuk nismo culi posto je model dosta daleko (oko 1 km) i soro se nije moglo videti golim okom. Posle sletanja markirali smo mesto pada i pozurili da pokupimo model, ali ops nista od toga, posle dva sata trazenja po kukuruzu i suncokrteu pade mrak i nama sipak. Umesto da smo pogledali snimak sletanja i da lociramo mesto pada, zeznuli smo stvar. Ovo smo uradili sledeci dan, i u roku od par minuta smo nasli model u polju suncokreta oko 400 m od mesta poletanja, CITAV NEOSTECEN, sto je pravo cudo, s obzirom da je model tezak oko 5,5 kg i leti dosta brzo.
Ovde je snimak leta





Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Prvi let
« Reply #7 on: August 29, 2009, 10:22:34 AM »
Sto se video editora tice, ima ih raznih. Meni se najvise svidja Video Edit Magic. Lako se nalazi preko torrenta, a dobra strana je to sto je jako jednostavan za rad. Kompresuje video klipove u .avi format tako da je kvalitet slike OK.
Pad je bio cini mi se pri dosta velikoj brzini, tako da je bas cudo sto je neostecen.
« Last Edit: August 29, 2009, 10:28:37 AM by saxpg »

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Prvi let
« Reply #8 on: August 29, 2009, 10:54:06 PM »
Ima raznih video editora. Ipak za nesto ozbiljnije treba koristiti Adobe Premiere ili Sony Vegas. Ovaj drugi je meni mnogo vise pod ruku, tj mis ;)
Iako su to "profi" softveri, ne znaci da su komplikovaniji od igracaka, ali zato dobijes ono sto hoces od videa.
Mahom ono sto gledas na TV-u, radi se pomocu njih.
Imam instalacione verzije ako ti trebaju.

Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Prvi let
« Reply #9 on: August 31, 2009, 09:17:12 AM »
Hvala Zdravko na pomoci, ponudjeno-prihvaceno, kako dalje ?

Inace probao sam Video Edit Magic, sve je OK, skinuo sam verziju 4.4 jos polako ulazim u fazon ali nije komplikovan za rad. Model je stvarno neostecen, i verovatno ovih dana nastavljamo letenje i bit ce jos videa, nadam se sve boljem i boljem.

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Prvi let
« Reply #10 on: September 01, 2009, 12:30:58 PM »

Sto se softvera tice, nastavicemo na PM, da ne pravimo guzvu na forumu.

Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Prvi let
« Reply #11 on: September 01, 2009, 02:50:17 PM »
OK Hvala