Author Topic: Bečej - Zalivno polje  (Read 78684 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #60 on: September 24, 2010, 02:40:26 PM »
Eto posla da zimi ne bude dosadno.
Moram ti reci da se kod mene broj lomova znatno smanjio od kad sam poslusao Magica i nosim samo jedan model na letenje, retko dva.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #61 on: September 24, 2010, 02:59:07 PM »
Eto posla da zimi ne bude dosadno.
Moram ti reci da se kod mene broj lomova znatno smanjio od kad sam poslusao Magica i nosim samo jedan model na letenje, retko dva.

Eto, možda i nije loša preporuka. Samo kod nas obično letimo dvoje ili troje, pa ima i mesta i vremena, a ti veći modeli mi dosta brzo isprazne baterije, a ne volim samo da sedim na livadi...  ;namig

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #62 on: October 03, 2010, 12:28:04 PM »
2010.10.02.

U gostima nam bio John. Ceo popdne letenje, pa štelovanje, pa opet letenje, a priči i zezanju nikad kraja. John doneo biplane, Wot4 i Pilatus Seagull, čika Đurika leteo svog trenera, a ja Sky Hero, fun fly i MIG...



Posle incidenta na Paliću, biplane je opet poleteo...


Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #63 on: October 03, 2010, 12:34:39 PM »


 :jaki:
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #64 on: October 09, 2010, 08:52:48 PM »
2010.10.09.

U poseti nam bio Bane. Od modela se letelo YAK 55, Swift, Sky Hero, Tango i fun fly. Duvao je prilično jak vetar, ali nam nije smetao. Posle letenja, kafica i kolač, a druženje smo nastavili u mojoj garaži... Par slika sa livade:


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #65 on: October 09, 2010, 11:33:29 PM »
Divan RC dan i pored vetra i već primetne hladnoće. Ovo su defitivno poslednji momenti ove sezone. Još jednom da se zahvalim na gostoprimstvu, posebno na after-partyju, uz kolač "švaler" koji preproučujem svima koji se zateknu u Bečeju!
Eto gabore, još jedan korak si bliže sponzorstvu! ;-)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #66 on: October 11, 2010, 09:06:06 AM »

Eto gabore, još jedan korak si bliže sponzorstvu! ;-)
(res)  :)aplauz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #67 on: October 23, 2010, 10:45:59 PM »
2010.10.23.

Grehota bi bilo ne iskoristiti ovakav lep dan, ipak sam bio sam na livadi sa porodicom. Skoro dva sata kuliranja, dosta akrobacije sa fun flyem i testiranje granica Sky Hero-a... i odgovori na mali milion pitanja što mi je sin postavio. Izgleda da će postati najmlađi član našeg tima. Da ne dužim, tu su fotke:


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #68 on: November 07, 2010, 08:15:05 PM »
2010.11.06-07

Za ova doba godine, idealno vreme za letenje. Juče na livadi Piću, Ervin i ja, letelo se 2x MIG-29, fun fly i Sky Hero. Fotke nema, svi smo bili zauzeti sa letenjem.

Danas smo izašli ćerkica i ja. U početku je pravila fotke, a posle se oprobala na Sky Hero-u. Ima već osnovno znanje, prošle godine i početkom leta je dosta letela jedrilicu. Ima još dosta da vežba, još ne smem da joj dam da sama leti...


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #69 on: November 21, 2010, 08:22:34 PM »
2010.11.21.

Prijatno sam se iznenadio kad sam se probudio i video da napolju sija sunce... Ni Pićuku nije bilo potrebno moliti da izađe do livade. Na livadi puno blata, mada sam našao dovoljno mesta za poletanje i sletanje Sky Hero-a, trava još bila malo vlažna, al se letelo. Temperatura oko 12 stepeni, priličan bočni vetar. Piću testirao MIG sa propelerom 8x7. Paaaa, brže mu ide... Ja sam leteo već viđene modele Sky Hero, fun fly i isto MIG-29


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #70 on: November 28, 2010, 03:54:32 PM »
2010.11.28.

Nasprem relativno ružnog vremena, uspešno sam testirao Spree...

Detalje imate ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=391.msg31600#new


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #71 on: January 09, 2011, 05:08:46 PM »
2011.01.09.

Vrlo interesantno otvaranje sezone... 15 stepeni Celzijusovih, vetra skoro da nije ni bilo...Manje više uspešno testiran privezak kamerica na Sky Hero-u, ali da na ovakav spektakularan način razbijem fun fly...  mmmm  ") Apsolutno pilotska greška  :sljus Leteo je dosta visoko, namerno napravio kovit, i hteo sam posle 1.5 zaokreta da ga letim dalje u nožu. Izgleda da nije bilo dovoljne visine, i od težine, brzine rep nije bilo dovoljno da ga pridrži, i pao tačno na krilo. U tom momentu napravio zaokret, gde se trup odmah polomio na pola, odskočio od zemlje, napravio još jedan zaokret i sa repom opet zabio u zemlju. Kablovi su samo držili sve u jednoj gomili. Ovako je sve to izgledao:



Elektroniku sam proverio na licu mesta, sve radi kako treba, prijemnik je upakovan, nije se oštetio, jedino osovina motora je pukla... Kasnije ću da povadim sve iz modela, i da vidim šta i koliko se oštetio...

Znači sezona je počela, samo ovo da mi bude jedini maler u predstojećoj godini, i biću više nego zadovoljan.


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #72 on: January 09, 2011, 09:00:34 PM »
E nazdravlje ! taman sam pomislio da si obnovio saradnju sa AKS-om  (:sok:) zao mi je sto ovo vidim, ali ne kloni duhom , poznavajuci tebe letece on opet ... pozdrav

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #73 on: January 09, 2011, 10:09:28 PM »
Nek se zavrsi na ovome ... dosta je za ovu 2011.

 ()-()
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #74 on: January 09, 2011, 10:14:07 PM »
Koliko ja mogu da vidim Vi ste se bas lepo provodili imali ste dosta uspona a bogami i padova.Najvaznije je da se svi lepo zabavljaju i sve sto moze da se kupi nije skupo.Zato samo napred i kad se otopli da gledamo jos slika....Sve najbolje








Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)