RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

F3A i IMAC

<< < (11/20) > >>

magic:

--- Quote from: mirce on December 01, 2009, 11:45:28 PM ---Ipak, uzimam sebi za slobodu, Magic nećeš zameriti, da modele koje trenutno letiš i koji sigurno lete dobro, ne možeš porediti sa pravim F3A modelima...
To je kao, recimo, Opel Corsa OPC je do jaja ali, Porsche Carrera je Porše Carrera...
Nemože se meriti, ni po ceni ni po bilo kakvom parametru. Tako je i sa F3A i nazovi F3A modelima. Sigurno ima razlog zašto vrhunski modeli, ne samo u F3A kategoriji, toliko koštaju...

--- End quote ---

 :)aplauz volim ova metaforicka poredjenja, a narocito ako su automobili u metafori  (yay). Mirce i ovde si u potpunosti u pravu stim sto bih ja ipak dodao jedan mali komentar i razliku; Carrera je ipak OGROMNOJ vecini nas smrtnika apsolutno nedostizna, a i Corsa OPC je bogami poprilican zalogaj. Imao sam srecu i prilike da probam razne automobile koji su imali i po 600kS, vozio 265km/h, trkao se ... i veruj mi ne vredi to te pare, ni slucajno, ako neko to zna znam ja! No nije to poenta, poenta je da kriva cena/realna vrednost onoga sto dobijes je exponencijalna, duplo bolje kosta 10 puta vise, tako je i sa modelima, tako je i sa svim stvarima. Covek treba da shvati kada je dosta i da digne sam sebi rucnu, bez obzira na lovu sa kojom raspolaze. Vrlo je cesta i opste poznata prica za nekog da ima lovu a da je nesrecan ili je presao na konacni vid "zabave" (_ _ kain) jer mu je sve drugo postalo dosadno. Zamisli da si za 18. rodjendan dobio bas tu Carreru, nedaj Boze, danas sigurno ne bi pravio modele! A na cemu si ucio da vozis? ja na Yugicu, verovatno kao i ogromna vecina. Kod svega se krece od dole ako je covek iole normalan, tako je i kod modela.

No da se vratim na F3A; Nemam nameru da idem na svetski kup, hvala lepo i ja stuko 4 banke, malo sam zakasnio, tako da mi jedan OXAI verovatno nikad nece biti potreban sem da se _urcim, a to ne volim. Jedan npr. CARF Integral skroz opremljen bi izasao oko 2.000Eur; ne pusim, ne pijem ... cak je toliko tih "ne.." kojima se u zivotu ne bavim da mi niko ne bi verovao e pa zato sam odlucio da sebe, jednog dana, pocastim takvim modelom. Ne verujem da bi neki letacki program danas izveo bolje na takvom modelu nego recimo na Wind 110 koji kosta 1/3, ali nekad u zivotu je potrebno i malo hedonizma, ako ga sebi mozemo priustiti, jer u suprotnom cemu 10 sati dnevno u kancelariji i 40.000km u kolima godisnje zbog posla?

Ode ovo moje u filozofiranje, ali neka. Svi jurimo za tom lovom a zivot nam prolazi, deca rastu. Svi vi koji ovo citate znajte da ste srecni ljudi jer imate prijatelje i hobi koji vas ispunjava na ovaj ili onaj nacin a koji je ipak kako tako prijemciv.

 (pijemo)

Ziveli

mirce:
Ja auto školu učio na Fići sad, već davne '84...

Verovatno se zbog toga obradujem i modelarskim časopisima kad mi ih poštar donese...

Tako je Magic, NIPOŠTO nije sve u lovi...
Ima nešto i u šmirgl papiru... vidi sliku...



Pozdrav

Mirče

magic:
Au sta ti to pravis!? Jos malo i moracemo da ti drzimo ruke, kao pecarosima, kada nam budes objasnjavao koliki model pravis. Al znam te ja, i sa spojenim rucnim zglobovima ti napravis krug sakama i kazes "Ljudi, ovolika mu cevka za bajonet!"  (res)

poz

magic:
Kako tema ne bi zamrla i kako bi se iduce godine stvarno po prvi put oprobali da letimo i po nekom programu evo sta se leti po FAI od Januara 2010 do Decembra 2011 - dovoljno vremena da se nauci  :)!

Vrlo detaljna i lepa prezentacija u vidu Power pointa, mnogo vise od "suvoparnih" Aresti crteza.

http://www.ofremmi.info/F3A/Schedules/P11engl-29.09.09.ppt

http://www.ofremmi.info/F3A/Schedules/F11engl-11.10.09.ppt

E sad, posto vec imamo i IMAC i F3A programe za naredni period mozemo da pocnemo i sa opredeljivanjem sta i kako cemo leteti, IMAC je (dosta) jednostavniji, a F3A jako dugacak (17 figura) mada postoji resenje i za F3A; naime, procitao sam da se u nekim zemljama ne leti citav program nego se odabere 8-9 vezanih figura pa se samo one lete i boduju.

Postavicu novu anketu sada sa pitanjem za sta ste pre, neki IMAC, pun F3A ili skraceni F3A? Da ne bi bilo zabune, moze svako da leti sa modelom sa kojim hoce bez ogranicenja!

Kako ne bi ostalo zaboravljeno evo kako smo glasali na pitanje: "Koju sekvencu bi ste leteli iz IMAC 09 programa?"

Basic               6 (50%)
Sportsman    2 (16.7%)
Intermediate    2 (16.7%)
Advanced    0 (0%)
Unlimited    2 (16.7%)
   
Total Voters: 12

poz

SABURO:
Nedavno sam gledao na Slovenackom forumu pricu oko F3A kod njih, i po crtezu ( semi ) takmicarski program je delovao jako skraceno od normalnog F3A programa! Sto se mene tice ja sam za full varijantu, a naravno moze i lite...sve jedno, stvar dogovora...

pozz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version