Author Topic: SDM WILD HAWK  (Read 15925 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
SDM WILD HAWK
« on: September 25, 2009, 11:20:21 PM »
Ajd sad jedno pitanje sta mislite o ovom modelu?Izgleda skoro isto kao ES,a kosta duplo manje.Ja sam juce kupio jedan tek da uvezbam malo reflekse za heli.Dolazi RTF komplet,ali MODE1,ja to vec sredio na MODE2.Uspeo da ga zadrzim u vazduhu 3 min sa komandama na levoj ruci,nije bas nesto al za PRVI let i nije lose.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #1 on: September 26, 2009, 12:51:02 AM »
U sustini to i jeste kopija easy stara od reely!standardni easy star nista nije bolje opremljeniji od ovog modela!oba imaju skoro isti motor tezinu i raspon krila.a najbitnije je to sto su oba napravljena od slicnog materijala  koji se lako lepe sa super lepkom i aktivatorom.u rtf verziji jedino mi se nesvidja dajinac vidi sliku!
Model koji imas je mozda cak i bolj od easy stara kad se uzme u obzir kvlitet i jednog i drugog skoro isti a sam si rekao za cenu jednog dobijes 2 modela.
EASY STAR:                                                                  WILD HAWK:
sirina - 1370mm                                                                      - 1380mm
duzina - 870mm                                                                      - 889mm
tezina - 680g.                                                                        -478g.
pogon - motor sa cetkicama permax 400 6V                                 -sa cetkicama 380 serije (za nijansu slabiji od permaxa?
Baterija -NiMH 6 celija 7,2V 650mah-1000mah(u zavisnosti od rtf serije) - NMH 7 celija 8,4V 1300mah
Zakljucak -  kao sto se i vidi iz prilozenog nijanse su u pitanju, posto je motor kod modela wild hawk malo slabiji,al je i sam model laksi za 200g. i ima jacu bateriju tako da na kraju sve dodje isto!Kratkom rijecju veom lep pocetnicki elektro trener sa stajnim trapom sa kojim se mogu i uciti poletanje i slijetanje na asfaltu sto je veoma bitno za kasnije kada se leti sa glow motorima jer vecina glow modela se nemoze bacati iz ruke!a kada se uzeme u obzir i cena od 100€ za rtf model mislim da je to upravo model koji svaki ko zeli da se bavi modelarstvom sam sebi moze priustiti a da pri tom i bude zadovoljan kvalitetom!

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #2 on: September 26, 2009, 09:43:54 AM »
Graupner Speed 400 6V i Multiplex Permax 400 6V su isto. Oba su  izvorno Mabuchi RS-380PH sa 35 namotaja  (Kao i GWS EM400).
380 je genericki naziv, Speed 400 i Permax 400 su brendovi , za lakse pamcenje.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #3 on: September 26, 2009, 12:45:58 PM »
POZDRV KOLEGA MIKLUSEV.
nazalost moram te ovog puta razocarati ti uvek zelis po svaku cenu da budes u pravu!?neznam zasto al evo i da te demantujem
Govoris o nekim brendovima sto uopste nema veze sa ovim o cemu pricas!!!
oznake 300,320,330,400,480,500.... se dobijaju  na osnovu svoje velicine u ovom slucaju je u pitanju duzina kucista!!!!A cim je nesto vece verovatno da i ima vise snage!Samo u graupnerovoj 400 seriji imas 10-ak razlicita modela motora koji su razlicitih snaga i broja obrtaja...
jer neznam dali ti je poznato ali na osnovu debljine zice i broja namotaja se odredjuje snaga kao i broj obrtaja tih istih !
tako da serija 380 (uzet cemo neku srednju klasu) ima na 6V maximalnu potrosnju struje od 3A sto znaci 3x6=18wati!
400 serija speed race 4,8-6V max.potrosnja 7A sto znaci 7x6=42 wata max.snaga (blokada na 40A) ef.iskoristenosti 66%
400 speed 6V-7,2 trosi 4A     7,2x4=28,8wati max. snage (blokada na 25A) ef. iskoristenosti 70%
400 speed 7,2V-8,4V trosi 3,3A           8,4x3,3=27,72wata (blokada na 21A) ef.iskoristenosti 72%
400 speed plus 6V-9,6V trosi 4A         9,6x4=38,4 wata    (blokada na 20A)
i tako dalje.....
ako pazljivo pogledas te oznake nemaju veze sa brendom,vec u pitanju su razlicite serije raznih snaga i broja obrtaja.
Na svaki moj komentar ili bilo sto da sam napisao morao si ti i jos par anonimusa da se neprozivamo ovde uvek svoj komentar koji je u vecini slucajeva bio suvisan i bez ikakvog osnova!molim te u buduce se uzdrzavaj jer ni ja nekomentarisem tvoje a pogotovu neubedjujem nikoga da je mleko crne boje!!!Jos nisam zaboravio ono tvoje ubedjivanje da baterija od 600mah je bolja od 2000mah    :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #4 on: September 26, 2009, 02:38:47 PM »
Pozdrav i tebi,Enes.Za ovo kratko vreme koliko se bavim ovim hobijem(3 nedelje)upoznao sam vise modelara na ovom sajtu,nego u austriji gde zivim a gde svaki drugi ima neku masinu.Ovde jednostavno nece ljudi da dele savete i pomazu drugima.Lik u radnji gde kupujem delove je totalno OK,rado prica i zeli da pomogne,ali i zbog maternjeg jezika mi je lakse sa svima vama.HVALA

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #5 on: September 26, 2009, 04:40:54 PM »
Pozdrav i tebi cane znam kako ti je,i ja kad idem na poligon unter teck sve svabe na pocetku su mislili da sam Ruse  (yay)  Medjutim kada sam objasnio odakle dolazim (srbija)odma su pocela podjebavanja tipa krik idioten milosevic usw.. ali vremenom druzeci se sa njima i dozvolivsi im da me bolje upoznaju  prihvatili su me u potpunosti sada sam i clan njihovog verein TECK  idemo svaki dan na letenje druzimo se mislim sve je ok vise nemamo nekih barijera i problema kao na pocetku!.Sta da ti kazem sve zavisi od sredine u kjoj si i sa kakvim si ljudima okruzen,naravno treba malo i nas cuveni temperament spustiti na jedan umeren nivo meni je licno to na pocetku bilo jako tesko,ali vremenom smo se naviki jedni na druge.Pozdrav evo sunce nije vise toliko jako pa odoh da letim!pozdra i neuzbudjuj se previse bleiben locker!! ()-()

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #6 on: September 26, 2009, 07:17:34 PM »
Hvala na podrzci,Enes.A i briga me za te svabe,nisu oni nista bolji od nas,samo imaju vise para,pa se kurce vecim i boljim masinama,al pokazacemo im mi uskoro.Tvoj savet za mene,kako da natrimujem avion najbolje,jer kad dam gas on ide ostro na gore,na stanici ili na modelu, ili uopste sta da uradim? Ijos jedno,po tebi,koji bi sledeci model mogao da bude dobar za mene,u sledecem koraku,kad savladam wild hawk?Pozdrav i sve najbolje.

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #7 on: September 26, 2009, 07:24:26 PM »
Apsolutno si u pravu dragi kolega Enese, necu te vise uznemiravati mojim komentarima, samo nastavi sa svojim opservacijama, na radost i polzu svekolike modelarske populacije.
Vedro ti nebo prijatelju.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #8 on: September 26, 2009, 07:31:22 PM »
KAO 1 ako model startuje previse na gore moras bateriju da gurnes prema nosu sve dok nebude dosao u neuralni polozaj!A ako i  kasnije bude isao previse prema gore onda na trimeru pokusaj da nasetujes znas vec kako ide.a kao drugi model drei achsen model bi bilo najboljenabaviti neku jedilicu tipa graupner junior S,easy glider,hype relax...to su moteli klase 200-250€ napravljeni od elapora i raspona krila od 1,8-2 metara!ili ti recimo neka cesna tipa 182,ili 185,ili ti od graupnera elektro trainer, sa eleronima.. do mozes imati do 200 eura kompletno,sve zavisi do koliko para ces da ides.. al u sustini su to ok modeli posto zivis u austriji odes u neku modellbau radnju i trazi graupner elektro trainer imas za 190 € sa servoima i veoma jakim motorom kao i reglerom kao i lipo akku 2 zellen und lipo ladegäret. evo ti link od tog modela kojeg sam leteo i veoma sam zadovoljan!pozdrav

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #9 on: September 26, 2009, 08:07:39 PM »
Vidis to za bateriju nisam znao.Ja mislio ti rtf modeli dodju vec sve doterani kao sto je bio i moj heli BLADE400,i odmah iz kutije letis.Hvala ti na savetima,

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #10 on: September 26, 2009, 10:58:25 PM »
Ma samo opusteno..

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #11 on: September 29, 2009, 02:55:18 PM »
A gde to ima da se kupi za 100e RTF?

Offline petarta

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #12 on: September 29, 2009, 03:30:26 PM »
Dolazi RTF komplet,ali MODE1,ja to vec sredio na MODE2.
Molim te sta znaci MODE1 i MODE2, tj kakva je razlika. Uz komplet koji sam dobio od Carsona pise da se radio moze prebaciti na mode2?

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #13 on: September 29, 2009, 04:54:45 PM »
Koristi pretrazivac u okviru foruma sve je to vec vise puta objasnjeno. Pogledaj ovde:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=2849.0
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline petarta

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: SDM WILD HAWK
« Reply #14 on: September 29, 2009, 06:15:10 PM »
Procitao od reci do reci i nisam nasao sta se dobija sa MODE2 vec samo kako se prebacuje u MODE2. Dakle kakva je razlika izmedju ova dva moda?