Author Topic: Tiger Trainer  (Read 10181 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #15 on: October 09, 2009, 07:33:46 PM »
E ovako,Enes,juce sam bio u mojoj radnji jer me jedan drug zamolio da mu nesto pogledam i odmah  se raspitao i za mene.Mentor kosta 120 eura u osnovi,samo model,plus motor 130 eura(komplet sa reglerom i elisom),pa onda 4 dobra serva(HITEC) jos 100 eura,da ne racunam stanicu i prijemnik jer to vec imam,pa baterija i punjac(neznam koliko,ali otprilike isto oko 100 evra)i komplet model izadje oko 450 eura.POZZZ

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #16 on: October 09, 2009, 07:43:41 PM »
450 eura za model koji je za nijansu bolji od cesne!?a cesna 205 € kompletna istih gabarita snage i flugeingeschaften!!!i dobijes i plovke sa servom a kod mentora ekstra se kupuju i cini mi se da su oko 56€

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #17 on: October 09, 2009, 07:51:09 PM »
Da,zato sam i rekao da mi se cessna svidja,jer mi odgovara cenovna grupa za prvi model.A posle kad naucim da letim,AKO naucim da letim,nije mi problem i da dam vecu lovu za pravu masinu.OK,za tu lovu sigurno i nije kvalitet kakav sam ja nabrojao,jer ima servoa i za 5 evra po kom, a i motor ima za 40,pa moze i jeftinije da bude jer ni cesna nema HITECservoe ili neki markiran motor.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #18 on: October 09, 2009, 08:17:23 PM »
Da tacno ali kvalitet sigurno odgovara ceni ! mozda cak su elektro komponente i bolje nego i neke markirane!Jer do sad vise puta je dokazano da nemora da znaci sto je skupo da je i odlicno bar u modelarstvu desava se redovnoda su neke jeftinije cak mnogo bolje od skupljih!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Tiger Trainer
« Reply #19 on: October 09, 2009, 11:04:45 PM »
@Cane
izgleda da nisi citao ovo sto sam ti poslao
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2951.0
posle citanja

1. Simulator
2. Prijatelj koji zna i hoce da pomogne oko sastavljanja i setupa.
3. Odlazak sa ovim gore pomenutim na livadu. on polece trimuje model i daje ti stanicu.
   ti probas a zatim opet on slece. to je neki redosled kada nema lupanja modela.
   tako 2-3 puta dok ne steknes osecaj u rukama kako model reaguje koliko mu treba da reaguje i sl.
   (sve ovo moze i trener kablom)
4. Simulator
5. E tek onda ides sam na livadu (mada je to onda mnooogo dosadno jer nemas sa kim da podelis radost sopstvenog letenja)

pozdrav

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #20 on: October 10, 2009, 11:10:39 AM »
Miso prijatelju pa u tome i jeste problem jer koliko smo se razumeli nema nikoga poznatog ko se bavi ovim!Decko je sam sebi ostavljen da pomogne!To i jeste jedan od razloga zasto mu je bolje nabaviti gotov model od nekog epp i slicnih materijala!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #21 on: October 10, 2009, 01:03:24 PM »
Znam,Misha,procitao sam onaj topik, ito vise puta.Razumem ja sve to,ali je problem sto je sve samo u mojim rukama.Ajd to za trimovanje i nekako bih resio,jer u radnji gde kupujem delove i opremu,lik steluje razne letelice,naravno za 10 evra za pola sata,radi isto i obuku,tj.casove letenja ali to neznam koliko kosta.Kad odem kod ovih svaba da ih nesto pitam,kao sto je bio slucaj kad sam otissao sa helijem,cim cuju da sam neki tamo stranac(cusko)odmah pocinje prica kao jao pa mi to neznamo,ili kao sto mi jedan rece zasto si kupovao ako nemas pojma i tako te price.Ja znaci,moram to na tezi nacin,tj.SAM da otkrijem skoro sve tajne a uz vasu virtuelnu pomoc.

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Tiger Trainer
« Reply #22 on: October 10, 2009, 01:49:29 PM »
Nista ne brini, ako vec imas smisla za mehaniku letenja lako ces to da naucis i bit ce ti puno draze nego da te neko drugi uci. Ja sam sam naucio i polupao mnogo modela (sto nije neizbjezno) i tako mi je milije jer znam da sam to sve sam uradio. Samo naprijed  (<--)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #23 on: October 10, 2009, 01:55:24 PM »
Hvala na podrsci,MIBUONE.Tako i ja mislim.Nisam neki wunderkind,ali poalko,polako i ulazim u stos.Sranje je kod mene sto svaki dan skoro duva,pa me moj wild hawk i ne sluzi bas mnogo po takvom vremenu.Uspeo sam posle prvih par katastrofa,da dolazim sa celim modelom kuci.Odem,probam,aha jak vetar,brisi kuci i zato i trazim nesto teze da me taj vetar nebi tako zezao.E sad koji ce to model da bude .....?Imam zivaca i ne predajem se.

Offline vesna

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Tiger Trainer
« Reply #24 on: October 10, 2009, 04:55:26 PM »
Ma nista ne brini, naucit ces.
Vjeruj mi, ja sam inzinjer, i to mi je samo malo pomoglo.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #25 on: October 10, 2009, 04:58:55 PM »
Samo toliko da se zna..  ;D pozdrav

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #26 on: October 10, 2009, 05:28:09 PM »
Hvala,hvala,hvala!!!Evo,samo da se pohvalim!Sada sam se vratio sa livade gde sam bio sa mojim wild hawk-om,jer je bilo perfektno vreme,bez imalo vetra,i da kazem da sam uspeo da ispraznim celu bateriju,bez padova i slicnih sr...,i da sam cak napravio 4 kontrolisana sletanja(manje-vise odlicnih).E tek sad se ne predajem,ima da picim te modele,ne zvao se ja Cane sve dok ne usavrsim znanje na zadatu mi temu.Hvala na podrsci i veliki pozdrav za Vesnu,kako mi se cini,prvu damu bnaseg malog virtuelnog drustva.

Cane

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Tiger Trainer
« Reply #27 on: October 10, 2009, 10:15:10 PM »
ma valjda postoji i neki svaba da je dobar covek. ako nista ne pomogneti nadji nekog naseg.
sigurno znam da ih ima podosta koji se bave ovim sportom.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Tiger Trainer
« Reply #28 on: October 10, 2009, 10:38:50 PM »
Cane imas i moju podrsku pa kad dodjes u tvoj rodni grad svrati i do nas u Krusevcu da letimo posto smo takoreci komsije :)aplauz ()-()
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #29 on: October 11, 2009, 01:08:00 PM »
Pod 1:Za Misu-Pretpostavljam da ima dobrih svaba,moj sef je jedan od njih,ali,nazalost,ne leti(ili ako ti je lakse ovako,svi nas,BRE,mrze jer smo bolji od svih njih).Za nase neznam u blizini dal ima nekog,ali bih voleo da ga upoznam.Ako ima neko sa ovog foruma da je blizu Beca,mogli bi da se dogovorimo i sretnemo,lepo upoznamo i letimo.Ipak sam ja prekratko u svemu ovome da bih sve znao odjednom i poznavao ljude koje to zanima.Od kad sam se ozenio pre 2 godine,moje stapove za pecanje sam okacio o klin,jer se gospodji ne svidja da sam ceo dan negde na uzivanju,a ona sedi kuci.E ovo joj vala NEDAM!!!!!

Pod 2:Za Sasu-Sale,druze,kad budem dosao,obavezno se javljam na druzenje i letenje kod vas.Kako sam saznao sa ovog foruma i u Paracinu ima par ljudi koji se ovim bave,a da ih nisam nikad sreo.Cujemo se kad sam dole pa se dogovorimo za susret.

Veliki pozdrav za sve sa foruma.

Cane