Author Topic: Tiger Trainer  (Read 10182 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Tiger Trainer
« on: October 07, 2009, 10:56:00 PM »
Pozdrav drage kolege! Sta mislite o ovom modelu i jer on dobar za pocetnika
http://www.der-schweighofer.at/artikel/81925/bk_tiger_trainer_brushless_mit_motor_und_regler
Ako imate neki drugi savet,rado prihvatam sve ideje,samo da se vinem nebu pod oblake!POZZZ
« Last Edit: October 07, 2009, 11:07:39 PM by GILE »

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #1 on: October 08, 2009, 03:22:07 PM »
Pozdrav cane da sam na tvom mestu (pocetnik) ja nebi uzimaomodel koji je od balze presvucen foliom jer manji pad  :pop: !!za reparaturu treba da si bas majstor i da imas vremena a rekao si mi da njega nemas!A samim tim da bi opet presvukao foliu treba ti pegla i malo iskustva!najbolje ti je neki model od epp,elapora,soldpora....i slicnih materijala koje zalepis sa super lepkom i aktivatorom za delic sekunde!!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #2 on: October 08, 2009, 04:03:55 PM »
I jos nesto evo tek sad procitao sam kompletan opis,na pocetku pise motor regler kao da su u modelu a kasnije dok citas pise kao da mozes kao glow verziju da koristi i kao elektro pa uz sve to jos pise kao arf verzija sam model presvucen folijom...nekontam sta zele reci ovde!?

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Tiger Trainer
« Reply #3 on: October 08, 2009, 08:43:50 PM »
Ako zelis da budes modelar letac izbor mi se dopada bas iz razloga sto je od balze i monokota na slicnom modelu sam naucio da letim samo sto je bio glo pogon, pa sam usput ucio i o motorima. A ako zelis samo da letis elapor je dobar izbor. Ono sto je po meni za pocetnika vazno to je da je stabilan visoko krilac dobro podesen ne previse cigrast i naravno posle dosta vezbe na simulatoru.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #4 on: October 09, 2009, 11:56:22 AM »
Da gile 100 % si u pravu ali problem je dati love i slomiti ga sutra nije posteno ;-) zato sam i rekoa isto neki trenervisoko letac recimo cesna 185 super model 1500mm raspon krila motor brushless od 600 wati lipo baterija 4 celije stajni trap koji moze da makne i zakaci plovke plovci su isto sa modelom sve kopletno da nemora previse da pravi i komplikuje!  sta mislis o njoj ovo je video ja mislim da je ok za pocetnika!?

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Tiger Trainer
« Reply #5 on: October 09, 2009, 12:17:45 PM »
Nisam kompetentan da dajem sud o modelu koji nisam leteo. Zamerka na video je sto nije prikazano sletanje ovog modela sledeca primedba je sto pilot leti u blizini dalekovoda sto pocetnika moze navesti na zakljucak da je to ispravno. Pozitivno je sto se vidi da motor ima dovoljno snage i trokraku elisu koja je manjeg precnika pa pocetniku olaksava poletanje i sletanje sa losijim ravnanjem.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Tiger Trainer
« Reply #6 on: October 09, 2009, 12:34:59 PM »
Enes, Cesna mi se mnogo svidja. ali mi je lepsi model koji ne leprsa kao parce stiropora na vetru vec ima stabilan let.
Sto se samog izgleda tice stvarno je prelep. Ko je proizvodjac i koja je cena?

Ne vidim razlog zasto uvek coveku koji trazi pomoc pri odabiru modela, pricati da se model odmah po poletanju razbija
i da je potrebno odmah preci na teorilu lepljenja i ponovnog sastavljanja.

NE MORA
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2951.0

Drugo, licno vise volim modele od balze i mislim da je za pocetnika koji ulazi u svet ARF modela svejedno koji model treba da se
popravi. Ili ce moci da ga popravi ili nece. Sama konstrukcija je nebitna. I za jedno i za drugo je potreban lepak, malo balze ili stiropora,
nalepnica  i to je to.

Mnogo je, opet iz mog ugla, bitnija stvar:

- koliko veliki model izabrati (zavisi od uslova gde se leti, velicina poljane, koliko je pista ravna i sl.)
- elektro ili glow (ne treba se zavaravati da je elektro varijanta "stavis bateriju motor i povezes zice i
                        to sve radi ispravno". mnogo je komplikovanije. meni je glow varijanta bliza)
- balza ili sttiropor, elapor ili sta vec (za mene balza jer pocetnicki ARF modeli lete stabilnije, realnije, ne
                                                     izgledaju kao list na vetru i mislim da realnije reaguju na komande)

Toliko iz mog, pocetnickog ugla.


                         

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #7 on: October 09, 2009, 01:13:21 PM »
Da oboje ste u pravu gile sta cu jedini taj video sam nasao ima ih na youtue joso istom modelu ali sa plovcima!Al sam cisto mislio jednom pocetniku koji jos nikad niti je poleteo ni sleteo na zemlji dati video kako sleteti na vodi je bas bezveze!i to sa dalekovodom 100% si u pravi !miso model leprsa ako cujes na videu se jasno cuju udari vetra koji su bas jaki!!!Proizvodja je firma iz kine a cena rtf modela 255€ sa postarinom na kucnoj adresi!evo i podataka modela!
Length:1138mm
Wingspan:1500mm
Flying Weight:
1622g
Radio:2.4G 4ch
Servo:3pcs 9G and 2 pcs 17G
Motor:KV3715 big outrunner
brushless
ESC:50A
Battery:4s/14.8V/2200mAh/15C

Miso moram mu pricati o lomljenju modela jer decko je kako mi sam reko svaki put kad otisao na letenje vratio model u komadima i opet lepljenje budi iskren i reci kako mislis da ce jedan pocetnik  presvuci model folijom i zameniti polomljene delove a da negovorim o tome sto ako odvali od zemlju onda mu nema pravljenja vise!!!

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Tiger Trainer
« Reply #8 on: October 09, 2009, 02:37:11 PM »
Da, ova tema je vec prezvakana dosta puta.
Da stiropor je OK(licno nikada nisam niti cu leteti avion koji je samo napravljen od stiropora) zbog toga sto padovi nisu tako pogubni, ali je problem sto se model savija i vitoperi tokom leta.
Ja bih preporucio avion od balze, kakav si Gosn. Cane vec izabrao, ali pre nego sto poletis avion uzivo, moras na simulatoru da savladas letenje 100%(skolski krug, prilazi, touch and go, sletanje i poletanje).
Ne volim modelare koji daju preporuke pocetnicima po sistemu:CIGANIN HVALI SVOGA KONJA. (nono)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Tiger Trainer
« Reply #9 on: October 09, 2009, 02:53:56 PM »
Zaboravih da spomenem da za pocetnika model sa repnim tockom ima jos jednu nepogodnost slozene kordinacije pokreta obe palice na stanici, vise sam pristalica nosnog tocka na pocetku ucenja.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #10 on: October 09, 2009, 02:55:14 PM »
Marko sta zelis sa tim reci??sto se mene tice na njemu je izbor od balze je i jeftiniji ako zeli!nista ja ovde nehvalim vec je cinjenica da su modeli napravljeni od epp elapora solidpora mnogo bolji i prodavaniji modeli za pocetnike!!!!!!Koliko puta je do sad bila prica o modelima easy glider  easy star i slicni koji su upravo napravljeni od tih materijala!!!Al sad ti govoris sta bi ti uzeo,ja govorim sta ne samo ja vec vecin ljudi na svim rc forumima sirom svijeta!O ukusima se netreba raspravljati.Ako on misi da ce uspesno da izadje na kraj sa jednim modelom napravljenim od balze onda sretno mu bilo!evo modela i od balze pa mu ekspertu ti preporuci sta da uzme.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #11 on: October 09, 2009, 02:57:05 PM »
super trainer naravno od balze

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #12 on: October 09, 2009, 06:48:49 PM »
Hvala na ovako vatrenoj raspravi.Naravno ovako jedan pocetnik samo jos vise moze da nauci kad se stvari rasplamsaju.Ja sam zahvalan svima na ucescu i na pomoci ali da kazem i ja nesto:Ja trazim od Vas,drage kolege,jer ste iskusniji i letite puno,puno vise od mene,savet da odaberem svoj prvi avion na kome cu da savladam osnovno gradivo,da mi to sve bude laksei i bezbolnije.Simulator letim vec vise od 10 sati i ako se pravi modeli ponasaju kao ovi u REALFLIGHT g4,ondea ja necu velikih problema da imam,ali cisto sumnjam da je tako kad i mali vetric dune sa strane.Naravno i ja mislim da savka vezba pravi rutinu i mozda treba malo i kockati sa svime time,malo vise uzivo nego samo sim.E sad koliko ja imam pravo,to mozete samo VI,drage kolege,da mi kazete,jer da mislim da sam najpametniji nebih Vas pitao za savet.Da budem iskren,cessna mi se stvarno svidja,jer je prilicno velika i teska,jak motor i jos plovci za vodu.Neko rece da je MENTOR isto tako dobar,drugi je pomenuo ACRO MASTER,jer se visokokrilac vrlo brzo prevazidje i posle visi o klin.Sto bi rekao moj cale,SINAK NISAM PAMETAN,tako i ja vama kazem i molim vas jos jednom za iskrenu pomoc.Model koji ima najvise preporuka bice moj prvi model.Srdacan pozdrav za sve kolege.

Cane

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Tiger Trainer
« Reply #13 on: October 09, 2009, 07:02:18 PM »
Ah da,sta sam zaboravio jos da kazem a moglo bi da pomogne jo nekom drugom pocetniku koga brinu isti problemi,a to je da se slazem sa Giletom,kako sam ja primetio iz simulatora,da imam manje problema pri sletanju sa avionom koji ima nosni tocak od onih koji imaju repni,jer se ne bode na nos ako pogresis nesto.Druga stvar je i pravilno natrimovan avion,koji su na simu skoro svi odlicno utrimovani,i trece sta ja licno mislim da su flapsovi dobrodosli u svakom slucaju kod pocetnika zbog smanjenja brzine pri sletanju.Moje skromno misljenje,ako gresim,molim Vas,ispravite me.Pozz.

Cane

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Tiger Trainer
« Reply #14 on: October 09, 2009, 07:08:12 PM »
Ovako Cane nije problem tu smo da se pomogne.Sto se tice multiplexovih modela mentora i acro mastera reci cu samo jedno idi u modelbau laden i pitaj koliko kosta kompletan model sve sto trebas osim daljinca znaci motor regler propeler servoi lipo baterija od 3 lipo celije za mastera cak i 4 i lipo punjac naravno da je multiplex bolji ali zato i kosta necu reci koliko najbolje idi i pitaj!Zbog toga sam i rekao Cesna 185 zbog kvaliteta samog modela i cijene  za kompletan model u koji dobijes i 2,4ghz daljinac!Na tebi je odluka sta zelis i koliko si spreman da das!?Pozdrav