Author Topic: Calmato ST EP  (Read 5204 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Calmato ST EP
« on: October 10, 2009, 09:32:56 AM »
Samo da vam skrenem paznju da je izasao novi trener/akrobata od Kyosha. Nisam ga jos video uzivo ali po karakteristikama i moje dosadasnje iskustvo sa kyosho modelima kazu da bi trebalo da bude jako dobar. Visoko krilac je mozda laksi prvih par puta ali isto tako jako brzo dosadi. Ovo je niskokrilac sa blagim V. Ono sto je najbitnije je to da je Kyosho konstruisao model koji je rodjen od pocetka da bude na struju, a ne prepravka sa glow. Ovo je bitno zbog lokacije baterije i tezista. Moja pretpostavka je da sa motorom koji ide uz njega i preporucenom baterijom od 3200mAh leti 10min. Dobra stvar je to da te baterije posle lepo idu i u naprednije modele.

http://www.kyosho.de/?page=shop/flypage&product_id=20221


poz
Veljko

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Calmato ST EP
« Reply #1 on: October 10, 2009, 10:05:02 PM »
Da već sam šmekao ovaj aviončić na Kyoshovom sajtu...meni se lično mnogo sviđa i voleo bih jednog dana imati u floti.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Calmato ST EP
« Reply #2 on: March 23, 2010, 04:36:56 PM »
I varijanta sa 1400mm rasponom krila.
Problem je sto ga izgleda nemaju u .hu :(
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Calmato ST EP
« Reply #3 on: March 24, 2010, 10:57:43 AM »
Što je @magic postavio jako moćno izgleda. I ja imam u planu da ga posedujem. Ono što ti kažeš @ak, jeste za nijansu veće, ali mislim da izgled nije toliko atraktivan. No, ukusi su različiti  ;namig Ali pošto se meni jako dopada ponašanje i izgled Spree-a, a mislim da ga više nema da se kupi u E-36 varijanti, ovaj najviše liči na njega.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Calmato ST EP
« Reply #4 on: March 24, 2010, 11:04:34 AM »
Izgled nije atraktivan kao kod 1300mm varijante, slazem se, ali pretpostavljam da su letne karakteristike drugacije sa vecim krilom.
Spree-a koliko vidim vise nema uopste. Na kyosho sajtu izgleda da je cela serija discontinued.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Calmato ST EP
« Reply #5 on: March 24, 2010, 11:33:08 AM »
Izgled nije atraktivan kao kod 1300mm varijante, slazem se, ali pretpostavljam da su letne karakteristike drugacije sa vecim krilom.
Spree-a koliko vidim vise nema uopste. Na kyosho sajtu izgleda da je cela serija discontinued.


Nisam ulazio u tačne dimenzije, ali veruj mi, tih 100mm ne znače puno. E sad, ako su krila i šira, onda jeste malo stabilniji. Mada i jedan i drugi imaju mali "V" tako da to daje dovoljno stabilnosti.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Calmato ST EP
« Reply #6 on: March 24, 2010, 01:31:17 PM »
Wing area: 1400mm verzija 36.4dm2, 1300mm verzija 28.9dm2.
Wing loading: 1400mm verzija 52.1g/dm2, 1300mm verzija 58.8g/dm2

Razlika u "opterecenju" krila definitivno postoji samo je pitanje koliko utice na letne karakteristike.
Sto je manje opterecenje manja je "stall" brzina koliko znam.
A i profil krila se razlikuje pa je kod 1400mm verzije semi-simetrican a kod 1300mm je potpuno simetrican.

Kako utice tacno na letne karakteristike i ova razlika u profilu krila nisam siguran.
« Last Edit: March 24, 2010, 01:49:25 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine