Author Topic: Sebart Angel S Evo 50E  (Read 15447 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Sebart Angel S Evo 50E
« on: November 12, 2009, 10:15:30 PM »
E pa napokon da slikam ovu lepoticu:







Kako sam sebe stvarno pronasao leteci Element 30 odluka je lako pala o sledecem modelu, Angel S Evo 50E.

Radi se o "treneru" za F3A letenje, barem tako kaze cika Sebastiano  ;namig!

Karakteristike i setup:
Raspon: 158 cm
Duzina: 165 cm
Tezina bez baterija: 2.200g
Baterije: 6S LiPo 3.700mAh
Tezina na poletanju: 2.800g
Motor: Hacker A50 16S
ESC: Hacker 70A sbec
Elisa: 16x10
Servo: Ino Lab HG-D650HB carbon gear  5.5kg 0.14s

Model je spreman ali ce ipak sacekati prolece za vatreno krstenje!

Ja se ozbiljno pripremam za narednu godinu, a vi?

poz
Veljko

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #1 on: November 13, 2009, 09:25:43 AM »
bravo lepa ptica, ja sam vec leteo ovako nesto bices prezadovoljan !!odabrani setup isto je strava isti motorcic je i meni sad stigao malo je skup ali vredi svaku paru !!!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #2 on: November 20, 2009, 06:38:07 PM »
E pa da se pohvalim, Angel je danas poleteo  :)aplauz,  napravljena 4 leta! Mislim sta reci, stabilno kao po sinama! Za trimovanje je bio dovoljan jedan klik na horizntalcu  (fiu). Jako lepo i precizno. Bice potrebno malo miksovanja i privikavanja na novi model za letenje na noz. Ono sto je interesantno je da se tezina modela u letu uopste ne oseca, a ispao je 2.850g na poletanju.

Kod programiranja kontrolera sam sinoc greskom ukljucio kocnicu, to je danas pa skoro bio problem jer model nece da sleti. Napravim sto sporiji prilaz, iskljucim motor na jedno 15m visine i model preleti dobrih 150m pre nego sto sleti, pardon, pre nego li ga nateram da sleti. Nadam se da ce biti bolje kada iskljucim kocnicu i kada elisa svojim okretanjem bude kocila model.

Inace jedan detalj koliko model precizno leti je taj da sam bez problema na sletanju pogadjao kolotrag od automobila koji ostaje na zemljanom putu , pardon, polovinu kolotraga sirine prakticno 2 automobilske gume (yay)!

Isto tako moram jos nesto da dodam, a vezano je za Element 30. Posle prelaska sa Elementa na Yak 55 nisam bio nesto egzaltiran i pomislio sam da mozda Yak i nije bas neki ultra/mega/giga model. Sada znam da nema nikakvih problema sa Yakom vec da danas posle letenja Angel-a koji je u svetu priznat kao ultra/mega/giga model u svojoj kategoriji 50 mogu slobodno da napisem da je i Element 30 ultra/mega/giga model i to ne u svojoj nego i u 50 kategoriji modela (:sok:)! Mislim da sam uspeo da mu sacuvam mesto na mojoj "aviozip" polici tako da od prodaje verovatno nema nista.

poz
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #3 on: November 23, 2009, 01:00:05 AM »
Odusevljen sam ovim avionom, toliko precizno je uradjen, sastavljen, utegnut, da sve bukvalno ulazi fest. Sistem osiguravanja krila me je odusevio ( jer ne remeti aerodinamiku aviona ), a leti neverovatno. Naravno kada se na sve ovo doda setup koji je magic ubacio, dobija se potpuno savrsenstvo/elegancija, jednom recju prizor za oci!!! Definitivno najbolji i najlepsi F3A model kojeg sam video kod nas!
 (res)
jednog dana imacu isti/slican model...do tog dana moracu dosta da radim...ali bice...

Magic, pun pogodak!

Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #4 on: November 23, 2009, 10:06:50 AM »
Nedelja je bila vrlo "zanimljiv" dan za letenje. Odes malo u vertikalu i nema vise aviona  :sljus! Sve je belo ...

No, sta reci, u petak je bio cist adrenalin i naravno da je covek srecan kada prvi dan sve samo i prodje kako treba. Ono sto za sada mogu da kazem o ovom modelu je da leti neverovatno "mekano". Sve deluje kao da je na usporenom filmu u poredjenju sa modelima koje sam do sada leteo. Upravo je to ono o cemu sam citao po forumima kako deluje kada predjes na dobar veci model.

Nazalost sezona se definitivno blizi kraju. Dugorocna prognoza kaze jos eventualno naredni vikend, posle toga stize nam polako ali sigurno i zima. Neka, i vreme joj je, ali bi bilo lepo i da se sredinom februara i vrati tamo odakle je dosla.

No kako glider (Ivan) jednom prilikom rece, pauze dobro dodju, stvari se slegnu i siguran sam da ce na prolece biti jos bolje.

Nadam se da ce iduci vikend biti sa vise sunca, pa da model lepo islikam, u medjuvremenu evo slike na kraju letenja u petak, moj izraz lica govori vise od reci ...



poz
Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #5 on: November 23, 2009, 10:46:39 AM »
Svaka čast, želim ti mnogo lepih letova i uživancije sa novom spravom...

Pozdrav

Mirče

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #6 on: November 23, 2009, 12:08:19 PM »
Nije moj stil, ali lepo avionce Magic.
Nego, u petak sam i ja bio na nasipu, mogli smo da se izakcijamo pa da letimo zajedno.
Ja sam uvek slobodan.
« Last Edit: November 23, 2009, 12:10:06 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #7 on: November 27, 2009, 03:12:58 AM »
SEBART---SEBART''''SEBART...Samo mi to vrti u glavi.Nonstop visim na njgov sait kako dete pred slatkarnicu.Imao sam prilici da vidim jedanu sebart katana 30E kako izgleda i leti i zaljubio sam se instentno.Vidim da ima dosta iz ove firme na forum i bas mi e drago.Neverojatno je kako izgleda ovaj i ostali sebartari.Reci mi iz prve ruke molim te dali je stvarno tako dobar kako sto mislim,mislim:da je stvarno visoke klase model te,vrh.
poz.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #8 on: November 27, 2009, 09:03:49 AM »
Model je stvarno jako, jako dobar. Strasno mekano deluje u vazduhu, upravo onokao kako jedan pravi F3A i treba da bude. Napravio sam do sad samo 6 letova, od toga prva 4 samo za upoznavanje. Nadam se da cu naredni vikend poceti polako da ga shvatam, gde kako i koliko vuce u kojim manevrima. Idelano je kada je model neutralan, no neke stvari se ispravljaju tezistem neke miksovanjima na stanici. Ono sto me je do sada definitivno odusevilo ja da sam sa modelom na sletanju mogao bez problema da pogodim zemljani put ne siri od pola metra!

Ovaj vikend cu poneti i Element i Angel na aerodrom pa cu probati da ih uporedim u direktnom "okrsaju"  :jaki:.

poz
Veljko

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #9 on: November 27, 2009, 01:18:42 PM »
Magic ne bih ti preporucivao nikakvo miksovanje eleroni ruder ili tako nesto.
Bolje ti je da to kompenzujes tako sto ces unaprediti svoju tehniku letenja.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #10 on: November 27, 2009, 02:12:54 PM »
Mislim nikakva steta od miksanja kako knife edge:rudder-elevator itd.Ali Marko je sasvim u pravo.Nemoj koristiti miksove u prvih nekoliko meseca,pa onda vidices dalje.Sto se tice tezista i otkloni to najbole zna Sebastiano tako da preporucuem ono sto pise u manuel(mada to si sigurno i uradio vec)
Nego zasto nema 50cc   80incne iz ove firme neznam???
Puno srece pozdrav.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #11 on: November 27, 2009, 04:58:44 PM »
za to miksovanje bas sebastiano pise u manualu aviona!!!!!

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #12 on: November 27, 2009, 05:33:00 PM »
Zajo pogledajte ovo:

http://pics.towerhobbies.com/imagel/g/lgpma1420.jpg

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXUSE0&P=0

da ne odvaljuju za transport i carinu, ovaj avion bi sugurno bio kod mene u floti. :big smile
« Last Edit: November 27, 2009, 05:35:12 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #13 on: November 27, 2009, 06:11:24 PM »
Ne vidim nista lose u tome da se ubace miksevi koji bi korigovali kretanje modela. Vrlo su retki modeli koji to ne traze i lete pravlino bez korekcije pilota. Kako model zauzima razlicite polozaje u odnosu na pilota u toku leta nije svaki put moguce izvrsiti tacnu korekciju, iz prostog razloga sto covek ne moze da je vidi, zbog toga se i ubacuju razni miksevi kako bi se sve to ispravilo. Naravno, potrebno je da se prvo shvati sta se dogadja sa modelom da bi mogao da se ubaci ispravan mix. Ono sto i sam Sebastiano preporucuje je mix horizontalac/vertikalac, za ostale cu videti tokom eksploatacije. Ja sam se cak bio zaprepastio koliko mixeva koriste ljudi koji se takmice i na Svetskom Prvenstvu F3A, sve to kako bi model leteo sto pravilnije a pilot bio skoncentrisan na pravilno izvodjenje figura.

Reaktor je sjajan model, imao sam priliku da probam manju varijantu koju ima Goran i ne sumnjam da je i veci isto tako dobar, samo bih vas zamolio da se u ovom topiku drzimo Angel-a ili modela slicne velicine/namene na elektro pogon  ;).

poz

Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Angel S Evo 50E
« Reply #14 on: November 29, 2009, 08:10:40 PM »
Kao sto sam najavio danas je doslo do "ljutog" boja: Angel 50 protiv Element 30  (<--).



Hm, sta reci, pa kao sto se i ocekivalo Angel leti mekse i sve deluje sporije, odnosno ponasa se kao pravi F3A. Element leti skoro podjednako precizno ali je isto tako i vizljastiji, oktretniji ... naravno sve to bi se dalo omeksati jos manjim otklonima i expoom, ako se nekome tako vise svidja.

Vrednost Elementa u vazduhu sa bateriom bez prijemnika je oko 400E, dok je Angel-a oko 650E. Dali to vredi toliko  mmmm, jako dobro pitanje na koje za sada nemam odgovor? Tj. da budem precizniji, Angel je na malim otklonima stvarno lepota za gledanje u vazduhu, imam utisak kao da leti na vazdusnom jastuku, pak sdruge strane Element je model koji se na malim otklonima  moze podesiti da leti isto meko skoro kao Angel, dok na velikim otklonima postaje 3d masina. Angel-a jos nisam probao na velikim otklonima tako da ne znam kako se tu snalazi ali ocekujem puno. Naravno, ako bi stvarno zaduvalo, >5m/s, mislim da bi onda razlika bila svakako veca i u korist Angel-a, no ovo je samo prepostavka posto je danas bilo izuzetno mirno i bez vetra.

Dali to sto sam sa Elementom do sad napravio mnogo vise sati nego sa Angelom ali cinjenica je da sam danas noz sa Elementom leteo mnogo nize i da pored 4 baterije koje sam poneo za Angel-a i 3 za Element, one 3 su se kuci sve 3 vratile prazne dok su se 2 od 4 za Angel-a vratile pune!

Zakljucak nije tezak, definitivno 2 vrhunska modela svaki u svojoj kategoriji sa adekvatnom razlikom u ceni. Ja moram da kazem jedno veliko hvala Elementu jer imam utisak da se moje letenje drasticno popravilo od kako mi je taj model pao u sake, pardon prste. Po prvi put je tada model stvarno i radio ono sto sam ja hteo a da to ne bude samo neko puko spasavanje posle napravljene figure. Isto tako sam siguran da je Angel pravi sledeci korak, naravno IDEMO DALJE!




pilota u kabini naravno ne menjam kada je covek vec naucio da leti u Elementu  :big smile!

poz
« Last Edit: November 29, 2009, 08:13:22 PM by magic »
Veljko